Brisingr

Brisingr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2037/mid_odkaz-dracich-jezdcu-2037.jpg 4 3528 274

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou...Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně…Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, ve kterém nechybí ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Brisingr , 2008

M.C.
07.11.2014 5 z 5

Ze všech dílu byl zatím tenhle jednoznačně nejlepší (4. jsem ale ještě nečetl). Není co víc dodat prostě bomba! (94%)

1v8na
04.11.2014 5 z 5

Příběh byl velmi napínavý. Bylo zde propleteno několik osudů.
Nejsmutnější byla smer Oromise a jeho draka. A také zajímavý byl osud Rorana, doufám, že se mu narodí zdravé dítě.

Jolilinka
01.11.2014 2 z 5

Četla jsem i lepší knížky. Nechápu, jak se tato kniha mohla stát světovým bestsellerem. Na to, jak je slavná, bych čekala o mnoho víc.

Vlken
16.09.2014 5 z 5

Smutné ale mňamka

IFu
07.09.2014 5 z 5

Třetí díl Odkazu Dračích Jezdců. Fantasy, které je promyšleno do těch největších detailů. Do Eragona jsem se vžila a prožila s ním každou chvilku a každý boj. Všechny díly se mi ale vlévají do jednoho děje, takže po přečtení všech dílů již nejsem schopna přesně říci, co je v jedničce a co v dalších dílech.... :-( Budu muset asi psát komentáře hned po přečtení knihy a ne celého příběhu. V každém případě vás čeká dlouhé putování po království, setkání s trpaslíky, elfy, lidmi, razaky, kully, draky, stíny. Komunikace pomocí čtení mysli, kouzla, navázání neobvyklého spojení a přátelství s drakem a jiné. Byla jsem nadšená.

Rodaw
29.08.2014 3 z 5

Mám ráda tuto sérii :)) Ale předchozí díly se mi líbily o něco víc. Uvidíme, jak se mi bude líbit závěrečný čtvrtý díl!!

xmetelkova
20.08.2014 5 z 5

Super kniha. Napínavá a velmi čtivá. Moc se mi líbila, i když jsem byla z konce knihy trochu smutná. Už se těším na čtvrtý díl.

fiona007
07.08.2014 3 z 5

Děj po druhé roztahané knížce trochu začne být zajímavý. Jsem ráda, že jsme se trochu vrátili k Bromovi. Rozhodně překvapil závěr knihy.

hana.hanigerova
11.07.2014 4 z 5

Je to už pár let, co jsem tuto knihu četla (myslím, že 4) a stále jsem se neodhodlala k přečtení posledního dílu série. Tento díl se mně osobně z prvních tří líbil nejméně, ale opět je to kvůli tomu, v jakém prostředí se odehrával, takže jde čistě o můj subjektivní názor. Na druhou stranu byl příběh opravdu napínavý, Paolini čtenáře v této knize trošku trápí a nutí nás číst dál a dál. Knihu jsem četla celkem čtvrt roku, protože jsem ji nechtěla vůbec dočíst a opustit ten "dračí svět".

Bacileus
06.07.2014 2 z 5

Ačkoliv už po letech ani nevím o čem to bylo, cestu Erektgona k trpaslíkům a následnou volbu si budu nadosmrti pamatovat, jako to nejnudnější, co jsem kdy četl. Zlatá J. Austinová!

Blekí
28.06.2014 5 z 5

Brisingra jsem četla podruhé a ačkoli je to po delší době a nepamatuju se přesně, jak jsem si užívala čtení knihy poprvé, mám dojem, že teď mě to bavilo ještě víc.
Děj se nám začíná přiostřovat, přicházejí zvraty a příběh vás jen tak nepustí.
Tenhle žánr fantasy není zrovna můj šálek kávy, draci ano, kouzelníci no dobře, elfové budiž, ale trpaslíci, eh. Tyhle knížky jsou snad jediné svého žánru, které mě baví číst.

AndreaD
26.05.2014 4 z 5

Nie je možné porovnávanie s ostatnými dielami, nakoľko Eragon bolo mláďa neskúsené, všetko okolo neho bolo nové a tajomné, mláďa v Eldestovi vyrástlo a učilo sa, spoznávalo okolitý svet, v Brisingrovi svoje vedomosti ešte zlepšil, nakoľko bol konfrontovaný so zlom sveta a v Inheritance svoje nadobudnuté skúsenosti naplno využil a svoju púť zavŕšil.... Musím skloniť poklonu tak mladému autorovi, čítala som pár zaujímavých brakov od starších autorov a ani svojimi dlhoročnými pisateľskými skúsenosťami nedokázali moju myseľ zamestnať natoľko, ako tento šikovný sopliak, kvôli ktorému som sa poriadne nevedela sústrediť ani v práci, lebo som rozmýšľala nad problémami v Algaezii a tešila sa ako na prvé rande, kedy konečne prídem domov a knižku opäť chytím do rúk a ponorím sa do sveta kde lietam na drakovi a žijem v nádhernej krajine Elfov.....Za tento pocit ti ďakujem.

Kopta
25.05.2014 5 z 5

Rozdíl mezi jinými díly? Především, mně přišel příběh oproti Eldestovi více dynamický. Každopádně, srovnávat toto s Eragonem, je stále v celku o ničem. Brisingr jsem nicméně prožíval mnohem více, než předchozí knihu. Příběh měl mnohem více tajemství a nyní jsem si konečně připadal, že Paolini se vžil do děje a vytvořil si svůj vlastní svět plný tajemství a také mystičnosti hodné fantasysty. Třetí pokračování ODJ bylo velmi záživné počtení... ale nepřemýšlím ani o možnosti srovnávání s prvním dílem.

Sarka14
29.03.2014 5 z 5

Další výborné pokračování série. Chápu, že některé pasáže knihy se můžou někomu zdát zdlouhavé a zbytečné. Ale není tomu tak. Jen postavy a myšlenky jsou více rozpracované. Celý děj je velice poutavý a nenechává čtenáře vydechnout. Pokaždné něčím překvapí. Třeba právě Bromovo tajemství, které jsem osobně moc nečekala, ale které i mě potěšilo. Po pravdě jsem čekala, že to bude někdo úplně jiný :-) Samotný závěr knihy mě tolik nepřekvapil. I když byl smutnější. I v tomto díle na mě jako jeden z největších hrdinů působí spíše Roran, který vyniká až nadlidskou a místy i nepřirozenou silou a odhodláním. Možná by nebylo špatné v jeho kvalitách trochu ubrat :-)) Moc se těším na závěrečný díl.

VeronikaEn
17.03.2014 5 z 5

Perfektní. Bromovo tajemství mě neskutečně potěšilo a při té smutné události v poslední části knihy jsem téměř brečela.
Nerozumím komentářům, které narážejí na zdlouhavost děje - mně by zrovna u Brisingra (ani jiné části Odkazu) nevadil rozsah dvakrát větší! :)

Škubín
24.02.2014 5 z 5

marushrn, pokud vám kniha přišla moc zdlouhavá tak příště sáhněte po nějaké co má méně jak 650 stran a nedávejte kvůli tomu jen dvě hvězdičky!

Ravabi
23.02.2014 5 z 5

Mě osobně jakákoli zdlouhavost nevadila, spíš mě udržovala déle v ději a to se mi líbilo. :) Dokonce jsem i byla dojatá odhalením vztahu Eragona a Broma. Paolini dokázal, že je skvělým spisovatelem po všech stránkách, dokázal úžasně popsat jak akci a situace, tak city a dojmy postav. Konec byl pro mě také smutný, i když to jak Oromis dopadne bylo tak trochu jasné už od té doby co se objevil v Eldestu. Já tedy nemám co vytknout, ani na okamžik jsem se nenudila, s radostí dávám 5 hvězdiček. :)

mysticblueriver
21.02.2014 3 z 5

Hlavní myšlenka knihy sice pěkná, ale možná zbytečně natažená do spousty stran, které se právě mohou zdát nudné, neboť tyto strany jsou často vyplněny méně důležitými zdlouhavými popisy. Taky mi často vadily neprofesionálně psané myšlenky hlavního hrdiny, který se mi tím zdál často příliš dětinský. Ale i přesto oceňuji toto dílo a určitě přečtu i závěrečný díl!

Alex.Barunka
20.02.2014 4 z 5

Bohužel Brisingr mě více zklamal než potěšil. Některé části byly zdlouhavé a nemuseli v knize vůbec být. V jednoduchosti je krása. Charaktery mohly být vykreslenější. Ale i tak je Odkaz dračích jezdců moje srdeční záležitost :)

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

některé části mi přišly moc zdlouhavé, ale pořád se Brisingr drží na prvních příčkách v žebříčcích mých oblíbených knih:)!!!! Ten konec je úžasný!:333

draci elfové kouzla trpaslíci americká literatura

Christopher Paolini
americká, 1983
2004  86%Eragon
2012  88%Inheritance
2006  86%Eldest
2020  76%Spát v moři hvězd. Kniha I.
2009  87%Brisingr

Kniha Brisingr je v