Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4 4011 316

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

AlexandraBane
AlexandraBane
20.06.2021 4 z 5

Valná část knihy se točila kolem Eragonova výcviku, jako rozumím tomu ale přišlo mi to hrozně zdlouhavý. Závěr to trochu vylepšil a Eragonovo pouto s Murtaghem bylo překvapivé ale dávalo smysl. Přesto mi části s Roranem přišly lepší.

radusak9806
radusak9806
13.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Takhle mám ji radši než první knihu, i když jsem si 1/3 knihy říkala Ne! oni už se někam táhnou!
Z toho pohledu mám radši Roranovu větev příběhu. Sama pro sebe jsem se usmála nás Saturninovskym dilema STĚZEN/STOŽÁR.
Mortagh byl a stále je mou oblíbenou postavou a jsem ráda, že prvotní odhad o vztahu s Eragonem se potvrdil.

KurečkaFilip
KurečkaFilip
11.06.2021 5 z 5

Nejlepší knihy, jaké jsem kdy četl. Dokonale propracovaný masivní příběh s vlastnoručně vytvořenými jazyky.

dpxcz
dpxcz
23.05.2021 3 z 5

No, je to dlouhé. Stejně jako u prvního dílu z toho nejsem odvařený. Před cca dvaceti lety jsem na tuhle sérii chodil koukat do knihkupectví, ale bylo na na mě moc tlusté. Asi jsem to měl tehdy zkusit přečíst.

Jadla
Jadla
20.05.2021 5 z 5

Čtu celou sérii opakovaně a ani už neumím přesně říct, kde končí a začíná jiný díl, knihy na sebe perfektně a hladce navazují, není to těžkopádné, šroubované. Líbí se mi, jak jsou popsána kouzla. Kde se berou, jak fungují, jak účinkují. Miluju řeč, tedy spíš jazyk, to, jak lze studovat jeho stavbu, vývoj a proměny a opravdu mě okouzlilo, že v tomto příběhu se jeho prostřednictvím čaruje, že slova mají moc a označují podstatu. To je vskutku magické.

Adrim
Adrim
15.05.2021 4 z 5

Úžasné pokračování. Jen mě občas jisté pasáže přišli v této knize zdlouhavé - takové na mě moc filozofování. Avšak na kráse světa dračích jezdců to neubralo.

jahex
jahex
12.05.2021 5 z 5

Opět (už ani nevím po kolikáté) jsem se ponořil do příběhu Eragona a Safiry. Tentokrát jako audiokniha od Martina Stránského. A je to bomba. Na opilého Orika budu vzpomínat dlouho. :D

veru1367
veru1367
04.04.2021 3 z 5

Nebavil mě prostředek knihy. Přišlo mi, že se nic neděje.

rest
rest
30.03.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, že velká část děje se odehrávala na území elfů (a já jsem si elfy v Paoliniho podání fakt oblíbil), tak za mě nejlepší díl ze série...ale toho Rorana tam rozepisovat nemusel.

LillyM.
LillyM.
11.03.2021 5 z 5

Úžasná, propracovaná a opravdu poutavě napsaná kniha!!!

VeruMalfoy
VeruMalfoy
04.03.2021 4 z 5

Opět úžasný příběh plný zvratů i s náznakem romantické linky u Eragona. Hodně z překvapivých rozuzlení mi doslova vzalo dech. Jen pasáže z Roranem a jeho častí příběhu mě trochu nudily. To je důvod nižšího hodnocení.

Sany33
Sany33
22.01.2021 5 z 5

Druhá kniha série "Odkaz Dračích Jazdcov" je vo veľa ohľadoch lepšia ako prvá časť. Je vidno ako skúsenosti, ktoré naberá počas života sám autor sa vtláčajú do stránok knihy. Aj z Eragona sa stáva muž. Ide o výpravné fantasy so všetkým čo k tomu patrí. Finálne odhalenia prinesú zimomriavky a milovníkov fantastiky dovedú do vytrženia. Odporúčam všetkým desiatimi. 90%
Obľúbená postava: Oromis

APoirot
APoirot
04.01.2021 3 z 5

Trochu lepší než Eragon, ale nejedná se o můj šálek kávy. Milovníkům fantasy, ale doporučuji.

Alnima
Alnima
06.11.2020 5 z 5

Krásné pokračování 1.dílu.

AnetkaLenka
AnetkaLenka
06.11.2020 5 z 5

Výborné pokračování a super příběh. Eragon se mi hodně líbil a tohle možná ještě víc.

aktijnov
aktijnov
02.11.2020 3 z 5

Zase další kniha, kde si autor připravil konec pro další díl... Občas zajímavé a napínavé pasáže, občas dost nudný popis.

temna.vila
temna.vila
01.10.2020 4 z 5

Pokračování Eragona považuji za stejně zdařilé jako první díl. Tady mi snad jen chyběla jiskřička toho prvního dílu, něčeho nového. Ale děj byl pořád stejně napínavý, svět stále stejně okouzlující.

StarPopcorn
StarPopcorn
08.09.2020 5 z 5

Druhý díl, stejně kvalitní jako ten první

ydnac
ydnac
07.09.2020 5 z 5

NEJLEPŠÍ SÉRIE O DRACÍCH !!!!!!!!! :-) DOPORUČUJI :-)

Robie
Robie
05.09.2020

Druhý díl Eragona je výborná kniha a i když by se našlo něco na kritiku, bylo by to pouze plýtvání časem, protože Eragon je naprostá klasika!