Eragon

Eragon https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1108/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4 5740 739

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců. Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.'' Liz Rosenbergová, The New York Times... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eragon , 2002

Freechappi
20.05.2014 2 z 5

Kniha se mi nelíbila, ale ani si nemyslím že je to taková hrůza jak zmiňují některé komentáře. Spíše než fantasy je to YA. Pubertální vyvolený hrdina, který osamocen zachraňuje svět - nic originálního a co se stylu psaní týče tak nic světoborného. Jedna slečna se v komentáři ohradila, že kniha se může líbit i tomu kdo má hodně načteno jako příklad zmínila sebe - ročník 98, myslím že právě to je kámen úrazu. Pokud je mi patnáct zřejmě mě příběh o mluvícím drakovi na kterém se dá létat dokáže uchvátit, neznamená to že jsem omezenec ani že nečtu, jen mám jiné požadavky na knihu než čtenáři jiného věku, ostatně proto žánr YA existuje. Starší čtenář má většinou trochu jiné nároky - propracovanou psychiku postav, promyšlenou historii, politické pletichaření, svět kde není všechno černobílé, originální zápletku, jití víc do hlubky. A zase tím neříkám že kdo je starší musí číst jen opravdu těžké knihy nejlíp prokládané latinou. Sama si dám občas knížku, která co se dialogů, popisů, originality a vůbec čehokoliv týče, tak je na úrovni Cosmopolitanu a mám z tý knížky vážně dobrej pocit - nic komplikovaného, jasně dané charaktery postav, jednoduchá zápletka a šťastný konec = parádní pohodový počtení. Ale u tohoto žánru mám vyšší nároky a ty Eragon nesplňuje a splňovat nemůže.

BohunkaK
20.05.2014

čtivá kniha, příjemná fantazy, má spád

Lulinka
11.05.2014 4 z 5

tu si môžte prečítať moju recenziu na knihu Eragon

Nelda
10.05.2014 5 z 5

Eragon, Eldest, Brisinger, Inheritance. Spolu s Harrym Potterem moje nejoblíbenější série. Chystám se přečíst si sérii znovu a už se toho nemůžu dočkat. Byla jsem do toho tak zažraná a absolutně tím pohlcená. Miluji knihy, kde je pořádné napětí, bitvy a podobně. Knihy dělané naprosto pro mě. Obdivuji Paolina za takovýto nápad s absolutně promyšleným a dokonale sepsaným dobrodružstvím v Alagaesii, která se stala domovem i mně. Na této sérii nejde co vytknout a chvála u mě nelze sepsat slovy. Prostě zážitek, který prožijete jen když si všechny díly přečtete! :)

Četla jsem to ve věku kdy mi to asi nejvíce sedlo, tak ještě uvidím, jak to bude vypadat až si to teď přečtu podruhé, ale jak jsem psala, nemůžu se dočkat. :)

Kátí09
06.05.2014 5 z 5

Tuhle knížku mám přečtenou dvakrát a pokaždé mě autor dokázal vtáhnout do děje takovým způsobem, že jsem přestala vnímat okolí a soustředila jsem se pouze na děj, který mi plynul před očima, jako film. Tak jako mě knížka nadchla, byla jeho zfilmovaná verze obrovské zklamání.

lena_itf
19.04.2014 5 z 5

Miluju draky a tak tahle fantasyje jako stvořená pro mě ... úžasné čtení od začátku do konce ... zatím jsem ji četla jen jednou, ale je to taková srdcovka, po které zase sáhnu :-)

pablo_97
10.04.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějíších knih. Když vyšla byl jsem na ní ještě moc mladý ale poté co jsem dorostl, vytáhl jsem Eragona s mírnou nejistotou ale po první kapitole mě všechny pochyby přešly. Od mapy Alagaeisie až po velmi čtivý text je kniha prostě skvělá. Jediným zklamáním je filmové zpracování, kterému bych dal ohodnocení ODPAD!!

Nicol González
01.04.2014 4 z 5

Jak tu čtu, tak vidím že tu jsou komentáře všech typů (možná je tu více urážek než cokoli jiného, ale přece jen se najdou i nadšenci této ságy). Podle mě to není nejlepší knížka kterou jsem kdy četla, ale určitě bych to nenazvala ''odpadem''. Je to spíše oddechové čtení pro ty co mají rádi fantasy. Konec je celkem jasný a předvídatelní, ale určitě stojí za přečtení.

knížečka2002
24.03.2014 5 z 5

Dala bych i 6 hvězd, kdyby to ovšem šlo. Nechápu tě zlovlk a souhlasím se sheylka. A tak se tě na něco zeptám. Dokázal bys ty napsat světový bestseller? Ne

Ree.
15.03.2014 5 z 5

Mám hodně ráda draky a fantasy svět, který se mi zde v této knížce líbil. Myslím si, že si zaslouží všech pět hvězdiček. Mě se to moc líbilo.

Kopta
08.03.2014 5 z 5

Kniha byla pro mne nepopsatelná. S kouzlem Eragona jsem byl obeznámen několik let, ale padl mi do rukou až teď. Vskutku nepopsatelné. Každá kapitola pro mne byla jako skluzavka. Rychlé, zábavné a záživné. Ani od jedné jediné kapitoly jsem se nemohl odtrhnout. Oficiálně kniha, kterou jsem přečetl ze všech nejrychleji. Jedna z nejlepších knih na světě, za kterou si Paolini zasloužil zasypat cenami.

Anny90
08.03.2014 3 z 5

Nepříliš strhující ale pěkný příběh. :)

77fifi
24.02.2014 5 z 5

ač nejsem ve věku, pro který je kniha určena... krása!

Alex.Barunka
24.02.2014 5 z 5

Začátek knihy je sice trochu pomalejší, ale kdo si počká ten se dočká. Kniha se čte sama od začátku až do konce. I když jsem ji četla potřetí několikrát jsem si všimla věcí, kterých jsem si prve nevšimla (teď si umím dobře představit Tronjheim, což se mi při předchozích čteních nepodařilo). Kniha není nudná, protože není protkaná množstvím dlouhých popisů, které jsou tak zdlouhavé, že nás odradí. Příběh je jednodušší, ale jako úvod úžasné fantasy tetralogie je perfektní. V dalších dílech jde vidět, že Paolini vyspěl a to se podepsalo i na kvalitě. Mě však jednoduchost prvního dílu nijak nevadila, protože v jednoduchosti je krása. Určitě doporučuji!

Ravabi
23.02.2014 4 z 5

Obdivuji autora a to v jak mladém věku to napsal. Příběh mě pohltil, ale ve srovnání s následujícími díly dávám 4 hvězdičky. :)

Bunburistka
16.02.2014 4 z 5

Eragon se mi velice líbil. Pěkně a zajímavě vytvořený svět, doporučuji :)

Lika
15.02.2014

Beeest :33

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

do knihy se mi zezačátku moc nechtělo. Říkala jsem si "beztak to bude blbost" a "proč jsem vlastně chtěla všechny tři díly na narozky? PRoč jsem si prostě nepůčila jedničku z knihovny?" ale pak jsem to zkusila a kniha mě vtáhla do sebe. Děkovala jsem bohům, že mám ty tři díly doma:3 A pak už mi jen zbývalo počkat těch pár měsíců do vánoc, abych se dostala k Inheritancíkovi:33 Dokonalé!

reccal
10.02.2014 5 z 5

Oproti ostatním dílům je jednička více výpravná, více odhlehčená, pro mě více čtivá. Už dva roky se nemůžu prokousat k poslednímu dílu, začíná to být až moc zamotané. Ovšem Eragon úžasný.

Alee
08.02.2014 4 z 5

Pro celou sérii: Pro mě je to srdcovka, ale chápu, že kdybych jí měla srovnávat s některými knížkami, které jsme četla v poslední době, tak jsou některé věci nedotažené a mají své rezervy. Možná by tomu pomohlo, kdyby to celé nebylo pojaté tak ve velkém, nebo to bylo o ten jeden díl kratší. Nicméně je to zábavné, milé oddechové počtení pro všechny věkové kategorie, které potěší a neurazí :)