Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368748/mid_eldest-Y4H-368748.jpeg 4 4024 316

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

Debbra
19.10.2022 2 z 5

Druhý díl se opravdu táhl. Eragonův výcvik byl opravdu velmi podrobně popsán, až zbytečně. Roranův příběh nebyl špatný, ale nejvíce mě bavil příběh Nasuady. Za mě bylo nejlepší posledních padesát stran knihy, protože tam se opravdu něco dělo.

jana5868
27.09.2022 2 z 5

Eragonuv příběh ztratil jiskru, NIC se tam neděje, nevím, jestli doposlouchám. zbytečné popisy každé nové kytky ve dvou jazycích, řešení úcty a pokory, ale moc to nedává smysl. Rozjela se Roranova linka, ta jediná mě u knihy drží. PS: omlouvám se Stephenu Kingovi, když jsem o něm tvrdila, že je příliš popisný. Tohle je příliš popisné.

rycccy
19.08.2022 4 z 5

Knihu jsem četl opravdu dlouho. Několikrát odkládal a pak se zase k ní vracel, a tak pořádně do kola. Kniha byla zajímavá, ale ve smyslu toho, jak se Eragon učil a učil a poznával své nově nabité schopnosti. Jediným držákem celé knihy byli kapitoly kdy se příběh zaobíral Roranem, tam se aspoň něco dělo. Přepadalo mě zoufalství, jelikož jsem si po přečtení první knihy koupil celou sérii – jak jsem byl unešený z Eragona. Teď nemám vůbec chuť číst dál třetí díl, ale knihy už je mám doma, tak to zkusím. Prostě kniha Eldest se mi zdála nudná.

Artemis886
18.08.2022 5 z 5

Upřímně řečeno bylo to něco neobyčejného. Děj byl hladký nikde se nezadrhával, střídal rytmus z poklidnějšího do více rychlejšího, ale jakmile se začtete přijde vám to normální. A ten konec...nevím co bych měla říct, jen možná to, že mě to dohnalo k slzám jak smutku tak štěstí. Doufám že pokračování neztratí svoje kouzlo...

brunettlibrary
15.08.2022 4 z 5

Kniha má v sobě zajímavý děj, který je stejně dobrý jako v prvním díle. V tak dlouhé knize najdete pasáže, které jsou nudnější nebo naopak akčnější - ale to už tak prostě je. Styl autora je skvělý a postavy je vyvíjí tím správným směrem. Jsme s knihou spokojená a těším se na další (předposlední) díl.

KorryBeaters
29.05.2022 5 z 5

(SPOILER) wow. prostě wow! úžasný druhý díl, který si udržel stejnou úroveň jako předešlý. miluji elfy, tak jsem ji užívala žití s nimi. máme možnost poznat rozsah kouzel a sledovat Eragona při jejich učení. vidíme také příběh z úhlu Rorana, což mě někdy místy nezaujalo tak moc, jako linie Eragona, ale i tak je to poutavé počteníčko. a co se týče Aryii…:D

anys3739
23.05.2022 3 z 5

První díl super, ale u druhého dílu jsem měla problém donutit se ho dočíst. Přišlo mi to dlouhé, táhlé, zbytečně detailní. Tzv. unuděna a přehlcena zbytečnými podrobnostmi. Díl by se zvládnul stáhnout na polovinu obsahu.
Jinak zajímavé téma s potencionálem. Děj vtáhne, střídání vyprávění postav naprosto perfektní. Kniha se mi líbila, jen kdyby to autor opravdu sesekal na polovinu, bylo by to daleko čtivější a zajímavější.

Skodinka89
17.05.2022 2 z 5

Hlavní hrdina získává nutné informace, aby obstál v chystaném souboji se záporákem.
Chvilama knížka nudila a poté zaujala. Takže dávám neutrální hodnocení.

punkgirl97
08.04.2022 4 z 5

Do příběhu se nám připojuje i pohled Rorana, bratrance Eragona, jež zůstal spolu s dalším lidmi v Carvahalu na pospas všemu zlému.

Eragonův příběh pokračuje přesně tam, kde v prvním skončím, což je skvělý hned se ponoříte do příběhu. Konečně v knize poznáváme více trpaslíky, hlavně teda Orika a pak také elfy! Ty poznáváme trochu víc i to jak žijí a celkově odhalíme pár jejich tajemství.

To se týká postavy Rorana tak ten je naprosto skvělý. Žeru ho! Když něco chce, prostě si za tím jde. Zejména jeden jeho velký čin, na které se napojuje mnoho dalších. Postava rozhodně stojí za pozornost. Líbí se mi proměna jak Rorana tak Eragona, která je už daleko více zřetelná než v prvním díle.

Nebojte budou tam boje a ne tedy jeden, takže rozhodně se máte na co těšit.

KodalSa
19.03.2022 3 z 5

Tohle je asi moje chyba. Tenhle díl se mi dostal do rukou dřív než Eragon, takže jsem si ho nemohla asi pořádně užít. Děj mi připadal trochu rozvláčný, zdlouhavý a chvílema jsem se trochu ztrácela. Ale dám šanci i prvnímu dílu.

michaela3542
16.03.2022 5 z 5

Tento díl je více o vnitřním dospívání a porozumnění. Přečetla jsem stejně rychle jako první díl.

Barakoudel
27.01.2022 5 z 5

Líbí se mi, jak v Eldestu Eragon vnitřně roste, vyspívá a učí se. Podobně se mi líbilo i učení Hraničářova učně u jeho Mistra. Stejně tak se mi líbí, že kniha nahlíží na svět také Roranovýma očima a vypráví jeho putování.

Monisek.B
25.12.2021 4 z 5

Eragonovo uceni v Elesmere mi prislo nudne, ale jinak je to v zasade dost fajn :-) Zvrat na konci jsem tak trosku cekala, ale stejne me dost prekvapil!

Johny_H.
18.12.2021 3 z 5

Vzhledem k tomu že u některých knih existuje zkrácená verze. Tak u této knihy bych opravdu doporučoval aby vznikla. Příběh Ronana je velice zajímavý a poutavý a táhne celou knihu. Příběh hlavní postavy z předešlého dílu je dlouhý nezajímavý a jediné co mu dodává šmrnc je přátelský trpaslík který ho doprovází. Na neštěstí je sním scén jen poskromnu a tak sledujeme historii elfů draků výcvik fyzický i psychický a to celé jen pro to aby na konci na pár stránkách bojoval. To opravdu není můj šálek kávy. Roranovo pohled 5 hvězd a Eragonovo 1 hvězda průměr je tedy jasný a to je i mé hodnocení celé této knihy.

ondra295
08.12.2021 3 z 5

Objektivně nejhorší díl celé série, ale to neznamená, že je špatný. Laťka minulého dílu byla nastavena vysoko, tento díl je méně "dějový", není tam tolik akce, ale je pro celkový kontext díla stejně důležitá. Elfové jsou popsání velice zajímavě, dozvídáme se daleko více o Eragonovi i o Arye. Celkově se to ale chvíle až zbytečně táhne a jak píšu, v porovnání s ostatními díly jsem si to prostě tolik neužil. I tak ale příjemné čtení.

MichaelaSess
06.12.2021 5 z 5

Asi můj nejméně oblíbený díl ale i tak jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla.

Hakate
30.09.2021 3 z 5

Za mě nejslabší kniha z celé série. Ale vyloženě špatné to není, spíše odpočinkové čtení.

AnoMANder
16.09.2021 2 z 5

Pokračování jsem si přečetl až po dlouhých letech od prvního dílu. Zestárl jsem, tak už mě příběh, styl psaní tolik nechytil. Ještě mi přišel nevybroušený, místy zdlouhavý.
Děj se ubírá předvídatelným směrem, občas pasáže, které mě nebavily (výcvik).
Konec se povedl, plný akce a "překvapivého" rozuzlení.
Zajímavé, jak se celá vesnice podvolí vedení mladého kluka :-)

Belanna
22.08.2021 4 z 5

Příběh Safiry a Eragona pokračuje a vyvíjí se.
Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé a větších akcí jsem se dočkala až na konci knihy. Přesto je to pěkné a pohodové čtení.

Zlajda95
17.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi líbil více, než ten první. Může to být ovšem i tím, že je to určitě už více než 10 let, co jsem četla Eragona, a moje nároky na knížky se od té doby přeci jen trochu změnily.

Eldest neobsahuje příliš akce, je spíše popisný, seznamující s jednotlivými rasami a jejich kulturou, zvyky, tradicemi. Eragon se věnuje výcviku. Závěr knihy přinese překvapující odhalení.

Tak uvidím, kdy se pustím do dalšího dílu, snad to nebude zase za další dekádu :D