Eragon

Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl trilogie Odkaz Dračích jezdců. Eragon je plný hrůzných momentů, snů a zjevení. Nikde nevázne. Je to začátek velkého díla. Bezmála 500 stran uteče jako voda. O Eragonovi se mi zdává i v noci a po knize sahám hned po probuzení. Jako nespočet dalších čtenářů čekám se zvědavostí, obdivem a nadějí, co bude dál. A jako Eragonova dračice říkám: ,,Všechno bude dobré, maličký.'' Liz Rosenbergová, The New York Times...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1108/odkaz-dracich-jezdcu-eragon-cNZ-1108.jpg 4.33692
Série:

Odkaz Dračích jezdců (1.)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (471)

Přidat komentář
Ajinka126
14. listopadu

Sama tomu nevěřím, ale nelíbilo se mi to. Bylo to pro mě trochu otravné a patetické. Možná tím, že samotný drak Safira mi byla protivná. Hodnotím to jako AUDIOKNIHU, tak možná mi neseděl projev interpreta.

Gustik5
10. listopadu

V době, kdy jsem knihu četl, patřila u mne mezi absolutní špičku, byla to doba, kdy jsem se začal více zajímat o literaturu, a začal psát vlastní dílka. Od onoho času se toho moc nezměnilo, snad se jen posunula hranice, a tahle kniha, ač ji mám stále velice rád, nepatří k mým nejoblíbenějším. Přesto však má v mé knihovničce místo, a vždy se rád vracím k jakémukoli dílu série.

Sárče
10. listopadu

Moc se mi líbila.

185Sera
07. listopadu

Kniha se mi líbila,
moc doporučuji.

nai.ivka
03. listopadu

Hezká pohádka :-)

Eorin
01. listopadu

Poprvé jsem ji četla ve čtrnácti a pamatuji se, že jsem z ní nebyla moc urvaná, ale docela mě to bavilo. (Byla jsem i na filmu a v životě jsem se tolik nenasmála, jako tehdy v kině, jak to zprznili!) Nicméně jsem si řekla, že si to přečtu ještě jednou, protože si to už vůbec nepamatuji.. Výsledkem je dojem, že si to klidně opět z paměti nechám vyklouznout. Jde o vcelku průměrný příběh, ve kterém se odráží Paoliniho inspirace i láska k Tolkienovi a dalším velikánům. To prostě nezapře, stejně jako svůj tehdy nízký věk, čemuž odpovídá i kvalita.
Ke čtení dalších dílů se chystám už proto, že bych ráda zjistila, zda to bude lepší a lepší, nebo stále stejný průměr s předvídatelnou zápletkou.

KiraSam
30. října

Knížka mého dětství i pozdějšího věku. Četla jsem Eragona snad pětkrát, sama nevím. Jisté je však jedno. Je to skvělá knížka. Vlastně nejen to. S jistotou se dá označit za fantastickou. Takže má rada zní. Neváhejte a nechte se polapit kouzelnou atmosférou Algesie a doprovázejte Eragona se Safirou na jejich cestách a dobrodružstvích.

Miro.slav
23. říjnaodpad!

Prečítaný iba prvý diel z „Odkazu dračích jazdcov“ a do ďalších sa nechystám. Ch. Paolini vytvoril pseudo-tolkienovský svet, v ktorom sa odvíja nie príliš originálny príbeh (okrem tohto ma odrádza od čítania ešte aj to, že nebyť autorových konexií, tento príbeh by asi nevznikol). Nečakajte od tejto knihy nič viac. Kniha však nie je doslovne zlá, dala sa čítať (ako sa dá čítať hocijaký upravený opísaný text), ale ak mám investovať svoj čas do oddychovej fantasy, to si radšej prečítam niečo z Warhammeru. Ak by som mal siahnuť po fantasy ságe, to sa radšej pustím do Malazkej knihy padlých, do Zaklínača či (opäť) do Heitzových trpaslíkov. A teraz už len čakať, že ma obdivovatelia Eragona budú nenávidieť.

Christiana
16. října

Skvělá kniha! Prostě nádhera. :)

sola_lupa
11. října

Před dlouhou dobou jsem ji četla poprvé a velmi se mi líbila. Teď jsem ji četla znovu, a i když jsem nebyla nadšená už do takové míry jako tehdy, četla jsem ji s napětím a ráda. Je to jedna z knih, která se člověku vryje do paměti i do srdce.

sun.from.ibiza
09. října

Nechápu, proč jsem se tomu tak dlouho vyhýbala. Nádherná kniha. Těším se na další díl a doufám, že splní má očekávání.

BarbaraTurner
29. září

Celou sérii jsem doma měla takovou dobu. A nikdy jsem nehnula ani brvou, abych se do ní dala.
Čas ale nastal, když jsem tento skvost uviděla v knihovně a neodolala jsem.
A můžu říct. Nezklamalo. Ani mě to nepřekvapilo, věděla jsem, že to bude dobré, ale až takhle? To ne. Naprosto mě to uchvátilo. Eragon je knížka, od které jsem se nemohla ani na chvíli odtrhnout. Je to něco, jako když čtete Harryho Pottera poprvé. Je to návykové a naprosto dokonalé.
Kolik toho mladý Paolini dokázal vymyslet je naprosto geniální.
Ještě radši mám Eldest, ale první díl je unikát.
Miluji to.

RosaRoses
10. září

Eragon je normální průměrná knížka. Docela mě bavila, ale nemyslím si že si zaslouží tolik pozornosti. Např. takový Skleněný trůn od Sarah J. Maas je napsaný o hodně líp a bestseller z něj není (prozatím). Taky mi vadily příliš dlouhé popisy a neustále opakování názvů měst. Možná je série tolik oblíbená kvůli svým dalším dílům, které si svůj titul bestselleru obhájí, ale já si nemyslím že si je přečtu.

Schary
04. září

Nic moc

katka920
03. září

Z celé tetralogie se mi první díl líbil asi nejvíce. Navodil ve mně velkou zvědavost na pokračování a bohužel i zažehnul i ve výsledku neukojenou natěšenost. Nicméně Eragon se dobře čte, v popisech postav a prostředí je vyčerpávající, jen nemám moc ráda černobílost postav. Přijde mi, že Paolini vytvořil postavy buď zlé anebo dobré. Nic mezi není.

BigFan
23. srpna

Kniha se dobře četla, děj byl od začátku zajímavý a nepředvídatelný, i když občas se tam objevovaly zdlouhavé pasáže. Líbilo se mi, jak autor Safiře "propůjčil" trochu lidské chování. Jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet v dalších dílech.

Nikyyy
18. srpna

O knížce Eragon jsem věděla už dříve,ale knihu jsem se rozhodla pořídit teprve teď. Čtení této knihy jsem si užila a těším se až budu číst další díl této série. Občas jsem měla pocit,že dobrodružství a putování po cestě s Eragonem a Safirou prožívám také. Doporučijo a doufám,že mě další díl nezklame.

Zorka25
17. srpna

Krásná, promyšlená kniha, má děj, nic nešlo předvídat. Originální.

Šíša
13. srpna

O Eragonovi jsem slyšela už dříve. Pak jsem v televizi chvilkama zahlédla film, a rozhodla se, že teď je ten správný čas, pořídit si knihy.
Kniha je naprosto úžasná. Paolini umí tak nádherně psát, vyprávět. Vždy jsem četla dlouho do noci, a nemohla se dočkat dalšího dne v očekávání, co se Eragonovi, Safiře a Bromovi přihodí. Dokonce došlo i na slzy. Christopherovi se to moc povedlo, a už teď jsem napjatá, co se bude dít v dalších knihách...

Vím, že sem to nepatří, ale film... Děj se liší, je to různě na přeskáčku, a něco tam není vůbec. Postavy se také výrazně liší (zejména Arya), a některé i chybí (Orik, Dvojčata..). Jediné, co mi film dal, je přiblížení podoby Safiry, a jedna věta, kterou Safira pronesla.
Škoda...

Linda1358
10. srpna

Skvělá kniha, plynule napsaná a dobře promyšlený příběh - prostě se čte sama. Nic se neopakuje pořád dokola jako v některých sériích a myslím si, že je to kniha která se dá číst i vícekrát za život. Prostě úžasné.

LadyAlis
09. srpna

Nejlepší fantasy série, kde se vyskytují draci, elfové... Kniha mě tak přivedla k takovému podobnému téma.
První díl se mi moc líbil, hlavně seznámení Eragona se Safirou :)

PatriciaRiess
09. srpna

Za mě jedna z nejlepších fantasy knížek. Přečetla jsem ji jedním dechem, stejně tak všechny pokračování :)

Hakem
09. srpna

Dostala jsem se ke knize Eragon az ted a hlavne ze zvedavosti, jake to tedy je. Nejsem cilova skupina, ale s klidnym srdcem ji koupim synovci jako darek a budu budu doufat, ze ho tak prilakam ke cteni. Protoze je to fantasy pro kluky. A az syn doroste, tak ji dostane taky. Protoze je to ctiva, dobrodruzna a "vychovna" kniha pro mlade kluky. Ano, kniha je pro nas pokrocile ctenare kapanek jednoducha, neni v ni nic extra noveho, nektere pasaze byli nudnejsi a mohli byt kratsi, ale myslim, ze je to dobry start kde zacit cist.
Eragon je sympatak, sledujeme cestu normalniho kluka v legendu. Safiru by chtel mit doma myslim kazdy a zbytek postav vam taky priroste k srdci. Jdu na druhy dil..

Selendra
07. srpna

Úžasná kniha! Hned jsem si Eragona a Safiru zamilovala. :) nechapu, proč jsem ji necetla uz dřív.

ja17
06. srpna

Z touhle knížkou je to těžké, jelikož to není zrovna můj žánr. Jedná se o takovou typickou dobrodružnou fantasy, kde pořád cestují tam a zpátky a neustále jsou v nějakém boji. Jenže pak je tu Serafína. Já prostě miluju draky a celá dračí část v knížce byla zpracována fantasticky. Jen mi knížka připadala dost předvídatelná. Je to snad proto, že se jedná o první díl série?

Market116
04. srpna

Další skvělá fantasy kniha. Příběh mě uchvátil a Eragona se Safirou jsem se zamilovala :) hned jdu na další díl :) věřím, že bude stejně skvělý ba lepší

veru.nika
02. srpna

Strašně ráda,jsem si ji opět přečetla. Teď hurá na další díl.

Bookworm11
02. srpna

Po prvních stránkách jsem tu knihu hltala.

Nita17
31. července

Krásná kniha a skvělá fantasy série :)
První díl má pomalý rozjezd, ale je to přijatelné.
Seznámíte se s tajuplným krajem, postavami a rozběhne se vám fantazie o jejich osudeh a tajemstvích minulosti, dovíte se o legendách Dračích jezdců, prožíváte jak se postupně mění život jednoho chlapce a dračice.

Glo1
21. července

Když mi bratr říkal, že si ji mám přečíst, moc se mi nechtělo. Začátek byl zdlouhavý (bylo mi 9). Ale pak se mi to začalo líbit a knihu jsem přelouskala za týden. Teď mám doma celou sérii a čtu ji pořád dokola. Za mě jedna z nejlepších knih ;)
P.S. Jako (asi) každého fanouška i mě film nemile překvapil.