Odkaz Vikingů: Meč

Nechvalně známý Robert z Hauteville podniká nájezdy na jih Itálie, kde si již vydobyli slávu jeho bratři. Po jeho boku se vyznamenává i mladý Gilbert, který – ač původem pasáček vepřů – se stal Robertovým důvěrníkem. Začínají jako lupiči, protože nic nemá takovou cenu jako zlato, a vytvoří říši, před níž se bude třást celá Evropa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288508/odkaz-vikingu-mec-27I-288508.jpg 4.27

Das Schwert des Normannen (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress

braunerova
14.07.2017

Příjemné překvapení. Střízlivé a realistické vyprávění o výbojích Normanů v Itálii. Autor je historicky věrný, v doslovu jmenovitě uvádí, jaká fakta změnil.

mythos91
09.03.2017

Příběh vyprávěný mladým Gilbertem, který od mala vyrůstá ve Francii v početné rodině Hautevillů. Na přelomu dospělosti odchází za štěstím a dobrodružstvím se svými bratry na jih Itálie, kde si vydobívají kořist po válečnicku. Ačkoli děj nepřekypuje krví a velkými bitvami, děj je autorem předkládán velmi čtivou formou a stále se děje něco zajímavého. V závěrečné čtvrtině si přijdou na své i příznivci strategie a velkých bitev. Z knihy celkově mám dobrý pocit. Gilbertovo vyprávění jsem si náležitě užil.

Autor knihy

Ulf Schiewe