Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců. Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.'' Liz Rosenbergová, The New York Times...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.33786

Odkaz Dračích jezdců (1.)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

4laras

Příjemné počtení.
Ačkoliv je tneto díl první v celé sérii, četla jsem ho až jako poslední, protože bohužel nebyl v knihovně dlouho dostupný. Myslím, že tím, že jsem věděla co bude dál mě kniha tolik nezaujala.
Po třech jsem se ke knihám vrátila s tím, že to vezmu od začátku, jak se patří a... srdce mě dosti bolelo, když jsem knihu četla. Už jsme to neviděla jako ten úžasný příběh, ale hodně popaných listů. ve kterých se toho děje až moc málo.

Svět, který si Paolliny vytvořil byl úchvatný. Už první kniha ukazuje jak příběh skončí a jsem ráda, že to Paolliny nezradil.

JíraKrál

Jedna z nejlepších knih co se mně dostal pod oko. Kral

Palmanka

Boží teda dračííí!!!!!!

Aaginka

Úžasná kniha. Mě osobně nadchla.

_Peprmintka_

Nedávám plný počet hvězd z jediného důvodu. Od doby, co jsem tuhle knihu četla poprvé, jsem v žánru přečetla tolik o mnoho lepších knih, že ji už nevnímám jako tolik dokonalou a nejlepšejší, nejúžasnější na světě, jako když jsem byla prtě. Po re-readingu jsem si konečně uvědomila tu plochost příběhu, přílišné rozdělování dobra a zla, zdlouhavost, fantastická klišé. Odmítám ale říkat, že je to dobré vzhledem k věku autora. Prostě to je dobré! Ať si je v jádru ta kniha průměrná jak chce, stále je to jedna z těch knih, co mě a spoustu dalších z mé generace přivedla ke čtení a taková knihy si své uznání prostě zaslouží. Však od čeho jiného jsou knihy, než od toho aby se četly? Přes veškerou kritiku, Eragonův příběh utvořil část mého dětství. Jsem schopná vyhrabat tunu kritiky, ale nic to nezmění na tom, jak se do mě Odkaz Dračích jezdců zapsal. A pokud TOHLE kniha dokáže, zůstat v paměti, vtáhnout čtenáře a na chvíli ho přenést do svého světa, tak je to podle mě kniha, kde jde nějaké hodnocení průměrná/originální absolutně stranou!

Svářeč

Dle mého skromného názoru je první díl Odkazu dračích jezdců ještě celkem povedený. Sloh je sice úměrný věku autora a příběh je kopírka Star Wars, ale přesto je to docela čtivé. Je na tom taky poznat, že to Paolini "ještě" psal pro sebe z radosti, takže ten nepříjemný jev "výplňové vaty" se v tomto díle ještě neprojevuje. Podotýkám, že jsem to četl asi ve čtrnácti a opětovné čtení radši vynechám.

k123cz
28.12.2017

Když jsem byl malý, považoval jsem Eragona za nejlepší knihu na světě, ale s odstupem času jsem zjistil, že se jedná spíše o přepsané Star Wars ve fantasy prostředí. Autor je výborný vypravěč a vzhledem k jeho věku, když tuto knihu psal, se jedná o obdivuhodný výkon. Knížka je napínavá, čtivá a mám ji pořád rád, ale už nepatří mezi moje nejoblíbenější.

SelenaDemi428
25.12.2017

O tak krásně vymyšleném fantasy světě jsem už dlouho nečetla. Zbožňuju fantasy a draky a spojení těchto dvou mých srdcovek znamenalo, že mě Eragon v každém případě zaujme. Ale že tak moc, to jsem netušila. Příběh byl hodně čtivý a napínavý. Ani mi nepřišlo, že by tam někde byly nějaké zdlouhavé části. Prostě krása. Nemůžu se dočkat, až budu číst další díl.

Ninde
16.12.2017

Velmi dobrá kniha,přečetla jsem jí jedním dechem.

vojtik
16.12.2017

Nádherná kniha, na to že má přes 500 stran, tak mi utekla jako voda. Je o hodně lepší než film. Jedna z nejlepších knih, které jsem četl. Velice napínavá, stejně jako její pokračování (Eldest). Doufám, že na konci Eragon přežije.

Olivie12
13.12.2017

Pěkný příběh :) Už jsem zvědavá na další díl

DavidF
12.12.2017

Zajímavě strávený čas.Filmové spracování je ,ale asi o něco lépe podane nikoli stejné či stejě zajímavé.Příběch je dost rosáhlí a strácí spád. Naštěstí vždy jen na 20 a méně stran. Jinak je kniha velmy povedená a stojí za to.

Bar16
10.12.2017

Pěkná pohádka, čtvrtou hvězdu dávám za věk autora, protože mě propracovanost příběhu docela překvapila :-)

Ajinka126
14.11.2017

Sama tomu nevěřím, ale nelíbilo se mi to. Bylo to pro mě trochu otravné a patetické. Možná tím, že samotný drak Safira mi byla protivná. Hodnotím to jako AUDIOKNIHU, tak možná mi neseděl projev interpreta.

Gustik5
10.11.2017

V době, kdy jsem knihu četl, patřila u mne mezi absolutní špičku, byla to doba, kdy jsem se začal více zajímat o literaturu, a začal psát vlastní dílka. Od onoho času se toho moc nezměnilo, snad se jen posunula hranice, a tahle kniha, ač ji mám stále velice rád, nepatří k mým nejoblíbenějším. Přesto však má v mé knihovničce místo, a vždy se rád vracím k jakémukoli dílu série.

Sárče

03.11.2017

Hezká pohádka :-)

Eorin
01.11.2017

Poprvé jsem ji četla ve čtrnácti a pamatuji se, že jsem z ní nebyla moc urvaná, ale docela mě to bavilo. (Byla jsem i na filmu a v životě jsem se tolik nenasmála, jako tehdy v kině, jak to zprznili!) Nicméně jsem si řekla, že si to přečtu ještě jednou, protože si to už vůbec nepamatuji.. Výsledkem je dojem, že si to klidně opět z paměti nechám vyklouznout. Jde o vcelku průměrný příběh, ve kterém se odráží Paoliniho inspirace i láska k Tolkienovi a dalším velikánům. To prostě nezapře, stejně jako svůj tehdy nízký věk, čemuž odpovídá i kvalita.
Ke čtení dalších dílů se chystám už proto, že bych ráda zjistila, zda to bude lepší a lepší, nebo stále stejný průměr s předvídatelnou zápletkou.

KiraSam
30.10.2017

Knížka mého dětství i pozdějšího věku. Četla jsem Eragona snad pětkrát, sama nevím. Jisté je však jedno. Je to skvělá knížka. Vlastně nejen to. S jistotou se dá označit za fantastickou. Takže má rada zní. Neváhejte a nechte se polapit kouzelnou atmosférou Algesie a doprovázejte Eragona se Safirou na jejich cestách a dobrodružstvích.

Miro.slav
23.10.2017odpad!

Prečítaný iba prvý diel z „Odkazu dračích jazdcov“ a do ďalších sa nechystám. Ch. Paolini vytvoril pseudo-tolkienovský svet, v ktorom sa odvíja nie príliš originálny príbeh (okrem tohto ma odrádza od čítania ešte aj to, že nebyť autorových konexií, tento príbeh by asi nevznikol). Nečakajte od tejto knihy nič viac. Kniha však nie je doslovne zlá, dala sa čítať (ako sa dá čítať hocijaký upravený opísaný text), ale ak mám investovať svoj čas do oddychovej fantasy, to si radšej prečítam niečo z Warhammeru. Ak by som mal siahnuť po fantasy ságe, to sa radšej pustím do Malazkej knihy padlých, do Zaklínača či (opäť) do Heitzových trpaslíkov. A teraz už len čakať, že ma obdivovatelia Eragona budú nenávidieť.

Christiana
16.10.2017

Skvělá kniha! Prostě nádhera. :)

sola_lupa
11.10.2017

Před dlouhou dobou jsem ji četla poprvé a velmi se mi líbila. Teď jsem ji četla znovu, a i když jsem nebyla nadšená už do takové míry jako tehdy, četla jsem ji s napětím a ráda. Je to jedna z knih, která se člověku vryje do paměti i do srdce.

sun.from.ibiza
09.10.2017

Nechápu, proč jsem se tomu tak dlouho vyhýbala. Nádherná kniha. Těším se na další díl a doufám, že splní má očekávání.

BarbaraTurner
29.09.2017

Celou sérii jsem doma měla takovou dobu. A nikdy jsem nehnula ani brvou, abych se do ní dala.
Čas ale nastal, když jsem tento skvost uviděla v knihovně a neodolala jsem.
A můžu říct. Nezklamalo. Ani mě to nepřekvapilo, věděla jsem, že to bude dobré, ale až takhle? To ne. Naprosto mě to uchvátilo. Eragon je knížka, od které jsem se nemohla ani na chvíli odtrhnout. Je to něco, jako když čtete Harryho Pottera poprvé. Je to návykové a naprosto dokonalé.
Kolik toho mladý Paolini dokázal vymyslet je naprosto geniální.
Ještě radši mám Eldest, ale první díl je unikát.
Miluji to.

RosaRoses
10.09.2017

Eragon je normální průměrná knížka. Docela mě bavila, ale nemyslím si že si zaslouží tolik pozornosti. Např. takový Skleněný trůn od Sarah J. Maas je napsaný o hodně líp a bestseller z něj není (prozatím). Taky mi vadily příliš dlouhé popisy a neustále opakování názvů měst. Možná je série tolik oblíbená kvůli svým dalším dílům, které si svůj titul bestselleru obhájí, ale já si nemyslím že si je přečtu.

Schary
04.09.2017

Nic moc

katka920
03.09.2017

Z celé tetralogie se mi první díl líbil asi nejvíce. Navodil ve mně velkou zvědavost na pokračování a bohužel i zažehnul i ve výsledku neukojenou natěšenost. Nicméně Eragon se dobře čte, v popisech postav a prostředí je vyčerpávající, jen nemám moc ráda černobílost postav. Přijde mi, že Paolini vytvořil postavy buď zlé anebo dobré. Nic mezi není.

BigFan
23.08.2017

Kniha se dobře četla, děj byl od začátku zajímavý a nepředvídatelný, i když občas se tam objevovaly zdlouhavé pasáže. Líbilo se mi, jak autor Safiře "propůjčil" trochu lidské chování. Jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet v dalších dílech.

Nikyyy
18.08.2017

O knížce Eragon jsem věděla už dříve,ale knihu jsem se rozhodla pořídit teprve teď. Čtení této knihy jsem si užila a těším se až budu číst další díl této série. Občas jsem měla pocit,že dobrodružství a putování po cestě s Eragonem a Safirou prožívám také. Doporučijo a doufám,že mě další díl nezklame.