Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3526 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

DuncanIdaho
12.10.2019 5 z 5

Další kniha z výborné série.

Peqvy
12.10.2019 4 z 5

Stejně tak jako předchozí díly byl i tento nesmírně čtivý. Autor používá krátké věty sem tam proložené jiným jazykem a celý děj postupně odhaluje. Když se nad celým tím světem pořádně zamyslíte zjistíte, že jedna z možností, o kterých si myslíte, že nastanou opravdu nastane. Nehrozí tedy příliš velké překvapení. Nicméně charakteristiky jednotlivých postav jsou popsány tak barvitě, že celý děj mi úplně ožil před očima. Když se zpětně zamyslím nad tím, co se v knize odhalilo, divím se, že se to autorovi na těch 658 stran vůbec vešlo.
Vlastně by mi na hodnocení stačila pouze dvě slova ,,neuvěřitelně úžasný", prostě není o čem.

trudoš
11.10.2019 2 z 5

Korektní, naivní, kýčovité a nudné NIC. Taky už jsem konečně přišel na to, co mě na postavě Eragona štve nejvíc - to jak je na svůj věk chytrej jak rádio, rozdávající životní moudra nalevo i napravo, až má jeden pocit, že jde o novodobého spasitele. Uznávám, že je třeba brát v úvahu věkovou kategorii, pro kterou je série určená, ale přesto je to skoro jako právo útrpné. Ostatně on celý třetí díl je pouze o putování a mudrování, přičemž ve vykreslování dospěláckých emocí Christopher Paolini naprosto selhává. Kdyby alespoň uměl psát, jenže tohle je prostě jen vykrádačka motivů, které jinde byly nové a tady působí pouze jako laciná napodobenina.
Proti gustu žádný dišputát, jen mě mrzí, že laciný plagiátor se stává pro mnohé hvězdou a původní originály zůstávají zapomenuty, přestože jsou po literární, stylistické i obsahové stránce mnohonásobně lepší. A mimo jiné, Eragon už získal svůj první světelný meč, takže to moje původní tušení analogie s Hvězdnými válkami nebylo tak úplně mimo mísu.

RendysStrange
19.09.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. Miluji draky a tato kniha patří mezi mé oblíbené. Takže pokud miluješ draky, určitě si to přečti. Stojí to za to! :)

Labambola
05.09.2019 5 z 5

Série o dračích jezdcích je tak trochu moje srdcová záležitost, baví mě ten lehký pocit dejavu, kdy jsem jako malé dítě tak moc chtěla věřit, že draci skutečně existovali.
Ve třetím dílu mám dojem, že i Christopher Paolini nechce svůj dračí svět opustit, a proto se noří hlouběji do jednotlivých dějových linek. Kromě Eragona Stínovraha a jeho Safiry Zářivé šupiny, tak sledujeme mnoho dalších psychologicky zajímavých charakterů. A ano, zdůrazňuji slovo psychologicky, protože autor se tentokrát snaží do svého díla přidat i něco víc. Jeho postavy se zamýšlejí nad svým osudem, životem, světem a jeho řádem, jeho politikou. A to se mi líbí. Jdu si poslechnout díl poslední.

Jidlos
10.08.2019 5 z 5

Kniha mě bavila a bavily mě pasáže, které by pro někoho bylo až moc zbytečné např.: dlouhé popisování trpasličích hor atd. ale to zase přidalo na příběhu a mohly jste si představovat že stojíte vedle Eragona a trošku přerostlé Safiry :D

roman9276
07.08.2019 4 z 5

Jakooo bylo to dobrý, ale přesně je tady znát, že autor tuhle knihu zamýšlel jako poslední, ale byla tak obsáhlá, že ji rozdělil na 2 díly a proto je tohle taková předehra k očekávanému konci. Oproti předchozím dílům totok bylo slabší a už to začíná bejt utahanější, doufám, že si poslední díl dojem napraví. Stále mě svět dračích jezdců baví a jsem napnutej jak to sakra dopadne.

eva-lupen
12.07.2019 4 z 5

Co napsat k dalšímu dílu... Poslechnuto opět jako audiokniha a bylo to fajn. Jdu na poslední díl.

l.e.d
01.07.2019 3 z 5

Paolini je od Eragona o 5 let zkušenější a na knize to je znát. Četlo se mi to teď po x letech mnohem lépe.

Ailee
08.06.2019 4 z 5

Brisinger svým způsobem působí, jako kdyby se v něm nic nestalo. Děj podivně vázne a táhne se. Krása světa a spousta jeho tajemství je již odhalena, a tak je těžké přijít s něčím dalším, co by čtenáře uchvátilo. Přesto se pár takových okamžiků našlo a díky nim kniha sice pomalu, ale jistě, plynula dál. Jen je škoda toho konce. Takový... prázdný oproti předchozím dvěma. A smrt, jenž v něm přišla, byla náhlá a odbytá natolik, že mě ani nijak nezasáhla, a to měla.

sola_lupa
03.06.2019 5 z 5

Jsem nadšená i po třetím dílu. Bylo v něm pro mě o dost víc akce než v předchozích dílech, ale styl, který jsem si oblíbila, se nezměnil. A to už vůbec nemluvím o spoustě zvratů a novinek, které se na mě vyvalily především na konci.
Je nutné dodat, že u posledního boje se začal Eragon chovat náhle o dost zkušeněji. Nevím, jestli to bylo jeho výzbrojí nebo novými informacemi, které ho posílily a posunuly, každopádně bylo vidět, že jeho postava ušla dost velký kus cesty.
Vážně nemohu dát nic jiného než 100%. Čtvrtý díle, jdu si pro tebe!

Black54
08.05.2019 5 z 5

Třetí vyvrcholení ságy o dračích jezdcích. Autor se pořád zdokonaluje a vytváří čím dal více komplexní svět. Kniha je nabita akci a více dějových linek se skvěle doplňuje. Postavy jsou čím dál více propracovanější a dějová zápletka pomalu vrcholí. Úžasné pasáže kde eragon ková svůj nový meč a závěrečná bitva kde se objeví nový stín prostě skvěle. A na konci jakože cože? Čtvrtý díl? No prostě pecka. Určitě doporučuji.

Dada_cte
23.04.2019 5 z 5

Krásná kniha jako všechny ostatní. Miluju tohohle autora! Jsem ráda, že si mohu jeho knížky číst ❤️

Melanka13
11.04.2019 5 z 5

Tento díl byl plný akce a celkově mě moc bavil.

luboskniha
10.04.2019 5 z 5

Brisingr je zatím pro mě nejlepší ze série. Kniha mí spád, vůbec se u ní nenudíte. Na každém kroku je nějaká akce a zvrat. Příběh Vás chytne tak, že pomalu zapomenete na okolní svět (u mě, když jsem blokoval záchod hodinu, protože jsem nemohl přestat číst :D). Některé recenze zde uvádějí, že čtenářům přišla kniha zdlouhavá a roztahaná. V mém případě to tak nebylo. Užíval jsem si každou stránku. Těším se na celé vyvrcholení celé série.

NarcisSamec
09.04.2019 5 z 5

Supr. Hurá na další díl.

DK197
18.03.2019 5 z 5

Vzhledem k tomu, že první díl stylem napůl pohádkový jsem ocenila čtyřmi hvězdičkami a druhý kvůli jeho stagnaci, méně zvratům a nižšímu tempu třemi hvězdičkami, nezbývá než 3. díl ocenit plným počtem. Má to tempo, zvraty, humor a vyvážený podíl akčnějších kapitol s oddechovými částmi. Jsem spokojená, přestože výhrady bych najít mohla - například v chování některých postav, ale ráda nad tím přivřu oko a jsem zvědavá, jak to dopadne. :-)

Konfu97
16.03.2019 5 z 5

Přísahy byly složeny....
Věrnost je testována....
Síly se střetávají....

Nejlepší popis, převzatý z knihy samé.. Bitva se blíží a nezbývá než doufat, že vyhrají ti dobří.. Opět velký posun jak ve vývoji hrdinů, tak i u samotného autora. Minulost ovlivňuje součastnost i budoucnost a nikdo neví jak to všechno skončí.. :) A to člověku nezbývá něž otevřít poslední díl. ;)

Laf
09.03.2019 5 z 5

Úžasně vykreslené pokračování dobrodružství Eragona a Safiry. Neustále se objevují nové poznatky, které příběhu dávají nový směr a spád. Báječně čtení. Jen mě mrzel ten smutnější konec. Nyní jen zbývá otevřít poslední díl a dozvědět se závěr celého příběhu.

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Celá série je výborné čtění. Je to první fantasy co jsem četla. Postupně jsem si půjčovala další díly a těšilo mne, že ani každé další pokračování neztratilo nic z napětí, kterým se vyznačovala první kniha.Dana

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr

Kniha Brisingr je v