Eragon

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33189/odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4.34415

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 1.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Eragom, 2002

Kniha Eragon

Dada_cte

Dokonalá kniha, moc se mi líbila. Mám ráda fantasy knihy a překvapilo mě, že autor knihu začal psát už v 15ti letech. Doporučuji každému, kdo má rád kouzla, magii, dobrodružství a akční příběhy. Nezapomeňte, že každá kniha vás raní a tahle není výjimkou... Ale i tak je kniha dokonalá ❤️

DracoMalfoy

*obsahuje jeden nevýznamný spoiler*
OK, knihu jsem si vážně užila, čtivý, zajímavý svět. Ale mám s ní několik problémů:
1) Nedostatek reprezentace - všichni dokonalí a bílí
2) Slabé ženy - alespoň u jedné postavy to tak nebylo, ale jinak... nejdůležitější prostě vzhled a uťápnutost.
3) Eragon a jeho dokonalost - za pár týdnů se nenaučíte boji, obzvlášť, pokud mu věnujete 2 hodiny denně, a je mi fuk čí jezdec jste
4) Pokrytectví a spoustu nelogických věcí

Overall, fantasy slušná, ale bylo vidět že ji napsal bílý šestnáctiletý kluk.

Melanka13

Hned od začátku hodně čtivá kniha. Poslední část pro mě trochu moc popisná, takže tam byly okamžiky kdy mě to tolik nebavilo. Ale celkově se mi knížka moc líbila.

anicka0547

Jedna z nejlepších fantasy knížek, na kterou moc ráda vzpomínám.

luboskniha

Nedávno jsem v televizi opět viděl film a řekl jsem si, jak to vlastně celé dopadne. Po přečtení prvního dílu se mi chtělo zvracet.....ale z film. Kniha mě svým dějem neskutečně vtáhla a já nemohl odtrhnout oči od stránek. Četl jsem pozdě do noci a každou volnou chvilku, která se mi naskytla. Věřím, že tato série je legendární. Postavy a celý svět jsou takovým neskutečným do detailu zpracované. Kniha se řadí mezi nejvyšší příčky mých oblíbených knih. Na nic nečekám a jdu na další díl.

Belisima

Nezapomenutelný příběh. Vždy, když vidím nebo slyším cokoliv co patří k této knížce, hned mám chuť přečíst ji znovu. Četla jsem s každým dílem znovu od 1. dílu, tak že 1. díl jsem přečetla 4x, ale stejně bych se do něj s chutí pustila zas. Safira jako mládě byla úžasná. Mám teď období, kdy smutním po oblíbených knížkách, asi si to přečtu všechno znovu. Ono tolik skvělých knížek zas na světě není, nebo jsem je ještě neobjevila.

NarcisSamec

Pro mě jedna z nelepších knížek co jsem četl.

Bacík

Skvělá kniha, úžasná fantazie, kdo to má rád, doporučuji knihu.

Radovan_R

Přečetl jsem to už kdysi dávno a podle mě celá série patří k tomu nejlepšímu, co bylo ve fantasy oblasti napsáno. Vždycky tvrdím, že skvělé knihy se dají číst pořád dokola a toto je jeden z příkladů. Kdysi mi první díl půjčil kolega s tím, že má i další. Ale když jsem skončil, měl druhý stále rozečtený, tak si říkám - nebudu čekat, koupím se celou sérii. A když ten velký balík došel, chtěl jsem si první díl pro osvěžení prolistovat. No a nakonec jsem ho začal číst znova. To, myslím, hovoří za vše. A od té doby jsem celou sérii přečetl několikrát.
Zajímavé je, že v sériích mi skoro vždycky přijde první díl nejlepší a tak je to i tady - snad proto, že v tomto díle se nejvíc cestuje, zatímco v ostatních se značná část odehrává na jednom místě.
Osobně nejradši mám začátek knihy a speciálně kapitolu o zrození Safiry.

akvesy

Krásné čtivá knížka. Je prostě naprosto úžasná .

PetraaMatouš

Jelikož jsem se ke knize několikrát vracela, musím dát plnej počet. Nejvíc se mi líbí první díl. To jak se seznamujou, rostou spolu a učí se.

Konfu97

Moje srdcovka. Knihu jsem četla již několikrát, pokaždé se k ní ráda vracím a pokaždé tam najdu něco co mě překvapí. :) Kniha je krásně napsaná, postavy i děj dokonalé propracovaný, nechybí nečekané zvraty a tajemství. Taktéž smrt a láska. Hlavní hrdina postupně s díly dospívá a moudří a čtenář s ním. Děj je svým způsobem originální, jen Vás nesmí zastrašit počet stran. První díl je samozřejmě jen začátek všeho, ale i tak už jasně ukazuje kvalitu celé série.

Dankra

Eragon je výborné čtění. Je to první fantasy co jsem četla. Postupně jsem si půjčovala další díly a těšilo mne, že ani každé další pokračování neztratilo nic z napětí, kterým se vyznačovala první kniha.Dana

Ailee

Kdysi dávno jsem Eragona četla na střední, ještě v době, kdy měl mít pouze tři díly. Kvůli času jsem však skončila sérii někde v první třetině Brisingra a dlouhé roky se k ní nedostala. Teď jsem se konečně odhodlala a začala číst znova. A opět jsem byla stejně neuvěřitelně unešená. Eragonův příběh mě chytl za srdce a nepustil. Ne nadarmo jsou draci moji nejoblíbenější magičtí tvorové. Prostě srdcovka s bohatým dějem, světem a postavami, které si zamilujete.

Omnis

První díl je zábavná prvotina, u které se budete těšit na další díly. Ty bohužel nejsou za nic.

Radoušš

Jako menší jsem viděl film, ale poutavému příběhu knihy od autora, který ho začal dělat v patnácti letech se nevyrovná. Uchvátil mě konec, už se těším na pokračování.

Laf

Krásně a chytlavě napsané. Nečekala jsem, že se mi to bude tolik líbit. A nejvíce se mi tam líbila Safira :) ... Teď už jen zbývá se začíst do dalšího dílu, abych zjistila, jak se vše bude odvíjet dál.

Safira7

Napínavý příběh plný napětí, dobrodružství a nových věcí. Super

eva-lupen

Poslechnuto jako audiokniha, skvěle načtená Martinem Stránským. Kniha je napínavá, postavy fajn, děj uvěřitelný... Pokračuji dalším dílem :-).

Nikusha

Krásně napínavý a poutavý příběh. Mně se nejvíce líbilo detailní líčení. Zkoušela jsem druhý díl, ale ten jsem bohužel ani nedočetla.

terezaki

Mám tuto knihu opravdu ráda. Je v ní vše, co mám u takových knih ráda . Kouzla, napětí, zvraty a postavy, které se neustále vyvíjejí. K této knížce se vracím, i když dneska uz spíš v audioverzi.

frantisek8863
31.12.2018

Naštěstí jsem se nenechal zastrašit objem stránek všech vydání. Protože jsem dříve viděl film, tak jsem tušil oč jde a byl sem knižním zpracováním spíš mile překvapen. Po té co jsem zjistil , jak mladý byl autor tak jsem smekl před tak dobře napsaným dílem. Jak píše BlazingHeart, Tolkienovina je z toho cítit na míle daleko a přesto se autor drží své vlastní cesty. Je napsáno mnoho a mnoho knih o kouzlech, dracích, trpaslících, elfech.... ovšem, zde se to povedlo. Kniha se dobře čte a rozhodně mě vedla k dalšímu pokračování.

BlazingHeart
27.12.2018

Po x letech jsem se vrátila ke knize, která mě přivedla k aktivnímu čtení. Dříve jsem jí dala 5 hvězd a teď jsem byla přesvědčená, že dostane méně. A po chvíli váhání se tak nestalo.

Samozřejmě, příběh není originální, jde z něj poznat Pán Prstenů. Ale Eragon mě také bavil od začátku do konce, byla jsem z něj nadšená stejně jako při prvním čtení. Děj byl svižnější, stále se něco dělo a jednodušeji napsaný, než tomu je u Tolkiena.
Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, ovšem dojemné scény mě nedojaly.
I přes některé nedostatky mě prostě okouzlil a s přimhouřeným okem dávám 5*.

Tarja666
21.12.2018

Když jsem četla knihu poprvé, byla jsem o pár let mladší a dost mě nadchla. Nyní jsem se ke knize vrátila, abych si vše připomněla a mohla dočíst poslední díl. Musím říci, že po tom, co jsem jako předešlé knihy četla skvělého Drizzta nebo Naslouchače, mi najednou kniha už nepřišla tak úžasná. Dávám to za vinu také tomu, že autor Eragona napsal jako velice mladý a řekla bych, že jeho styl psaní ještě nebyl úplně dozrálý. Každopádně i tak je kniha výborná a stojí rozhodně za přečtení.

Szekynka
11.12.2018

Miluju draky a fantasy příběhy. Eragon mě mile překvapil, nejdříve jsem viděla film a do knihy se mi moc nechtělo, ale jsem ráda, že mě špatná filmoví verze neodradila. O hodně bych přišla.