Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5726 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

terry.vlkova3
terry.vlkova3
13.07.2015 4 z 5

Skvělá kniha, ale v mnohém mi připomíná Hobita od J. R. R. Tolkiena a proto strhávám jednu hvězdičku.

Adamcz
Adamcz
13.07.2015

Autor knížky napsal první díl v devaténácti letech.Autor smíchal do knihy Harryho Pottera.Knížka celkem dobrá.

Paja.T
Paja.T
09.07.2015 3 z 5

Kniha je zajímavá, dobře se čte, ale tolik mě nepohltila a některé scény byly nezáživné, nepřekvapivé a příliš se táhly. Kniha však podněcuje mou představivost, což oceňuji.

Schwestrn
Schwestrn
02.07.2015 4 z 5

Když jsme byly malé, tak se nám to líbilo, teď nevíme, jestli by nás to tolik nadchlo.

woodentoaster
woodentoaster
23.06.2015 5 z 5

1. díl je ze všech tří (čtvrtý jsem ještě nečetla) podle mně nejlepší.Je to moc hezká kniha, kterou jsem měla problém odložit.Dávám 5 hvězd :o).

notburga
notburga
17.06.2015 3 z 5

Průměrná fantasy. Nebýt té mediální masáže, asi o ní nezavadím. Ale za pár let se to bude synovi hodit, neb strčit mu rovnou Tolkiena asi nebude nejlepší nápad :)

Kreyks
Kreyks
08.06.2015 5 z 5

Knížku jsem poprvé objevila již v roce 2011 a nemohla od ní odtrhnout oči. Naprosto úžasná kniha, plná různých zvratů a překvapení. Velmi se mi líbí, jak je zde popsané, jak Eragon protestuje proti vraždám - je vidět, že Paolini se nad tím doopravdy zamyslel. Nikdo by jen tak nepřihlížel ke chladnokrevným vraždám - to je něco, co hodně autorů opomíjí, ale Paolini na to nezapoměl. Celkově postavy jsou reálné, nic není strojené.
Tuhle knížku jsem si prostě zamilovala a ráda se k ní vracím :)

Véča
Véča
07.06.2015 4 z 5

Šla jsem to číst s tím, že to bude úžasná knížka, která mě hned od začátku ohromí a nebudu ji moci odložit. Bohužel to tak nedopadlo.
Knížka je dobře napsaná, příběh je zajímavý a promyšlený, ale něco mi prostě brání v tom, dát 5*. Rozhodně se ale chystám číst další díly, tak třeba mě série ještě zaujme. :)

Skallarix
Skallarix
02.06.2015 5 z 5

To už je dávno. Tenkrát. To mi bylo čtrnáct, když jsem se k Odkazu Dračích jezdců dostal poprvé a samozřejmě si mě příběh Eragona naprosto získal. Mělo to spád, bylo to jednoduše napsáno a tak se to velice dobře a rychle četlo. Naprosto mě to vtáhlo do děje... Nechyběla tomu originalita i přes to, že se autor pustil na pole dračích příběhů, kterých je svět fantasy plný, ne-li z některého hlediska přesycen. Paolini vytvořil kouzelný svět, který si už hned z počátku získal neuvěřitelné davy fanoušků, ať se to odpůrcům líbí, či nikoliv. Záviděl jsem mu. Ještě aby ne. Tou dobou jsem byl naprostý fantasy nadšenec a milovník a jeden z mých top deseti životních snů bylo stát se slavným spisovatelem na poli fantastiky (a čí ne, že?), a tak se právě proto tenkrát stal tou mojí motivací a malým vzorem. Ukázkou, že vytvořit něco takového a uspět ve čtrnácti, patnácti letech není nemožné (to jsem ovšem nepočítal naivně s tím, že on byl k tomu skoro za ruku doveden a měl vše potřebné k vydání knihy ještě dřív, než začal psát)...

Eragon si získal mé srdce. Tenkrát. To "tenkrát" zmiňuji záměrně. Bylo to fajn, kouzelné a tak, ale dnes... Dnes, kdyby se mi tato kniha dostala do rukou, jistě bych ji hodnotil jinak, než plným počtem hvězdiček. Ani by si mě ten příběh tolik nezískal. Proto bych ji určitě doporučil mladším čtenářům, kteří se rádi ve své fantazii vznáší na křídlech draků mezi oblaky. Pro ně bude příběh Eragona a Safiry naprosto ohromujícím a zamilují se do něj. Já už sním zcela o jiných věcech. A proto mi už asi tento svět bude navždy uzavřen... Alespoň z toho hlediska kradoucího srdce a beroucího dech. Ale tak či tak, přehodnocovat ho rozhodně nebudu. Právem má ode mne pět hvězdiček.

SakalCT
SakalCT
30.05.2015 2 z 5

Ačkoli jsem velký fanoušek fantasy, bohužel musím říct, že mě Eragon vysloveně zklamal. To, jak byl autor mladý, když knihu psal, se v díle hodně odráží, protože je naivní, až to tříská dveřmi. Hlavní hrdina mi po celou dobu lezl na nervy, ke konci to bylo už k nevydržení. Třeba když - pozor SPOILER - na poušti Hadarak dostane Eragon hysterický záchvat z toho, že Murtagh zabil náčelníka otrokářů (otrokářů proboha živého!!!) mi ho natolik zprotivilo, že jsem pak už knihu dočetl jen ze setrvačnosti. Nakoukl jsem i do druhého dílu, ale prostě ne - tahle série mě nijak neoslovila.

PetraMe
PetraMe
20.05.2015 5 z 5

Četla jsem už 4x. Nejlepší díl celé série!! :)

striha7949
striha7949
19.05.2015 5 z 5

Začal jsem ji ještě na základní škole, kdy jsem to ještě tak neocenil, po pár letech mi přišla opět do ruky a za chvíli dočteno. Myslím, že to brzy zas otevřu.
Jedna z nejoblíbenějích knih a sérií.

Anonymní
Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Knížka se mi opravdu líbila, jen se mě ze začátku moc nezamlouvala tloušťka té knihy. To mi nakonec ani moc nevadilo, knížka byla naprosto super ! :D A dávám všech pět hvězdiček.

Jekysek
Jekysek
14.05.2015 4 z 5

Povedená knížka, mému vkusu úplně sedla.
Nemá žádné zdlouhavé popisy, utíká sama, má neohrané téma (elfů i trpaslíků je sice v knihách spousta ale Jezdci? Kočkodlak?), je plná zajímavých zvratů... I když svět není tak propracovaný jako Tolkienův, není to slepý příběh bez ohledu na situaci v zemi.
Už se těším na čtení dalšího dílu.

kklepkaa
kklepkaa
06.05.2015 5 z 5

Skvělé fantasy, které má v podstatě všechno co má mít. Tahle kniha mě příjmně překvapila a rozhodně si musím přečíst další díly.

vendy.b.
vendy.b.
04.04.2015 3 z 5

Příběh zajímavý, spisovatel nadaný, ale čekala jsem od toho trochu víc.

DarkAnn
DarkAnn
27.03.2015

Tahle kniha mě nechytla. Bohužel jsem ji ani nedočetla :/ Nějak sem se nedokázala vžít do děje..Ale chápu, že někdo má takové knihy rád :) Sto lidí Sto chutí :D Tak to bylo, je a bude :)

Maverick
Maverick
16.03.2015 5 z 5

Dost dobrá fantasy, i když na JRRT nebo GRRM to rozhodně nemá. Nicméně až si najdu dostatek volného času, tak si přečtu i další díly.. Pro milovníky fantasy opravdu doporučuji!

Áňa 998
Áňa 998
09.03.2015 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nedokázala začíst, ale od třetí kapitoly mě knížka hrozně chytla a přečetla jsem jí jedním dechem až do konce.

darthvader77
darthvader77
04.03.2015 4 z 5

Všechna obvinění z plagiátorství jsou pro mě absolutně nepochopitelná. Autor tomu dává svůj vlastí styl, především kočkodlakové a propracovanost Dračích jezdců. Kde jinde bylo drakům, těm nádherným stvořením na poli fantasy věnován takovýhle prostor? Paolini výborně rozšířil fantasy žánr zase jiným směrem a to natolik fámozně a epicky, že skoro každý milovník fantasy nemůže nepět chválou. Uznávám jistá větší propracovanost by tomu rozhodně neuškodil. Galbatorix vítězící nad Vraelem kopancem do koulí, to opravdu není něco, co by mělo být součástí soubojů, kdy se bojuje draky, hvězdnými meči a obrovským množstvím magie. Na druhou stranu, kdo tohle napíše s takovým úspěchem v 16 letech? Pravděpodobně jenom opravdový literární borec.