Eldest

Eldest https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1118/bmid_odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4 4022 316

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou...... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

Kopta
07.04.2014 5 z 5

Eldest a Eragon na porovnání je v celku oříšek. Spíš kokos. Eragon vás provádí, "učí" vás a houpete se ze stránky na stránku. Eldest dělá sice to samé jen takovou nucenou formou. Musíme udělat tohle tamto a když to neuděláme správně kniha končí a Brisingra a Inheritanci jste si kupovali zbytečně. Musím říct, že Paolini si zachoval to, že jakmile se začtete, nepustíte tuto knihu. Celý den jsem se těšil na to až zase budu moct číst Eragona. U Eldesta to až tak nebylo. Nicméně nemůžu upřít ani samotnou originalitu děje, který mě nadále dokázal překvapit a nebyl až tak předvídatelný. A ten konec... EPICKY STRHUJÍCÍ.

Sarka14
28.03.2014 5 z 5

Oproti prvnímu dílu je Eldest o velký kus lepší. I Eragon byl výborný, ale tahle kniha mě opravdu nadchla. Je výborně čtivá. Všechny postavy zde dostávají prostor pro rozvoj, mnohem více se ponořujeme do vztahů mezi obyvately Carvahallu a také samozřejmě Eragona se Safirou a elfy. Musím říct, že na mě v tomto díle více zapůsobil Roran a jeho touha o záchranu vesnice. V mnohém Eragona předčil :-)

CHB-SPQR
11.03.2014 3 z 5

Páníčku to je mi ale velká kniha!!

Alex.Barunka
24.02.2014 5 z 5

Netajím se tím, že mě Odkaz dračích jezdců okouzlil už jako mladší a to takzvané okouzlení stále trvá a doufám, že bude trvat. Mezi prvním dílem a Eldestem uplynuly tři roky, což je dlouhá doba na to, aby se Christopherovo psaní vyvinulo. A ono se ejhle vyvinulo! Jsou v něm sice ještě náznaky jednoduchosti prvního dílu, ale já je uvítala. Druhý díl - Eldest je pro mě ten nejoblíbenější z tetralogie, asi kvůli elfům a celkově změně prostředí. Překvapí vás, že kniha už není jen o putování Eragona a Safiry. Celá kniha se dělí na tři části - Roran s Carvahallem, Eragon se Safirou a Nasuada s Vardeny. Vztah mezi Eragonem a Safirou se konečně posunul na novou úroveň. Ti dva spolu více komunikují a snaží se přemýšlet tak, aby se o ně druzí nemuseli neustále starat. Jejich dialogy jsou propracovanější a mají myšlenku (to stejné mohu říct o rozhovorech Oromise a Eragona). Oproti prvnímu dílu pro nás má autor plno překvapení, ale nechte se tedy překvapit :) ...

Ravabi
23.02.2014 5 z 5

Nejlepší díl ze všech! Nejspíš to bude tím že velká část děje se odehrává u elfů, a je zde moc pěkný popis jejich vzhledu, chování, zvyků, historie, prostředí ve kterém žijí atd... :) Také je zde už vidět Eragonův posun. Moc se mi i líbilo prolínání děje Eragona a Rorana, které na konci knihy vede ke splynutí a šťastnému setkání. Ani na chvíli jsem se nenudila a vyvrcholení na konci mi vyrazilo dech. :)

Bunburistka
16.02.2014 4 z 5

Skvělé pokračování :)

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Knihu jsem od začátku hltala jedním dechem a i když teď mě většinou baví převážně roranova část příběhu nebo závěr celé knihy, musím říct, že tato kniha mě naprosto uchvátila a to ve všechn směrech:3

Blekí
09.02.2014 5 z 5

V rámci re-readingu Eragona jsem znovu sáhla i po Eldestu, ač jsem si myslela, že mě nebude bavit tolik jako první kniha. Pamatuju si totiž, že když jsem Eldest četla poprvé, často jsem se nudila, hlavně u Roranovy části příběhu. A jak jsem se pletla!
Děj je strhující, vtáhne vás do sebe a nepustí do samotného konce. Neskutečně jsem si užívala, když jsem mohla s Eragonem, ale i Roranem a Nasuadou všechno znovu prožívat. A taky si sypu popel na hlavu, protože při prvním čtení knihy jsem Roranovy a Nasuadiny části často přeskakovala a ani jim nedala šanci. Teprve teď jsem dokázala docenit celý příběh jako celek.
A konec knihy je vyvrcholením celého děje Eldestu. Ačkoli jsem věděla, co se stane, četla jsem se zatajeným dechem a bušícím srdcem.

Škubín
06.02.2014 5 z 5

Naprosto pohlcující děj který ,jak si troufám říct, byl o malinko lepší než první. Ale to spíš pro to, že se mi hrozně líbili Eragonovy myšlenkové pochody během výcviku a prolínání se dvou příběhových os Eragona a Rorana.. ;)
Určitě doporučuji přečíst i když to musí udělat asi každý kdo dočetl první díl. ;) * * * * *

lacinovajanulka
19.01.2014 5 z 5

Pribeh do ktereho se ponorite at chcete nebo ne...

macek2003
08.01.2014 5 z 5

Tato kniha... nemám co dodat. Krásně se četla a někdy jsem si říkal: "Kdy už skončí tato část?" Teď toho lituji. Zrovna dočítám Inheritance.

Ardein
05.12.2013 5 z 5

Hrozně jsem se na tuto knihu těšil. První díl mě neuvěřitelně namlsal a já se těšil, až zase budu trávit hodiny v kuse nad Christopherovým vyprávěním o osudu Alagaësie. Očekávání se naplnila a mně se do rukou dostala kniha, která si v ničem nezadá se svým předchůdcem. Eldest čtenáře vtáhne do děje a vyplivne ho až na konci se stejnými očekáváními, jaké měl po dočtení prvního dílu. Dočkali jsme se nových nečekaných spojenců i událostí, na které chceme okamžitě znát odpovědi. Já si bohužel musel opět počkat, než u nás vyjde závěrečný díl trilogie (v té době čtvrtý díl nebyl v plánu). :-D

Druhý díl rozhodně nezklamal a drží laťku této série proklatě vysoko. :)

estelina2300
25.10.2013 5 z 5

Tato kniha se líbila podobně jako první. Byla tak na začátku se mi to zdálo zdlouhavé až po Roranovu cestu. Dočetla jsem to velice rychle.

Eigis
16.09.2013 4 z 5

Na rozdíl od předchozího dílu se zde objevuje více dějových linií, což knihu zlepšuje. Na druhou stranu se děj, především Eragoův výcvik, zbytečně vleče a zabýhá do zbytečných detailů. Celkově vzato je tento díl takový lepší průměr.

VeronikaZ
03.09.2013 5 z 5

Škoda toho pomalejšího rozjezdu, konec jsem četla jedním dechem.

pink_ivy
08.08.2013 4 z 5

“Live in the present, remember the past, and fear not the future, for it doesn't exist and never shall. There is only now.” Chytlavé pokračování s novým a zajímavým prostředím.

benda02
05.08.2013 5 z 5

Pokračování, které se čte samo a velmi zaujme. Opět chytlavý děj s pěkným vyprávěním o putování Eragona.

Mako123123
01.08.2013 3 z 5

no a už to začína byť nie nudné ale zdĺhavé...

Cyanine
21.07.2013 3 z 5

Škoda toho poučování. Kult logiky... doufám že toto zůstane jen v Paoliniho světě.

Cmelina92
19.07.2013 4 z 5

Toužila jsem vědět jak bude pokračovat Eragonův osud. Líbí se mi že kapitoly se střídají (Roran-Eragon). Těšila jsem se na jejich setkání. Opět přečteno jedním dechem :)