Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4 4011 316

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Skvělé pokračování Eragona.

RendysStrange
RendysStrange
19.09.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. Miluji draky a tato kniha patří mezi mé oblíbené. Takže pokud miluješ draky, určitě si to přečti. Stojí to za to! :)

Peqvy
Peqvy
01.09.2019 5 z 5

Napínavý dokonce i vtipný do detailů promyšlený příběh. Paolini vytvořil skvělý svět, kde největší ctností člověka je čest a odvaha. Pokaždé když jsem ji otevřela stránky mě natolik pohltily až mě návrat do reality překvapil.

Onceuponthetime
Onceuponthetime
13.08.2019 5 z 5

Skvělé. Moc mě bavilo sledovat vývoj Eragona a Safiry a zároveň Rorana a jeho milostné a jiné trable. Srdcovka, která opravdu neomrzí :-D

Jidlos
Jidlos
10.08.2019 5 z 5

Kniha byla super nemám co vytknout možná to že kapitoly vždy skončili v nejvíce napínavém a v další kapitole byla jiná postava :D . Pěkně zpracované národy, politika a myšlenky vedlejších postav, které mají, ale dopad na celý děj.

Labambola
Labambola
03.08.2019 5 z 5

Sága o Eragonovi, dračím jezdci, je fantasy klišé. Kdesi v nevýznamné vesničce žije obyčejným nevýznamným životem ničím nevýznamné dítě. Na přelomu dětství a dospělosti se však stane něco velmi významného (většinou začne končit svět, ale postačí i chamtivá vše ovládající temná moc) a my jsme svědky přerodu v mocnou bytost, která na svých bedrech ponese osud všech. A k tomu si přidejte draka.
Proč tedy 5 hvězdiček?
Christopher Paolini rozhodně není J.R.R.Tolkien. Přesto je jeho fantasy svět krásný. Má hloubku, má svůj řád, svoje pravidla, svou historii. Prohání se v něm mnoho různých postav, které nejsou ploché, a opravdu vás zajímá jejich osud.
Ve druhém díle je znát, že je autor vyspělejší, odpadá určitá naivita a líbivost dílu prvního. Paolini jde více do hloubky, hlavní hrdiny vykresluje většími detaily a dopřává nám pohled do jejich nitra.
Knihy jsem nejprve četla, cca 12 let zpátky, nyní poslouchám v úžasném podání Martina Stránského jako audioknihy. A moc ráda se znovu i po tolika letech přenesu z našeho skutečného do světa Eragonova.

roman9276
roman9276
31.07.2019 5 z 5

Tahle série je určena spíš pro mladší ročníky, ale nevadí. Další z pomalejších fantasy, ale líbí se mi, že je to pořádně propracovaný, vymyšlenej jazyk, všechno do hloubky popsaný a vysvětlený. Konečně jsme se dostali kousek dál než ve filmu, kterej teda po přečtení prvního dílu stál totálně za starou bačkoru. Hlavně tady není nic zadarmo, jak v některejch dílech, kde se veškerej trénink smrskne do jedný kapitoly, ale tady to bylo probraný odshora odspoda, což mě velice potěšilo. Konec byl teda docela nečekanej, avšak dobrej a mega mě nalákal na další díl.

l.e.d
l.e.d
01.07.2019 3 z 5

Věk spisovatele cca 22let odpovídá knize. Je to špatná kniha? Vůbec ne! Je to dobrá kniha? Záleží kolik vám je! Když jsem to četl někdy v roce 2005 bylo to super. Když jsem to četl teď, už to tak super nebylo, ale je to lepší než Eragon.

lumpíkcz
lumpíkcz
17.05.2019 5 z 5

Všechny tři knížky dobré slušné čtení :-)
Film mne sklamal

Black54
Black54
07.05.2019 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. Autor si jde tvrdě za svým a začíná pozvolna odhalovat tajemství Alagasie a dračích jezdců. Je evidentní jak se autor a tím pádem i celá kniha vyvíjí. Autor začíná kovat pravidla magie a odhaluje různé kličky, kterými se pravidla dají obejít. Do toho ukazuje krásu lesní říše elfů a přiblíží nám tak jejich národ a zabíhá i do historie dračích jezdců. Krásně zde kontrastují další dějové linky jako jsou přípravy na nastávající válku a dozvuky jeho útěku z domova se kterými se musí vypořádat jeho bratranec, kterého jsem si naprosto oblíbil. Na konci knihy první složitější bitva kde je již zapojena i složitost magie. Konec je ve stylu velkého odhalení, které mě úplně zabilo. Takže pecka! Doporučuji přečíst.

Dada_cte
Dada_cte
23.04.2019 5 z 5

Dokonalá knížka. Konečně se v tomhle díle dostáváme k Eragonovýmu výcviku. Upřímně lituju Murtagha a zároveň ho nenávidím, ale v ostatních dílech se to celkem vysvětlilo. Doporučuji ❤️

Ailee
Ailee
17.04.2019 5 z 5

Skvělé pokračování skvělé série. Celý Odkaz je prostě srdcovka a dodnes se stydím, že jsem to vlastně ještě ani nedočetla! Paoliniho styl psaní je barvitý a svižný a sám autor je velmi sympatický člověk. Škoda, že toho od něho nevyšlo víc.

Melanka13
Melanka13
11.04.2019 4 z 5

Pro mě nejslabší díl celé série. Velkou část mi přišlo, že Eragon nic nedělá... :) ale později člověk zjistí, že to bylo kvůli něčemu důležité a puzzle zapadnou do sebe.

luboskniha
luboskniha
10.04.2019 5 z 5

Druhý díl a opět nezklamal. Akce, akce a zase akce. Pro mě něco naprosto úžasného. Přibyli nové postavy, což mu už k tak velkému výčtu postav vůbec nevadilo. Roranova dějová linka mě bavila snad asi nejvíc (a podle recenzí nejsem sám). Kniha se četla velice dobře a i přes větší počet stran jsem jí měl přečtenou na jeden nádech. Co víc si přát než se vrhnout do rozjetého vlaku a začít další příběh z Alagaësie.

NarcisSamec
NarcisSamec
09.04.2019 4 z 5

Trošku slabší díl z celé serie, ale i tak se mi to líbilo.

eva-lupen
eva-lupen
08.04.2019 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Příběh je stále super, i když dějová linka Rorana mne tu bavila o fous víc než Eragonova. Pět hvězd dát ale nemohu, protože oproti Narnii nebo Pánu Prstenů, tu chybí to něco mezi řádky. Bohužel pro tuhle dračí sérii, čtu současně Temereira a toho mám tak nějak radši ;-). Přesto určitě stojí za přečtení / poslechnutí, a jen lituji, že jsem ji neobjevila dřív.

Amallis
Amallis
26.03.2019 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé série Odkaz dračích jezdců. Mám to štěstí, že právě tuto knihu mám podepsanou samotným autorem :) přečetla jsem ji nespočetněkrát...

Konfu97
Konfu97
16.03.2019 5 z 5

SUPER!!! Nové zvraty, události, hrdinové.. Nečekaná úmrtí i zjistění o hlavních i vedlejších postavách. Něco málo se vysvětluje... Naopak něco dalšího se ještě více zamotává. Nové postavy přináší tajemství i naději.. Eragon i Safira dále pospívají a učí se. Prostě krásné pokračování a předzvěst ještě něčeho lepšího. :)

DK197
DK197
14.03.2019 3 z 5

Na začátek řeknu, že moje hodnocení neovlivňuje autorovo přiznání, že mu s tím někdo pomáhal a na základě toho dokonce pár věcí změnil a přepsal. Sám autor Olivera Twista je známý tím že pro něj vymýšlel příběhy někdo jiný. A snad všichni autoři dnešní doby v závěru knihy děkují lidem, kteří jim při psaní poskytovali rady a připomínky a inspirovali je. Jenomže takovéto neurčité sdělení nikoho nepohoršuje, přestože vlastně vyjadřuje to samé. Jenom netušíme, kolik toho na základě těch rad přepsali a doplnili. Ani nás nenapadne, že ta skvělá zápletka, co nás tak ohromila, nemusí být původně z autorovy hlavy. Nejspíš si pod pojmem rady a připomínky většina lidí představuje jenom korekci pravopisu nebo co. Paolini to přiznal jenom přiměji a mě na tom nepřijde nic zlého. Určitě by to ale taktéž zaobalil, kdyby věděl, co to strhne za kritiku. A sebevydání? Dnešní trh je tak zahlcen knížkami, že některým autorům vlastně nic jiného nezbývá, protože najít někoho, kdo se za vás postaví, může být těžké... kdyby to paní Rowlingová vzdala o pár pokusů dřív tak by svět přišel i o Harryho Pottera. Takže ne, ani to mi žíly netrhá. A jsem ráda že Odkaz Dračích jezdců spatřil světlo světa.

Ovšem správnou dobrodružnou fantasy si představuji tak jako první díl - pořád se tam něco děje. Představuji si zvraty a události. Tady podstatná část knihy jaksi stagnuje, stojí na místě a něco vypráví. Příběhy a hlubší poznávání fantasy světa je sice fajn, ovšem dávkované a až v době, kdy mě příběh natolik pohltí, že mě zajímá i barva Eragonových ponožek. Jenže v takovém stavu po jednom díle určitě nejsem. Teď chci tempo a strhující děj. Na těchto stránkách to ovšem chybí. Uklidňuji se jen tím, že tento klidný díl byl snad nutností pro pochopení a vystavění lépe gradujících pokračování... Doufám.

Co ovšem oceňuji Je humor. Některé slovní přestřelky mě rozesmály i nahlas. Taky knížce pomohlo střídání vypravěče (díky němuž se do příběhu přeci jen dostala nějaká akce a já jsem si hrozně oblíbila Rorana) a milostné trable Eragona se Safirou. Navíc samozřejmě závěr, který s sebou díky bohu přinesl aspoň nějaké překvapení. Tudíž ztráta času to rozhodně nebyla a postavy Alagaesie si začínám zamilovávat, ovšem dát víc jak 65 %, tak bych byla nespravedlivá k jiným knížkám. :-)

Dankra
Dankra
24.02.2019 5 z 5

Celá série je výborné čtění. Je to první fantasy co jsem četla. Postupně jsem si půjčovala další díly a těšilo mne, že ani každé další pokračování neztratilo nic z napětí, kterým se vyznačovala první kniha.Dana