Oděv a zbroj vojáka ve středověku

Oděv a zbroj vojáka ve středověku https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83664/bmid_odev-a-zbroj-vojaka-ve-stredoveku-UXB-83664.jpg 5 13 4

Fotografická publikace rekonstruje a dokumentuje vývoj středověkého vojenského oděvu a zbroje. Kniha prezentuje historické vojenské kostýmy, aranžované na živých modelech a v autentickém prostředí. Snímky vojáků (střelců, lučištníků) rytířů a žen na válečném tažení předvádějí bojové odění (gambesony, prošívanice, brigantiny), ochranný oděv a zbroj z období let 1300 až 1500.... celý text

Literatura světová , Vojenství

Vydáno: , Fighters Publications

Medieval military costume recreated in colour photographs , 2005

p3tris
09.12.2019 4 z 5

V době, kdy se nám většina tvůrců historických filmů snaží namluvit, že středověcí vojáci vypadali jako rockové hvězdy nebo motorkáři, jde autor této knihy úplně jinou cestou. Kvůli co nejpřesnějšímu podání je využita metoda, která to umožňuje, tedy fotografie. Figuranti jsou ale ustrojeni do replik, vyrobených a barvených originálním způsobem a z původních materiálů, většinou i v odpovídajícím prostředí. Nabízí tak jakési střípky pohledů do středověkého života, jak skutečně vypadal. Každá fotografie je pak doplněna vyčerpávajícím popisem. Kromě nich se v knize nachází i několik komentovaných listů reprodukcí středověkých kreseb a soch. Člověk si tak dokáže udělat celkem přesnou představu, jak se naši předci za středověku oblékali.

Vlk.kh
29.12.2017 5 z 5

Vynikající kniha bořící hromadu mýtů a nesmyslů z filmů, ale i "historických" akci a vystoupení. Naprostá povinnost pro šermíře zajímající se o období středověku, ale i pro ostatí laickou veřejnost se zájmem o historii. Kniha obsahuje nepřeberné množství vynikajících a detailních fotografií.

lucie.8
23.06.2014 5 z 5

Výborná inspirace na šití kostýmů pro šermíře.

Ufon
14.04.2012 4 z 5

Ideální knížka pro milovníky středověku.

zbraně a zbroj oděv, odívání

Autorovy knížky

Gerry Embleton
anglická, 1941
2007  92%Oděv a zbroj vojáka ve středověku

Kniha Oděv a zbroj vojáka ve středověku je v