Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3524 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

VeruMalfoy
04.03.2021 5 z 5

Tenhle díl je nádherný, ale přitom i nesmírně smutný. Děje se v něm plno důležitých momentů, které podle mě snad plně vyvrcholí v závěrečném díle. Hodně mých otázek z předchozích dílů našly v tomto své odpovědi a některé nové také vznikly. Jsem příjemně dojata.

Ran
25.02.2021 5 z 5

Kniha se mi četla výborně. Příběh je velmi dobře rozvržený a napsaný. Zvraty v ději jsou skvěle napsané a načasované. Tempo psaní bylo skrz příběh konzistentní a všechny části příběhu do sebe hezky zapadaly.

Michaela999
04.02.2021 3 z 5

Knihu jsem začala číst před asi 4 lety, pak mi ležela 3 roky na stole a teď jsem jí konečně dočetla. Nemohla jsem se do ní začíst, zdlouhavé popisy a některé zbytečné pasáže mě totiž moc nebavili. Ale konec byl už zajímavější. Těším se na poslední díl :)

kristynka8396
27.12.2020 4 z 5

Brisingra jsem dočetla po dlouhých třech letech. Nějak se mi nevedlo se k němu dostat a "zakousnout" se do děje. Nakonec se podařilo a snad tu někoho neurazím, ale rozvleklé popisy krajiny a některé zbytečné pasáže mi trochu pily krev. Nicméně je to další skvělý počin v sérii, který připravuje na závěrečnou knihu.

aktijnov
14.11.2020 3 z 5

Další pokračování příběhů Eragorna. Na můj vkus tam postavy příliš často "zvracely" (ať už vysílením či z jiného důvodu). A vadil mi zase otevřený konec nachystaný k pokračování dalšího dílu...

Alnima
06.11.2020 5 z 5

Opět povedené pokračování, plné akce a napětí.

temna.vila
01.10.2020 4 z 5

Třetí díl série Eragon mě opět nezklamal. Příběh byl stejně čtivý a děj odsýpal jako u dílů předešlých. Z knihy bylo cítit, že už se blíží velké finále a čtenáře autor příhodně napínal.

StarPopcorn
08.09.2020 5 z 5

Safira zase perlí, stejně dobré jako všechny ostatní díly - Já fakt nemůžu dát míň než 5 *

ydnac
07.09.2020 5 z 5

NEJLEPŠÍ SÉRIE O DRACÍCH !!!!!!!!! :-) DOPORUČUJI :-)

karolina2869
27.08.2020 4 z 5

K tomuto dílu mám zvláštní pocity. Příběh je čtivý, tak jak k tomu pro mne bylo v předešlých dílech. Strašně se mi líbí, jak se vyvíjí vztah mezi Eragonem a Safirou, že už se neberou jako nějakou "zátěž". Vývoj postav jde znát, jen mi přijde trošičku rychlý. Rozhodně se tam dalo několik stránek proškrtat. Nebavily mě kapitoly z pohledu Rorana. Vždy, když na ně přišla řada, jsem si počítala stránky do konce a modlila se, ať už to skončí. V knize Eldest jsem měla jeho kapitoly ráda. Jeho pohled mi připadal pro příběh zbytečný. Kdyby to autor zakomponoval do pohledů Nasuady a Eragona, bylo by to podle mne lepší. To, co dokázal, se mi zdálo opravdu nereálné. Ano, všichni tam dělají věci, které jsou nad jejich síly ale tak řeknete si, že přece to nejsou jenom lidé, že. Ten konec mě..... zklamal? Já ani nevím.

SPOILER Ale ten souboj mezi Trnem a Glaedrem ( doufám, že to mám napsané dobře, jestli ne, tak se omlouvám) mi přišel zvláštní. Jako jo, ze začátku to bylo dobrý ale ten konec? Jako halo??? Takhle debilní, s prominutím, smrt jsem snad neviděla. KONEC SPOILERU

Jak jsem si četla komentáře níže, tak si hodně lidí stěžovalo na "rozvleklý" popis přírody. Nejsem nějak velký milovník zdlouhavých popisů ale tady mi to nevadilo. Pořád nevím, jestli je to na 3* nebo 4*

Audrina
23.06.2020 3 z 5

U knížek Paoliniho mám stále pocit, že jim něco chybí, Nedokážu ale říct, co to přesně je. Občas mi přijde, že se příběhy až zbytečně natahují, stačilo by možná zkrátit o třetinu a knížka by dostala lepší šťávu...takto je čtenář občas nucený překousat se přes nudné pasáže, které příběh nijak zvlášť neposouvají.
Poslední díl už dočtu, jelikož jsem zvědavá, jak to celé dopadne, není to pro mě ale nijak zářivá knížka

jirka9453
17.05.2020 4 z 5

Brisingr mě opět ušetřil pomalého startu nebo i odložení četby, která přišla s Eldestem. Příběh se rozvíjí, má napínavé i kouzelné momenty a je důstojným nástupcem v sérii. Eragon dostává více prostoru po duševní rovině a je znát, že autor se už i na toto téma zaměřuje. Fajn fantasy, která stojí za oprašování v polici, abyste si jí opět měli chuť vytáhnout.

david9690
25.04.2020 5 z 5

Paráda. Obdivuji autorovu fantazii a skvělé světy a postavy, které stvořil - sice bojové scény byly někdy trošku zbytečně rozsáhlé ale jinak báječné čtení

Atekram
10.02.2020 3 z 5

Je zvláštní, že vždycky, když se pokouším vzpomenout na děj Brisingru, vůbec se mi to nedaří. Kniha je pomalejší a obsahuje více hluchých pasáží než Eldest a Inheritance. Zejména ty části s Roranem mě vůbec nebavily a ani vlastně nebyly důležité. Začátek a konec jsou ale velmi působivé, akční a strhující. Celkem jsem si užila Eragonovu (tentokrát duševní) proměnu, i když se mi zdá velice rychlá. Uvěřitelnější by byla v řádu několika let. Brisingr je moje asi nejméně oblíbená kniha ze série, ale má momenty, které opravdu stojí za to.

Denni112
30.01.2020 5 z 5

V teto knize je méňe akce než v předchozích, ale přesto jsem se při čteni nenudila. Je tu pár napínavych částí, trochu více jsem se seznamili s některými postavami a politikou tohoto světa.

Trolice
26.01.2020 5 z 5

Přijde mi, že je to každým dalším dílem čtivější. Jediná nudná pasáž se pro mě odehrávala u trpaslíků, kde se mi pletly všechny názvy. Jsem zvědavá, jak vše dopadne:-)

miriamjaklu
06.01.2020 1 z 5

Trudoš mi to čte z hlavy. Také to beru za dost naivní a kýčovité. Ten Eragon byl skutečně na svůj věk takový přechytrálek a myslím si, že tenhle moderní člověk je zhouba lidstva. Takže mě moc vadilo jak už předemnou kritik zmínil, že byl chytréj jako rádio a ten jeho egoismus byl přetažen za hranici snesitelnosti.

Kniha2006
03.12.2019 5 z 5

Kniha jako i předešlé z této série je napínavá a moc se mi líbil způsob výroby Brisingru.

krovacek
07.11.2019 4 z 5

Ctiva kniha, za me super ze je dlouha, clovek nema hned precteno:) nudne pasaze se nekonaly, zaroven jsem byla schopna se odtrhnout, takze akoratni kniha. Obcas si neco trochu odporovalo, ale to bych spoilovala a nebylo to tak zle.

Kulivlad
04.11.2019 3 z 5

Z celé serie je pro mě tento díl nejslabší. První polovinu se toho moc nedělo a pak se vyráběl meč.

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr

Kniha Brisingr je v