Eragon

od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33189/odkaz-dracich-jezdcu-33189.gif 4.34105
Série:

Odkaz Dračích jezdců (1.)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (530)

Přidat komentář
Szekynka
11. prosince

Miluju draky a fantasy příběhy. Eragon mě mile překvapil, nejdříve jsem viděla film a do knihy se mi moc nechtělo, ale jsem ráda, že mě špatná filmoví verze neodradila. O hodně bych přišla.

petr4749
11. prosince

Chytla me od prvnich radku. Dobrodruzne, dojemne...

Skalara
19. listopadu

Za mě moc hezká kniha a strašně se mi líbila.

Miska2001
12. listopadu

Na to, že tuto knihu napsal autor v pouhých 15 letech (myslím), je to skvělé čtení. Když čtete o Eragonových dobrodružstvích, připadáte si, jako by jste tam byli s ním. I když pro nás by to nedopadlo, tak, jako pro něj. Christopher Paolini dobře popsal jak kladné, tak i záporné postavy a to už vůbec nemluvím o světě, ve kterém se tento poutavý příběh odehrává.

Emereth
11. listopadu

Kdyby někdo v životě nečetl fantasy, asi bych mu doporučila tuto knížku, protože nic typičtějšího snad ani nejde napsat. Jsou tam elfové, draci a trpaslíci, samozřejmě zlý král a potom vyvolený chlapec, který zachrání svět... No prostě všechno, jak má být. První díl mi sám o sobě přijde trochu jednodušší, jednak dialogy, jednak naprosto klasickými typy postav, které jsou na můj vkus až moc slušňácké, pak je tu samozřejmě velice předvídatelný děj... Pokud vás ale tenhle žánr ještě bere, určitě nemůžete být zklamaní, tenhle styl je prostě jako stvořený k zažrání:-)

wiix
07. listopadu

Výnimočne: ako film (a v tej dobe a veku keď som to videla) sa mi to páčilo viac.

Daniel2009
30. října

Nezapomenutelná knížka. Paolini se mi zalíbil hned, jak sem si přečetl první díl tetralogie Eragona. Všem, kteří si tito díly nepřečetli, tak doporučuji.

okeey
29. října

Přiznám se, že jsem z toho měla trochu strach, jelikož když jsem přečetla dva díly Pána prstenů, tak jsem byla dost zklamaná a bála jsem se, že tady bude pocit stejný. Ale nestalo se. Eragon se mi moc líbil, hlavně vztah se Safirou. Je to trochu taková pohádka, ale kniha se četla pěkně. Těším se na další díly.

AngeloTommy
09. října

První kniha ze série, kde jde hlavně o to, seznámit se s hlavními postavami. Děj po drtivou většinu času nenudí a nebudete mít problém to přečíst jedním dechem.

SeiyaOri
05. října

Když jsem knihu četla jako svou první "pořádnou" fantasy přopadal mi fakt jako špica (hlavně tedy příběhově). Dnes už vidím že to není nejlepší fantasy na světě, ale jako průkopník super. Příběh budu mít stále v paměti právě kvůli tomu že byl jeden z prvních. A kvůli Safiře, samozřejmě.

Juki-RoseMary
29. září

Po x letech jsem se vrátila ke knize, která mě přivedla k aktivnímu čtení. Dříve jsem jí dala 5 hvězd a teď jsem byla přesvědčená, že dostane méně. A po chvíli váhání se tak nestalo.

Samozřejmě, příběh není originální, jde z něj poznat Pán Prstenů. Ale Eragon mě také bavil od začátku do konce, byla jsem z něj nadšená stejně jako při prvním čtení. Děj byl svižnější, stále se něco dělo a jednodušeji napsaný, než tomu je u Tolkiena.
Hlavní hrdinové jsou sympaťáci, ovšem dojemné scény mě nedojaly.
I přes některé nedostatky mě prostě okouzlil a s přimhouřeným okem dávám 5*.

Souky02
22. září

Příběh je fajn, kniha mě bavila. Oproti filmu je to zlato. I tak bych ale zvládla najít i lepší fantasy knihy.

Nic proti, je to dost čtivé, a autor byl poměrně mladý když to psal.
Takže ode mě čtyři hvězdy.

Macicekh
21. září

Na fantasy nejsem, ale Eragona a všechny další knihy z odkazu dračích jezdců jsem přečetla téměř bez přestávky.

Vikk
11. září

Takový pěkný výcuc všech fantasy, co jsem kdy četla. Nic moc originálního a převratnýho. Ale je to pěkný. Safira je úžasná, Eragon je sympaťák a pěkně se to čte. Nic, co bych chtěla číst víckrát, nic co by vás nějak zasáhlo. Ale já měla svého času fantasy tolik ráda a tohle se tak nějak svezlo na té vlně. Takže určitě lepší průměr vzhledem k žánru.

l.e.d
06. září

V roce 2004 to byla paráda. Po 14letech to je pěkná pohádka. Neurazila, ale Zaklínač je zaklínač.

BlackBlade
04. září

Čtu to trochu pozdě a vzhledem k mé dřívější vášni pro fantasy mě překvapuje, že jsem to tak dlouho opomíjel, protože je to dobré! Sice jednoduchý příběh, který se dá trochu předvídat, ale je to dobré čtení.
Nicméně jsem četl daleko lepší a propracovanější fantasy (např. sága z Midkemie od Feista), takže jen 4/5

Rea1307
30. srpna

Jednou jsem viděla v televizi film. Dost se mi líbil a tak jsem si sehnala i knihu. Na můj vkus byla trochu roztahaná, ale jako celek mi přišla fajn. Je pravda, že se příběh v mnoha ohledech podobá Tolkienovi, ale i tak si nemyslím, že kniha patří do odpadu.

PineApple014
24. srpna

Je to dobrá knížka, pokud se chcete zabavit. Dobrá, docela napínavá. Není to nic špičkového a svět se náramně podobá Tolkienovu - ale které novější fantasy ne? Nijak extrémně nadšená z knihy nejsem, ale určitě si přečtu další díl, protože jsem zvědavá, co se stane dál. Můžete zkusit, pokud snesete klišé.

MCGinger
17. srpna

Čteno sice kdysi, ale vůbec mě nezaujalo. Plno klišé a nula inovace.

BoubelkaLulu
13. srpna

Kniha se mi moc libila. Nejdriv se nic nedelo, pak se to rozjelo. Skoda ze tam nebyly obrazky.

Dyaebl
01. srpna

Začal bych tím, že u této knihy velmi záleží na tom, kdy ji čtete. V dětství jsem byl Eragonem okouzlen a hltal jsem příběh bez jediné výtky očekávaje, co se bude dít dál. Žel, dnes už toto prohlásit nemohu.

Poté, co jsem již načetl něco málo z tohoto žánru, jsem se rozhodl, že si toto dobrodružství připomenu a zopakuji. Bohužel se mé iluze o geniálním příběhu vytratily opravdu rychle.

Pomineme-li, že se opravdu jedná o kompletní vykradení světa Tolkiena bez kapky originality, tak se mi především příčí to, že ať si představíte jakékoli možné klišé, najdete ho tu. K tomu všemu mi vše připadá tak nějak naivní a (budu muset použít to slovo) dětské, což přisuzuji tomu, že Paolini napsal Eragona v 15 letech (což je samozřejmě úctyhodné). Což se váže ke stylu psaní, které sice není excelentní, ale přenesu se přes něj, avšak co mě irituje, jsou některé konverzace (většina z nich), které opravdu působí, jako by je psalo dítě. Jsou nedospělé, nevážné a nepřirozené, což působí komicky při vážných situacích.

Abych ale jen nekritizoval, tak musím znovu podotknout to, že jsem si tento příběh opravdu užil. Avšak jen jako fantasy panic před x lety.

A na závěr (téměř) pozitivní tečka. Stále je to jedna z knih, jenž mě dostaly k fantasy literatuře a za to jsem jí vděčný, ale jsem si vědom toho, že pokud bych tenkrát sáhl spíše po příběhu Bilba či Froda Pytlíka tak bych k Eragonovi neměl sympatie vůbec žádné...

revoluce
27. července

Lepší než filmové zpracování.

Ran
25. července

Příběh se četl velmi dobře a celou knížku jsem, navzdory její velikosti, přečetla rychle.

minde
20. července

Tak jsem si po letech znovu přečetla Eragona. Vlastně mě k tomu "donutil" můj syn, protože ho kniha tak chytla, že hned přečetl všechny dily cele ságy najednou, které ja jsem cele roky odkladala :-) A tak jsem mu musela slíbit, že až to dočte, tak si celou ságu taky konečně přečtu :-) A po dočtení Eragona se už opravdu těším, jak příběh pokračuje dál, protože to opravdu nevím, syn mi nechtěl nic prozradit :-) "Mami, tak čti a uvidíš..." :-)

vendul_
18. července

Četla jsem ji někdy na základce a pamatuji si, jak jsem z ní byla unešená. Nemohla jsem se odtrhnout a knihu jsem milovala. Nevím, jak bych se na ni tvářila teď ve 25ti letech, ale možná to zkusím znovu :)

Andynka
14. července

Moc krásny příběh o jezdcích, elfech, trpaslících a především dracích. Ani nemám , co vytknout. Děj ubíhá svižně, lehce se to čte a nechtěla jsem přestat, jak moc mě kniha bavila. :)

Matymatyz
13. července

Úžasná fantasy knížka pro kluky, holky ale i pro dospělí

Sharru-ken
27. června

Velké očekávání a velké zklamání. Podobně jako u Trpaslíků od Markuse Heitze jsem nesdílel nadšení svého okolí z tohoto díla. Jde o jednoduché fantasy, které moc originality nenabízí a víceméně recykluje... To by až tak nevadilo, které fantasy to vlastně nedělá. Ale tento příběh rychle utekl, aniž by ve mně zanechal cokoliv zapamatovatelné, nějaký highlight, něco.. cokoliv... Kdybych měl knihu popsat, tak řeknu fantasy... a nevím co dál. Snad jen že to bylo čtivé. Nemyslím, že je to kniha špatná, ale nenadchla mě natolik, abych si přečetl další díl.

FandaBill
16. června

Urcitě lepší nez film ktery za to moc nestal
Uz zacatek byl super jak eragon najde vejce

hana1070
28. května

Musím uznat, že se Christopheru Paolinimu podařilo vytvořit obdivuhodný svět, který je zabydlený spoustou nadpřirozených bytostí, plný čar a kouzel. Elfové, trpaslíci, ra´zakové, kočkodlaci, urgalové, pochopitelně draci, kouzelníci, čarodějnice, stínové… Celé to překvapivě dává smysl, je to promyšlené, byť samozřejmě vzhledem k žánru trochu schematické. Je jasné, kdo je dobrý a kdo je zlý, děj se dá taky trochu předvídat, ale čte se to velmi dobře. Dobrodružná cesta mladého hrdiny plná nástrah a protivenství, neobyčejný vztah mezi chlapcem a drakem, pátrání po tajemství vlastní minulosti i historie celé země, boj dobra se zlem, do toho magie, to je prostě něco, co musí mladého čtenáře zaujmout. A to i přesto, že příběh samotný přece jen není úplně originální, pokud máte trochu načteno, určitě najdete inspiraci třeba Pánem prstenů, podobný motiv mají ale třeba i Hvězdné války, stejný typ hrdiny je vlastně i Harry Potter, sám autor udává jako inspirativní staroanglický hrdinský epos Beowulf.

Myslím, že kdybych tuhle knížku četla někdy ve čtrnácti, byla bych nadšená, ohromená, natěšená pustit se do dalších dílů. Přece jen, kniha od vrstevníka, která odráží jeho pohled na svět... O třicet let později mě knížka pobavila a zaujala, za životní román ji ale už asi považovat nebudu.:-)