Inheritance

Inheritance https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110686/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-inheritance-RGT-110686.jpg 4 3073 351

Inheritance je čtvrtou knihou ze série Odkaz Dračích jezdců, kterou napsal Christopher Paolini. Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl Eragon pouhým klukem z chudé farmy a Safira jen modrým kamenem ležícím v hlubokém lese. Nyní se situace změnila. Eragon je dračí jezdec a zabiják stínů a Safira mocný drak, který spolu se svým jezdcem letí vstříc k definitivnímu vítězství nebo záhubě. Osud celé země spočívá na jejich bedrech. Životy tisíců lidí závisí na tom, jak si v poslední bitvě povedou. Celé dlouhé měsíce výcviků i bitev mohou všem přinést naději a život, ale stejně tak i bezednou propast ztráty, smrti a zatracení. Ten nejtěžší zápas je stále ještě čeká. Galbatorix. Budou muset najít veškerou sílu k tomu, aby svedli tuto poslední bitvu. Jestli tentokrát neuspějí, je vše navždy ztraceno. Další šance už nebude. Eragon a Safira spolu dokázali dojít dál, než se kdokoliv odvážil vůbec doufat. Ale teď musí svrhnout zlého krále z jeho trůnu, zbavit násilím zmítanou zemi tyrana a nastolit v Alagaesii znovu právo a řád. Není velká šance, že se jim to podaří. A pokud ano, jakou cenu budou muset zaplatit?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Inheritance , 2011

macek2003
27.01.2014 5 z 5

Wow, wow, wow! Na posledních 2 stránkách knihy se mi sice do očí vhrnuli slzy, protože už jsem to nepřekonal. Velice doporučuji. Ale začněte Eragonem, jinak o všechno příjdete! A musím poděkovat kamarádovi za poradění a půjčení této knihy. Díky Jáchyme! :)

Matyta
04.01.2014 5 z 5

Hle..ty jedna ThePetinka :P piš si ty svoje zasr*ný recitace někomu kdo to ocení...Paolini je super chlap měl jsem tu čest s nim mluvit, je s nim sranda je pohodovej a férovej. Víš jak dlouho mu to trvalo vymyslet celou Alagaesii? Přes deset let! Si to skus vymyslet ty ne?! Twl..tohle není možný jak nějaký lidi jsou retardovaný..prej trucovat..x( Lidi omlouvám se ale toto není možné. Jo a Ardein? máš PRAVDU :)

Vanesa01
22.12.2013 5 z 5

Tak dlouho mě žádná kniha nedostala tak jako tahle.. Nejúžasnější fantasy :)

kofina
19.12.2013 5 z 5

Absolutně by mi nevadilo, kdyby napsal ještě další díl, když nechal takhle otevřený konec... :-)

Kikuška1
15.12.2013 4 z 5

Celá série je hezká, má příjemnou atmosféru a když jsem ji zrovna nemohla číst, přemýšlela jsem jak to asi bude pokračovat. Líbí se mi vymyšlený svět i postavy. Bohužel se v knize střádaly části, které mě bavily a části, kdy jsem si říkala, že už to chci konečně dočíst. Také se mi zdálo, že všechny knihy byly zbytečně zdlouhavé. I když jsem si asi od čtyř set stránek říkala, že už to chci konečně dočíst a že je skvělý, že není další díl, když mi chybělo asi sto stránek do konce začalo mě to zase bavit a když jsem knihu dočetla, říkala jsem si, že je docela škoda, že není další díl, chtěla bych vědět, jak to s postavami pokračovalo. Na jednu stranu jsou v knize skvělé postavy, které jsem si oblíbila a skvěle stvořený svět. Na druhou stranu jsou všechny knihy zdlouhavé a střídají se tam nudné části s částmi, kdy si říkáte, že je tahle série naprosto skvělá.

Ardein
13.12.2013 5 z 5

Konečně závěr série. Tentokrát už doopravdy. Čekáte, že čvrtý díl na stejné téma bude vyšťavený a jenom se z něj dozvíme konec? Jste na omylu! Paolini opět čaruje a předkládá to nejlepší, co bylo možno vidět v minulých dílech a přidává něco navíc. Možná je to chmurná atmosféra konce jednoho velkého příběhu. Nebo to může být všudypřítomný strach ze smrti. Kdo ví?

Každopádně platí, že kniha má spád a nechybí jí překvapivé zvraty. Po celou dobu se schyluje k neodvratnému setkání Eragona s Galbatorixem. Celou dobu si říkáte, že ho přece nemůže nikdy porazit. Tak nějak očekáváte, že jestli Eragon vyhraje, zaplatí životem. Ale i tak je ve vás alespoň malinká naděje, že by to celé mohlo dopadnout jinak. Díky tomu se knihou prokoušete v rekordním čase a poté poděkujete Christopherovi, že jste měli možnost nahlédnout do jeho úžasného světa, ač je sebekrutější. Výborný závěr a povinnost pro toho, kdo miluje fantasy!

!!!VAROVÁNÍ - Komenty od blbečků počínaje uživatelem ThePetinka, Eigis, Gyl, Adele02 a další - vůbec NEČTĚTE! VYZRAZUJE KONEC CELÉ SÉRIE!!!

pajuu
10.12.2013 4 z 5

Celá tetralogie (i když původně trilogie, což je podle mě takový malý bonus) je úžasná, navíc o trochu úžasnější, když uvážíte, jak mladý autor celou Alagaesii vymyslel. Pro milovníka fantasy něco jako povinná četba :) Všem co se teprve chystají číst rozhodně doporučuji + taky doporučuji - nečtěte některé komentáře tady na databázi, je to tu jeden velký SPOILER! Proto by možná bylo lepší, kdyby ti, co knihy četli a hodnotí je tady, hodnotili kvalitu knih a nevykecali tady celé rozuzlení komplet celé série Odkazu.

marushrn
02.12.2013 4 z 5

Není to špatne. Možná trochu zdlouhavě napsané.

Evickar
17.11.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Poslední díl byl stejně napínavý jako všechny předchozí. Kdo očekává happy-end, asi bude zklamán. Ještě teď nechci uvěřit, že to dopadlo takhle. Moc se mi líbily pasáže s Nasuadou a Murthagem - asi proto, že jsem romantik. Celkově velká spokojenost!

estelina2300
25.10.2013 5 z 5

Nádherné zakončení celé série konec mi připadal hodně smutný a těším se na další Paoliniho dílo. Ze začátku mi připadalo pořád stejný (zabít Galbatorixe). Ale potom se to změnilo také je moje oblíbená postava Roran. Také se mi líbilo rozloučení na konci knížky. I Aria mě velice překvapila. Prostě nádherný konec.

dragon142
21.10.2013 5 z 5

hodně dobré, ale na konci trochu useknuté

Vieru
16.10.2013 5 z 5

Oooo sbohem Eragone a Safiro. Bylo to poutave a vrusujici dobrodruzstvi. Krasne zakonceny dil. A i nejaka ta slzicka ukapla. Doufam, ze Paolini zustane u psani knih, tesim se na dalsi pribeh.

Hikari
13.10.2013 4 z 5

Po tak dobré sérii, mě tato kniha trochu zklamala. Kniha byla zdlouhavá a na konci bylo vše až moc dokonalé, tedy krom loučení samozřejmě.

martinkaLLL
22.09.2013 2 z 5

Teda zklamaná. Bylo to zdlouhavé a ani ne moc napínavé. A konec se mi taky nelíbil, to loučení.

Eigis
21.09.2013 5 z 5

Kniha má spád od začátku do konce. Na rozdíl od prvních knih je prostor věnovaný jednotlivým postavám téměř rovnocenný a není tak zaměřený na ústřední dvojici, objevování jejich schopností a dračí historii. Také závěr je dobře zvládnutý, ačkoliv jsem čekal souboj na dracích ve vzduchu. Autor si místo krátkého doslovu dal práci s poměrně dlouhým popisem toho co bylo po konečném vítěství. Myslím, že Christopher Paolini a jeho spisovatelské schopnosti zrál stejně jako Eragon a Safira. Od nesmělého začátku v Eragonu, přes dlouhé a rozvláčný Eldest až do velmi dobře zpracovaným Brisingru a Inheritance.

Wiqqux
07.09.2013 5 z 5

Najviac sa mi na celej sérii nepáčilo to, že skončila. Kľudne by som si prečítala ďalší diel. :)

Dymond
01.09.2013 4 z 5

Konec jedné pohádky... Podle mého názoru první a poslední díl byl nejlepší... Tímto jsem ukončila tuto sérii a nevím jestli se k ní budu ještě někdy vracet...

Danafantom
26.08.2013 5 z 5

Paráda. Napínavé od začátku do konce. Způsob, jakým se Eragonovi podařilo dostat Galbatorixe supr. "Ať jsou vaše meče stále ostré." :-)

Šárka_D
15.08.2013 4 z 5

Podle mě skvěle zvládnutý konec série, trochu jsem se obávala závěru "a žili šťastně až do smrti", proto mě hořkost rozloučení hlavních hrdinů skoro až potěšila. Zajímalo by mě, jestli bude autor v Dračích jezdcích ještě pokračovat, ráda bych si od něj přečetla něco dalšího.

pink_ivy
08.08.2013 5 z 5

“It's impossible to go through life unscathed. Nor should you want to. By the hurts we accumulate, we measure both our follies and our accomplishments.” Pro mě nejlepší díl série, kde jsem si konečně užila všechny dějové linky.