Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33189/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4 5740 739

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

luca125
04.02.2021 5 z 5

Tato kniha je moje nejoblíbenější. Je užasná, skvělá, no prostě pro někoho, kdo má rád fantasy žánr láska na první pohled.

BDŠkodič
31.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla v angličtině, takže jsem popravdě neznala všechna slovíčka, ale celek jsem vždy pochopila. Myslím si, že u téhle knihy nemusí mít člověk vynikající angličtinu. Jinak co se týká děje, byla tam velmi akční místa,která se četla jedním dechem. Zároveň tam ale bylo i pár nudnějších kapitol. Nicméně pokud někdo viděl film, nemělo by ho to odradit od čtení knihy, protože ta naštěstí s filmem nemá téměř nic společného. Ve filmu si Eragona moc neoblíbíte, ale v knížce jsem si ho zamilovala. Proto pokud máte rádi fantasy, tak budete spokojení :)

Belanna
25.01.2021 5 z 5

Knížku jsem četla před mnoha lety a tenkrát se mi moc líbila. Jsem ráda, že i tentokrát ve mně nechal příběh Eragona a Safiry stejné a možná i lepší pocity.

pocketka
25.01.2021 odpad!

Tak jo. Zkoušela jsem se s knihou několikrát poprat. Nejprve jsme to zkusily po dobrém ve čtené formě. Nešlo to. Říkám si, něco na té knize být musí, jinak by se tolika lidem nelíbila. Zkouším to tedy poslechem s audioknihou. Ne a ne. Nejsem již dávno cílová skupina, ale fakt jsem se snažila. Víckrát už do toho nepůjdu. Pro mne ztráta času.

Siladril
07.01.2021 4 z 5

U Eragona je nádherné, jak můžeme pozorovat vyvíjení autora. Na začátku Eragona píše patnáctiletý kluk a postupem času je vidět, jak ten kluk dospívá. Jsou tam složitější věty, výjimečná slovní spojení a ucelenější děj. Je to opravdu výborná kniha a pokud se do toho opravdu "zažerete", tak se dá tato kniha v klidu přečíst za jeden den. A opravdu si ji užijete.

Kubassino
04.01.2021

Eragona jsem četl poprvé před 12ti lety na studiích v zahraniční, byl jsem uchvácen tak, že druhý díl Eldest, jsem přečetl za týden a pokračování do měsíce.. Mohu jen a jen doporučit , hrdinství , magie a síla mladého chlapce. Moc hezky napsáno.

APoirot
03.01.2021 2 z 5

Nevím, co je na knize zajímavé, nic mne skoro nenadchlo. Kniha mi vůbec nesedla.

MichaLela
01.01.2021 4 z 5

Dlouho jsem se knížce vyhýbala, ale když jsem se konečně odhodlala, moc se mi příběh líbil. Ano, inspirace Tolkienem je jasná, ale to mi rozhodně nebránilo si knihu užít a hned jsem se začetla do dalšího dílu.

Elkiss
31.12.2020 4 z 5

Je to pohadka, ale musim uznat ze pekna! Laska, boj, pratelstvi, odplata, necekane zvraty a cesta hlavniho hrdiny a jeho dovednosti nabrane cestou jsou dost uveritelne. Vzhledem k YA je to napsane vazne pekne, i kdyz se pohybuji v jinych kruzich cetby, tak me pribeh pohltil.

rencovav
19.12.2020 3 z 5

Trochu mě mrzí, že jsem se k téhle knížce nedostala před několika lety, ale až teď, možná jsem ji totiž neuměla nazírat správně a nedokázala jsem si plně užít všechna Eragonova dobrodružství, jednoduše proto, že jsem spoustu scén a zvratů v ději předvídala. Přesto je to napsáno čtivě a vůbec se nedivím, proč mají tuhle modrou bichli čtenáři rádi. Na další díl se určitě také vrhnu.

Neytiri2
15.12.2020 5 z 5

Miluji Eragona a celí jeho příběh.

Kamínekvoku
13.12.2020 1 z 5

Z knihy jsem si neodnesla vůbec nic. Příběh je velmi neoriginální a zároveň dost klišé, asi jako když píšete slohovou práci na fantasy téma v páté třídě, předvídatelné, hloupoučké, neuvěřitelně roztahané. Malý Paolini byl očividně zarytým fanouškem Tolkiena, znát to bylo.

Patricie235
13.12.2020 odpad!

Tak tohle mě hodně nechytlo. Čekala jsem to mnohem lepší. Do čtení jsem se musela nutit a nakonec jsem to vzdala a knihu odložila, i přes to, že mi zbývali poslední čtyři kapitoly. Už jsem se do toho nechtěla nutit... Za mě prostě ne

RaDaR26
13.11.2020 4 z 5

Krásná a čtivá série ze světa dračích jezdců. Nenechte se odradit nepovedeným filmovým zpracováním! Kniha je (jako vždy) tisíckrát lepší!

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Krásná fantasy z pera Christophera. Neskutečně promyšlená fantasy se vším, co by podle mě měl tento žánr mít. Je to vlastně jedná z mých prvních fantasy, co jsem přečetla a od té doby se mi těžko hledá něco, co by se tomuto dílů alespoň trochu přiblížilo a nebylo to příliš drsné.

Badass_girl
05.11.2020 5 z 5

Moje vstupní brána do světa fantasy. Ze začátku mě docela odrazovala tloušťka knihy, ale když jsem se začetla, děj běžel jako po másle a nemohla jsem přestat číst. Obdivuji Paoliniho, že v tak mladém věku dokázal napsat tak úžasnou fantasy.

aktijnov
31.10.2020 4 z 5

Trochu mi vadí knihy, které si nechávají otevřený konec, aby autor prodal další díl.... Na druhou stranu je to krásná fantazie plná zajímavých příběhů a obrazů.

Netopýr_5
26.10.2020 5 z 5

Nej, asi o chlup vyhrává nad sérií Hraničářův učeň...

Sany33
26.10.2020 5 z 5

Ak vezmeme do úvahy, že autorovi bolo v dobe písania iba 16 rokov, kniha je mega pecka. Ak by som tento fakt nezohľadňoval, kniha je iba pecka. Odkaz dračích jazdcov je v dohľadnej dobe jedna z mala dobrých fantasy ság. Paolini vytvoril Alagasiu na to aby hrdinovia jeho kníh mohli zažívať epické dobrodružstvá a aby sme my ako nestranný divák mohli ich osudy prežívať s nimi. Obľúbená postava: Brom. 98%

kokrokr
22.10.2020 1 z 5

Nechápu, jak někdo může tohle dětské žvatlání považovat za kvalitní příběh.