Odkaz Vikingů: Meč

od:


KoupitKoupit eknihu

Nechvalně známý Robert z Hauteville podniká nájezdy na jih Itálie, kde si již vydobyli slávu jeho bratři. Po jeho boku se vyznamenává i mladý Gilbert, který – ač původem pasáček vepřů – se stal Robertovým důvěrníkem. Začínají jako lupiči, protože nic nemá takovou cenu jako zlato, a vytvoří říši, před níž se bude třást celá Evropa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288508/odkaz-vikingu-mec-27I-288508.jpg 4.27
Orig. název:

Das Schwert des Normannen (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
braunerova
14.07.2017

Příjemné překvapení. Střízlivé a realistické vyprávění o výbojích Normanů v Itálii. Autor je historicky věrný, v doslovu jmenovitě uvádí, jaká fakta změnil.

mythos91
09.03.2017

Příběh vyprávěný mladým Gilbertem, který od mala vyrůstá ve Francii v početné rodině Hautevillů. Na přelomu dospělosti odchází za štěstím a dobrodružstvím se svými bratry na jih Itálie, kde si vydobívají kořist po válečnicku. Ačkoli děj nepřekypuje krví a velkými bitvami, děj je autorem předkládán velmi čtivou formou a stále se děje něco zajímavého. V závěrečné čtvrtině si přijdou na své i příznivci strategie a velkých bitev. Z knihy celkově mám dobrý pocit. Gilbertovo vyprávění jsem si náležitě užil.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor knihy

Ulf Schiewe

Ulf Schiewe
německá, 1947

Uživatelé mají knihu

v Přečtených9x
v Doporučených2x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst7x