Odkaz Vikingů: Meč

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nechvalně známý Robert z Hauteville podniká nájezdy na jih Itálie, kde si již vydobyli slávu jeho bratři. Po jeho boku se vyznamenává i mladý Gilbert, který – ač původem pasáček vepřů – se stal Robertovým důvěrníkem. Začínají jako lupiči, protože nic nemá takovou cenu jako zlato, a vytvoří říši, před níž se bude třást celá Evropa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288508/odkaz-vikingu-mec-27I-288508.jpg 410
Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Alpress
Orig. název

Das Schwert des Normannen, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Odkaz Vikingů: Meč

Přidat komentář
CharlesWard
07. ledna

Snažil jsem se, ale je to na muj vkus příliš suchopárné.

Nefer
08.06.2019

Těším se na další díly.


hanzmb
23.02.2019

Zajímavé čtení z doby a regionu, který u nás není moc literárně známý. Přímočarý děj, bez odboček a dalších příběhů vedlejších osob. Přesto nejsou hluchá místa. Zkrátka dobře připravený vstup pro tetralogii. Snad se už překládá další díl. Jen nevím, jestli to není místy až moc "učesané". Když to srovnám s námi "barbary", tak jsme někde na konci vlády Břetislava a to byla ještě pěkná divočina.

takana
20.11.2018

Moc hezká kniha.

braunerova
14.07.2017

Příjemné překvapení. Střízlivé a realistické vyprávění o výbojích Normanů v Itálii. Autor je historicky věrný, v doslovu jmenovitě uvádí, jaká fakta změnil.

mythos91
09.03.2017

Příběh vyprávěný mladým Gilbertem, který od mala vyrůstá ve Francii v početné rodině Hautevillů. Na přelomu dospělosti odchází za štěstím a dobrodružstvím se svými bratry na jih Itálie, kde si vydobívají kořist po válečnicku. Ačkoli děj nepřekypuje krví a velkými bitvami, děj je autorem předkládán velmi čtivou formou a stále se děje něco zajímavého. V závěrečné čtvrtině si přijdou na své i příznivci strategie a velkých bitev. Z knihy celkově mám dobrý pocit. Gilbertovo vyprávění jsem si náležitě užil.

Doporučujeme

Ztracená manželka
Ztracená manželka
Pýcha a předsudek
Pýcha a předsudek
Tajemství
Tajemství
Sametová píseň
Sametová píseň

Autor knihy

Ulf Schiewe
německá, 1947

Kniha Odkaz Vikingů: Meč je v

Přečtených14x
Doporučených2x
Knihotéce31x
Chystám se číst9x
Chci si koupit2x