Odkaz Vikingů: Meč

Odkaz Vikingů: Meč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288508/bmid_odkaz-vikingu-mec-LjF-288508.jpg 4 16 7

Nechvalně známý Robert z Hauteville podniká nájezdy na jih Itálie, kde si již vydobyli slávu jeho bratři. Po jeho boku se vyznamenává i mladý Gilbert, který – ač původem pasáček vepřů – se stal Robertovým důvěrníkem. Začínají jako lupiči, protože nic nemá takovou cenu jako zlato, a vytvoří říši, před níž se bude třást celá Evropa.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

Das Schwert des Normannen , 2013

Thalin
18.07.2023 2 z 5

Bylo to takové nijaké. Nic mě prostě nedrželo u čtení, nijak jsem neprahla po tom vědět víc nebo jak to dopadne. Za týden si na děj knihy nejspíš ani nevzpomenu. Jak tu padlo, něco tomu prostě chybělo. Nudila jsem se.

apq
17.07.2020 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale prostě něco tomu chybí.

CharlesWard
07.01.2020

Snažil jsem se, ale je to na muj vkus příliš suchopárné.

hanzmb
23.02.2019 4 z 5

Zajímavé čtení z doby a regionu, který u nás není moc literárně známý. Přímočarý děj, bez odboček a dalších příběhů vedlejších osob. Přesto nejsou hluchá místa. Zkrátka dobře připravený vstup pro tetralogii. Snad se už překládá další díl. Jen nevím, jestli to není místy až moc "učesané". Když to srovnám s námi "barbary", tak jsme někde na konci vlády Břetislava a to byla ještě pěkná divočina.

takana
20.11.2018 5 z 5

Moc hezká kniha.

braunerova
14.07.2017 4 z 5

Příjemné překvapení. Střízlivé a realistické vyprávění o výbojích Normanů v Itálii. Autor je historicky věrný, v doslovu jmenovitě uvádí, jaká fakta změnil.

mythos91
09.03.2017 4 z 5

Příběh vyprávěný mladým Gilbertem, který od mala vyrůstá ve Francii v početné rodině Hautevillů. Na přelomu dospělosti odchází za štěstím a dobrodružstvím se svými bratry na jih Itálie, kde si vydobívají kořist po válečnicku. Ačkoli děj nepřekypuje krví a velkými bitvami, děj je autorem předkládán velmi čtivou formou a stále se děje něco zajímavého. V závěrečné čtvrtině si přijdou na své i příznivci strategie a velkých bitev. Z knihy celkově mám dobrý pocit. Gilbertovo vyprávění jsem si náležitě užil.

Vikingové 11. století Itálie meč a magie lupiči Sicílie Normané dobývání, dobyvatelé historické romány

Ulf Schiewe
německá, 1947