Eragon

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33189/odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4.34415

Odkaz Dračích jezdců / Odkaz Dračích jazdcov 1.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Eragom, 2002

Kniha Eragon

krovacek

Zaujala a chvílemi se nedalo odtrhnout, rozhodne pujdu do dalsiho dilu:)

girdi

Výborné fantasy. Eragon byl hitovkou, když jsem dělala brigádu v knihkupectví před 15 lety a mně tehdy přišlo, že jsem na něho "moc stará". :-) Tak jsem si ho užila teď a bylo to prima. Jasně, není to Zaklínač a občas jsem se trošku nudila, ale prostě furt dost dobrý. Mám radost, že mě čeká další díl.

RendysStrange

Nemám co vytknout. Miluji draky a tato kniha patří mezi mé oblíbené. Takže pokud miluješ draky, určitě si to přečti. Stojí to za to! :)

Sttr77

Abych řekl pravdu, kniha je velmi čtivá a dobrá. Asi k ní nemám žádné výhrady, neboť se považuji za nenáročného čtenáře.
Asi jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Archie

Ocima dospeleho milovnika fantasy, se mi kniha tezko hodnoti. Jednu chvili nevim, jestli jsou charaktery ploche jak kuchynske prkenko roztomile nebo pitome? Zda je sablonovitost pribehu "chudy chlapec dracim jezdcem" servisem pro milovniky zanru nebo detinskou prehlidkou klise? Zda je svet pohadkovy nebo vykradeny? Tech "zda" je spousta a casto plati obe varianty zaroven. Je to neoriginalni, presto pohadkove kouzelne. Jednoduche ale ctive. Naivni, roztomile i pitome. Pres vsechny vyhrady, me tahle modernejsi, jednodussi varianta klasickych zapadnich fantasy bavila cist a ten barevny, pohadkovy pribeh, jsem si provinile uzival.

Andrea_I_Am

Ukázka, že i velmi mladí autoři dokážou napsat krásné, epické fantasy knihy. Je škoda, že s narusůtajícím množstvím vydaných knih se tito autoři nějak vytrácejí ...

Karkri

Jsem z knihy nadšená. Přečetla jsem jedním tahem. Je v mnoho skrytých pravd a hlubších myšlenek.

Medasek

Zajímavý příběh. Velmi poutavý, i když v některých částech trochu nudný.

Audrina

Po letech jsem se vrátila k prvnímu dílu Odkazu dračích jezdců a musím bohužel konstatovat, že jsem z příběhu rozhodně nebyla tak nadšená jako kdysi poprvé. Na příběhu je hodně znát nevyspělost spisovatele, která je ovšem k jeho věku pochopitelná.

Jidlos

Tato knižní serie odstartovala mojí Fantasy lásku. Kniha úžasná je to už sice nějaký ten pátek kdy jsem ji četl, ale stale si pamatuji na Broma. Spoiler: Brom bude mít ještě význam v Brisingru, ale to říkat nebudu. 5*

Bookworm11

Miluju Eragona i další jeho díly. Ty knihy můžete číst znovu a znovu a pokaždé se vám odkryje něco nového. Autorův styl psaní je velmi dobrý a snadno se čte.

Olaf74

Super čtení. Těším se na další díly.
Jen by mě zajímalo, podle které knížky natáčeli film :-)

Lucka20

K této knize jsem se vrátila již podruhé a opět jsem hltala každé slovo.
Rozsáhlejší příběh (myslím celou sérii dohromady), který má hlavu a patu a opravdu výborně se čte.
Za mě opravdu super čtení, které si ráda přečtu někdy znovu.

Vlak0078

Knihu jsem četla do padesáti stránek. Už od začátku mě moc nezaujala, ale snažila jsem se ji číst, nicméně nutit se do čtení knihy nemělo smysl. Někomu se to samozřejmě může líbit, hlavně mladším ročníkům třináct až patnáct let, ale mně osobně kniha neseděla.
Styl psaní mi přijde prostý a jednoduchý, což může být i věkem autora, a postavy jsou také nevýrazné. Shrnuto podtrženo, kniha je dobrá, ale mně nezaujala.

jana4920

Jednoduše řečeno klasika. Úžasný příběh, který se s filmem nedá absolutně srovnávat. Doufám, že další díly budou stejně čtivé.

Simonsa

Skvělá kniha. Rozhodně nejlepší díl z celé serie. Četla jsem ji již dvakrát a možná se k ní znovu vrátím. Celá kniha nabízí spoustu tajemství, kdy některá jsou odhalená v prvním dílu a některá až v tom posledním. Navíc se cení i originalita. Nápad Dračích jezdců a toho jak fungují je skvělý!

Tuto knižní sérii jsem četla jako malá. Moc se mi do ní nechtělo. Kniha byla podle mě moc tlustá a navíc mě nezaujal název. V tu dobu jsem ale milovala draky a tak jsem se nakonec zamilovala i do této knižní série. Určitě knihu doporučuji přečíst! Eragona vnímám (I když to tak doopravdy asi není.) jako klasickou fantasy, kterou by měl každý nadšenec do draků určitě alespoň vyzkoušet. Takže za rozšíření fantazie, naleznutí přátel a nesložitý a čtivý děj dávám čtyři hvězdičky, které si příběh zaslouží.

roman9276

Tuhle sérii jsem měl v plánu číst tak dlouho a jsem rád, že jsem se k ní konečně dostal. Vždycky mě lákal film, kterej se mi mega líbil, ale po přečtení Eragona, mi film přišel dost nudnej a hlavně to šíleně osekali s tim, že i některý věci bohužel byly jinak než v knize. Ale v knize děj tak hezky plynul a pořád jsem se dozvídal něco novýho o dracích a dračích jezdcích, nebylo nouze o vypjatý momenty a rozhodně mě to nalákalo na další díl.

ciaram

Když kniha vyšla, tak jsem ji zaregistrovala, ale nějak mě odrazoval humbuk okolo ní a zejména okolo věku autora. Pak přišel film a světe div se, mně se líbil - digitalní Safira je k sežrání. :) Ovšem teď po poslechu knižní verze (opět v podání mého oblíbeného hlasu Martina Stránského) chápu, proč jsou, nebo byli, fanoušci tak znechucení či nešťastní. Vždyť tam z toho knižního příběhu, až na jména hrdinů a úúúúúplně nejzákladnější kostry, nic nezbylo. Totálně překopané scény, jinak poskládaný příběh, řekla bych, že ani charaktery postav zcela neodpovídaly. Takže si říkám, ještě že nenatočili i druhý díl. Já si ho jdu opět pustit do uší.

l.e.d

Věk spisovatele cca 20let odpovídá knize.
Je to špatná kniha? Vůbec ne! Je to dobrá kniha? Záleží kolik vám je! Když jsem to četl někdy v roce 2005 bylo to super. Když jsem to četl teď už to tak super nebylo.
Je to jako Harry Potter. Skvělá pohádka a je škoda, že film byla katastrofa.

Ducky22

Ke knize jsem se dostala, když mi bylo cca 15. Musím říct, že první díl se mi zdál asi nejlepší, ale celá série určitě stojí za přečtení!
Poutavý příběh, který Vás strhne, tenkrát mi ani nevadilo, že kniha vážila cca 5kg a nikam se mi nevešla :)

Spojenc

Tenhle první díl jsem přečetla jedním dechem a velmi jsem se bavila… ale u dalších dílů nadšení vadne.

špulo

Akože, keby to bola moja prvá fantasy vo veku okolo 10 rokov, tak by som bol asi nadšený. Lenže, kniha u nás vyšla, keď som mal 30. Nedopracoval som sa ani k strane 200. Nešlo to. A to sa považujem za veľmi tolerantného čitateľa hľadajúceho na knihách v prvom rade pozitíva. Takže, 1* za autorov vek a snahu. 1* za to, že mám rád rozprávky. A 1* za.... No... Nech tam je:)))

Black54

Kniha je prostě pecka! Můj top one! Díky této knize jsem začal ve dvanácti letech číst. OK teď trochu vážněji. Kniha je psaná velmi mladým autorem což je v obsahu hodně znát. Všechny postavy jsou buď černé nebo bílé, šle zase na druhou stranu se velmi pěkně čte. V knize je vše co by mělo v dobré knize být. Úplně mě uchvátila dračice Safira, přesně typ rozvazné ženy, která se umí velice rychle změnit v krvavou bestii ???? Kniha je psaná velmi jednoduchým stylem a přesto neuraží. Postavy jsou komplexní a velmi věrohodné, stejně jako stvořený svět. Takže doporučuji a každý milovník fantasy by měl tuhle knihu mít ve své knihovně.

Valentain852

Tak tento úryvek mě dostal ???? :

Když skončili, Eragon se zhroutil do přikrývek a zasténal. Všechno ho bolelo - Brom se svým klackem nebyl zrovna něžný.

Vím, že je to vytažené z kontextu a většina lidí bez humoru mě za tohle požene na hranici, ale díky tomuhle jsem se u této knihy pořádně zasmála a to je jedna z nejdůležitých věcí u čtení, to že se máme přitom bavit. :D knihu doporučuji je mnohem lepší než film