Odmaturuj ze společenských věd

Odmaturuj ze společenských věd https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159005/odmaturuj-ze-spolecenskych-ved-159005.jpg 4 35 6

Odmaturuj série

Aktualizovaná učebnice určena k přípravě na maturitu (podle požadavků nové maturity) a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. Publikace byla zpracována v souladu s požadavky MŠMT na reformu středoškolského vzdělávání a podobu a obsah nové celostátní maturity. Odpovídá tak obsahu nových Katalogů požadavků ke zkouškám společné části maturitní zkoušky pro rok 2010 a RVP pro gymnázia a střední odborné školy. Obsahuje celou středoškolskou látku základů společenských věd - poznatky z politologie, práva, mezinárodních vztahů, ekonomie, sociologie, psychologie, filozofie, etiky, logiky a teorie vědy, náboženství. Kniha je přehledně zpracována do 10 celků dle vědních disciplin, které jsou dále členěny na menší podkapitoly. Snadnou orientaci v textu podporuje grafické odlišení ústředního textu od doplňujících poznámek. Text je doplněn mnoha zajímavostmi, odkazy, přehlednými tabulkami a názornými schématy. Určeno studentům všech středních škol během celého středoškolského ... celý text

Kabuky
01.01.2024 5 z 5

Přehledná učebnice.

Shindo
28.02.2021 1 z 5

Nápad dobrý, prevedenie horšie. Kniha sa síce snaží ponúknuť všeobecný prehľad z viacerých oblastí, dosť výrazne však pokulháva a obsahuje viacero faktograficky nesprávnych alebo nepresných tvrdení (napr. buddhizmus má dva smery; Freud sa ako prvý začal venovať výskumu pôsobenia stresu na ľudí alebo meditácia je hlboké zamyslenie sa nad myšlienkou).

Občas to pôsobí akoby knihu písali ľudia, ktorí majú o danom odbore znalosti iba z internetu.
Kniha potrebuje aktualizáciu a korektora.

jakub2199
09.03.2019 4 z 5

Hodnotím starší verzi knihy (2004). Určité sekce jsou tím pádem neaktuální a někdy tedy přímo k ničemu, což ale není chyba knihy. Užíval jsem ji před lety k maturitě a ve své době odpovídala reáliím. Hlavní síla knihy spočívá v jejím zpracování, které je velice kvalitně zpracováno. Jednak stylistickým a jednak vizuální oddělením jednotlivých informací. Krásně zhuštěný materiál perfektní k zopakování látky či jejímu oživení. V tom by samozřejmě mohl spočívat pro někoho problém. Tato kniha není učebnicí v pravém slova smyslu, je spíše shrnutím témat, přestože projde řadou témat, tak obsah informací je pouze povrchní a je na čtenáři, aby ho znal hlouběji, nebo ho dostudoval. Ale jak jsem zmínil k připomenutí a jako koncentrát dat perfektní. Obzvláště kvalitně jsou zpracovány sekce o psychologii a filosofii, sociologie je také kvalitní. Oblast ekonomie je probrána opravdu povrchně a k problematice jen takříkajíc přičichne. Mezinárodní vtahy ujdou, ale bohužel zběžně přecházejí i vcelku důležité mezinárodní organizace a jak jsem zmínil tak EU je úplně nepoužitelná, ale předpokládám, že novější verze je aktualizována. Všehovšudy kvalitní skriptum, rozhodně lze doporučit jako jednu ze studijních pomůcek.

karkulka8t
14.09.2015

Se zpracováním knihy jsem byla spokojena. Občas jsem do ní nahlédla i pár let po maturitě.

Ivy
13.06.2014

Všechno je tam napsaný tak věděcky, že to ničemu nepomohlo a do lidštiny nám to vždycky musel převést učitel.

papaja
22.03.2014 3 z 5

Moje očekávání moc nesplnila a k maturitě jsem se většinu látky učila z vypracovaných otázek z internetu...