Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5726 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Zanda_Panda
Zanda_Panda
23.01.2017 5 z 5

o čtení téhle knihy jsem dlouho uvažovala, hlavně kvůli její tloušťce.Vždy, když sem kolem ní prošla v knihovně jsem se u ní na dlouho zastavila, až jednou se mnou šla do knihovny kamarádka a ani ne a půl hodiny mě k tomu dokopala. Jsem jí za to vděčná a Odkaz Dračích jezdců je moje druhá nejoblíbenější série.

Ewerine
Ewerine
19.01.2017 5 z 5

Tuto knihu a její příběh jsem si zamilovala. Eragon mě přivedl na dráhu fantasy, za co jsem neuvěřitelně vděčná, protože teď je to můj nejoblíbenější žánr. Skvělý děj, vše promyšlené, obzvlášť speciální jazyk mě u této knihy dostal, moc mě to bavilo. :)

WayOne
WayOne
14.01.2017 5 z 5

Tento autor me privedl k zanru fantasy. A jsem mu za to velmi vdecna. Bylo vazne dech berouci sledovat , jak spolu s nim dospivaji i jeho knihy . Ale nikdy sem mu neodpustila ten otevreny konec... :)

Suou
Suou
10.01.2017 5 z 5

Moja úplne prvá kniha. :D Stále si pamätám ako som hltal stránky tejto knihy a ako ma strašne bavila. Bol som mladší (asi 12-13) a dovtedy som čítanie chápal ako strátu času ... ale dá sa povedať, že táto kniha mi "zničila" :D Teraz sú knihy mojím najväčším hobby a stále míňam na knihy :(.
Ale späť ku knihe... Príbeh bol veľmi zaujímavý, ale v tom čase som nemal s čím porovnávať. Postavy boli dobre vymyslené, pestré a dá sa povedať, že skoro každá mala svoje tajomstvo ktoré sa čitateľ v knihe mohol neskôr dozvedieť. (Až na Angelu :D)
Hlavná postava Eragon síce bola nevyspelá miestami až otravná, ale po čase sa vyvinula na typického detského hrdinu :).
Prostredie, postavy, kúzla, nové tvory... všetko to dokopy bol super nápad.
Jediná chyba bola, že toho fantasy tam miestami bolo trochu veľa.
Moje hodnotenie je 5z5.

Welinie
Welinie
10.01.2017 4 z 5

Chci být dračí jezdec a mít Safiru jako svého draka :)

tatafa
tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a poutavá série, která se propracovaností blíží k mému favoritovi - sérii o Harry Potterovi. Navíc obdivuji autora, že byl podobného díla schopný již v poměrně mladém věku. Mohu jen doporučit!

Estarenius
Estarenius
27.12.2016 5 z 5

Měl jsem to štěstí si Eragona přečíst jako malý kluk. Bylo nesmírně inspirující vědomí toho, co autor dokázal napsat v tak útlém věku, probudil tím ve mě jiskru, touhu něco tvořit, což je k nezaplacení.
Kdybych knihu začal číst teď, tak ano, řekl bych si to, co většina. Není zde příliš mnoho originálních prvků, je vidět, že se inspiroval jinými autory, ale co je vlastně originalita v dnešní době? Kdo z nás se nikdy neinspiroval někým jiným? Tím se nechci Paoliniho zastávat pro jeho věk, protože to ani nepotřebuje. Pořád jde o nadprůměr ve svém žánru, který se mi četl více než dobře. Samotné charaktery, magie, příběh a celý svět na mě působil velice příjemně.
Eragon má své mouchy, některé pasáže jsou místy nudnější, ale i tak si plné hodnocení zaslouží. Už za ty sny, co jsem si chtěl vyplnit a Safiru, která se stala mým nejoblíbenějším drakem vůbec.

čtenářka4
čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Vedle Harryho Pottera nejlepší fantasy všech dob. Krásný příběh plný moudra, myšlenek, emocí a dobrodružství díky kterému chcete být v Alagaesii. Ráda čtu, tedy spíš poslouchám audioknihy (mimochodem se skvělým dabingem Martina Stránského - doporučuji) Odkaz dračích jezdců pořád dokola. Nádhera a srdcová záležitost.

trudoš
trudoš
17.12.2016 2 z 5

Co knize rozhodně upřít nemohu, je povedená reklama, která z ní přes noc udělala bestseller. Co však upřít mohu, je kvalita. Šablonovitý děj překvapil v podstatě jen rozsahem, přičemž všechny pěkné motivy pocházejí z děl zručnějších spisovatelů, jako jsou Anne McCaffreyová, Ursula K. Le Guinová či J. R. R. Tolkien. A při čtyřstovkové ceně se opravdu odmítám ohlížet na věk autora, přestože je fajn, když někdo začne s psaním už jako junák. Jenže Christopher Paolini nepředvádí žádné mozartovské kousky. Stylistika středoškolská, koncepce pohádková a tvůrčí invence minimální. V důsledku prostě jen vzal atraktivní ingredience a zasadil je do líbivého světa.
Ovšem historie je neúprosná a od své premiéry se Paolini stal pro mnoho čtenářů legendou. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Já osobně jsem mu vděčný minimálně za to, že tolik mladých přivedl k fantastice a ke čtení vůbec. Takže něco na tom modrém drakovi nakonec asi bude.

Kiwi24
Kiwi24
12.12.2016 3 z 5

Super kniha, nejvíc jsem si oblíbila Safiru (jak jinak...) Teď čtu Eldest, je to na trochu vyšší úrovni mi přijde....

kacenka7206
kacenka7206
07.12.2016 5 z 5

Krásný příběh, úžasně vypracovaný. Hned mě chytil a až do konce nepustil, přečteno jedním dechem.

Leenah
Leenah
23.11.2016 4 z 5

Knihu jsem poprvé četla ve svých patnácti letech a byla jsem z ní nadšená. Nejspíš proto, že věk autora odpovídal mému věku a tedy i duševním pochodům :) teď po deseti letech jsem se ke knize vrátila a trochu jsem se obávala, že budu zklamaná. Ale knížka se mi četla dobře, v některých pasážích je autorův věk znát, ale s tím jsem počítala a čtení jsem si užívala. Chystám se na druhý díl.

haki34
haki34
11.11.2016 3 z 5

první díl ještě budiž...sice mi to přišlo jako slátanina krůzných jiných fantasy dohromady, ale věk autora hodně věcí omluvil..
jak již psali předemnou, zfilmování - označila bych asi za nejhorší flmovou adaptaci knížky, co se mi povedlo vidět...a taky asi knize uškodilo a ubralo možné čtenáře.

další díly - byla jsem hlavně zvědavá, jak to dopadne...(když už, tak ať znám konec :)) a opět mám pocit nedotaženosti, zamotanosti, no, úplně se mu to nepovedlo...opět platí pravidlo, že první kniha zůstává ta nejlepší ze série...

Hoshi
Hoshi
02.11.2016 5 z 5

Ačkoliv jsem se do čtení této knihy pustit nechtěla, po dlouhém přesvědčování jsem nakonec kývla a s nedůvěrou se do příběhu pustila. Nějak toho nelituji, naopak jsem ráda, že jsem se nechala přemluvit. Příběh je zajímavý, místy se trochu táhne, ale ani to mu neubírá na kráse. Docela se i těším, až otevřu další díly, jelikož mě zajímají osudy některých postav. :)

Freedomova
Freedomova
31.10.2016 5 z 5

Eragon se mi moc líbil, skvěle vymyšlený příběh, poutavé popisy prostředí, které nenudí, ale naopak přirozeně vykreslují úžasný fantazijní svět. Oceňuji i to, že není plný zbytečného násilí. Myslím, že popularitě knihy značně ublížil stejnojmenný film, který je nepříliš šťastně zvoleným výsekem jejího mnohem hlubšího a rozsáhlejšího děje, a tím mnoho potenciálních čtenářů zbytečně odradil.

hanka24
hanka24
23.10.2016 4 z 5

Pohádkový fantasy příběh, některé pasáže mi sice přišly zdlouhavější, někdy jsem se zase nedokázala odtrhnout. Navíc klobouk dolů, že autor napsal tento první díl série v pouhých patnácti letech. Přestože jsem nejdříve viděla film a pak sáhla po knize, neustále dokola jsem se ptala, je to skutečně ten stejný příběh? Nenacházela jsem moc podobností. Takže pokud někoho film odradil, neházejte flintu do žita, knížka je proti němu skvělá.

IvankaM
IvankaM
18.10.2016 4 z 5

Úžasné. Doopravdy krásně napsané.

Jainies
Jainies
17.10.2016 4 z 5

Knihu jsem četla několikrát a je jednou z mých oblíbených. Příběh dračího jezdce Eragona a jeho dračice Safiry mě uchvátil a už mě nepustil. Celou sérii mám velmi ráda, ale díl první má můj největší obdiv. :-)

stir1234
stir1234
27.09.2016 5 z 5

Kniha byla opravdu ,,zajímavá". Bylo tam hodně překvapení a určitě si přečtu další díl. Doporučuji.

Anetaka.lavova
Anetaka.lavova
22.09.2016

Knížka opravdu úžasná,jak se Eragon i se Safirou pomalu vyvíjejí je úžané.Když dorazli do Farthen dur tak mě ta knížka nadchla nejvíce.Jak Eragon poznal Ažihada a Orika a trpaslíky opravdu super!No už mám obědnané další díly takže se neuvěřitelně těším a doufám že se v dalších dílech objeví další draci a Eragonův vztah s Aryou se nějak hezky vyvine :)