Odd a mraziví obři

Odd a mraziví obři https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376892/bmid_odd-a-mrazivi-obri-cCR-376892.jpg 5 429 96

Odd má v životě pěknou smůlu. Při nájezdu Vikingů přišel o otce, s novým otčímem to nemá vůbec jednoduché a zdá se, že krutá zima snad nikdy neskončí. Odd se proto rozhodne z norské vesnice odejít a vydá se do lesa. Když na cestě potká medvěda, lišku a orlici, konečně se na něj usměje štěstí. Noví kamarádi totiž nejsou jen obyčejná zvířata, ale uvěznění severští bohové. Dokáže dvanáctiletý chlapec získat Thorovo kladivo, přeprat obry a konečně osvobodit bohy?... celý text

Fantasy Mytologie Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Odd and the Frost Giants , 2008

lukas_n
12.05.2020 5 z 5

Severská mytologie zakomponovaná do krásné pohádky plus krásné ilustrace. Přesně taková je kniha Odd a mraziví obři. Pohádka je ideální pro děti, ale jelikož se zajímám o severskou mytologii, tak jsem knihu nemohl přehlédnout. Pro mě je taková kniha mnohem lepší než dnešní Marvel filmy, které jsou přehnané, a člověk se z nich nedozví nic o severské mytologii.

Witta
12.04.2020 5 z 5

Moc hezká oddychovka, tohle jsem dal výjimečně i v originále.

Šárka_D
25.02.2020 5 z 5

Kniha krásná jak formou, tak obsahem - chytlavý a skvěle vyprávěný příběh doplňují kouzelné ilustrace. Bude ozdobou každé dětské knihovničky.

kuky921
11.01.2020 4 z 5

Příjemné čtení s ještě krásnějšími ilustracemi a velmi nápadnou obálkou.

Anetidlo
30.12.2019 2 z 5

O ilustracích není potřeba mluvit. Úchvatné. Příběh též nebyl nijak špatný. Možná by ale více vynikl ve sbírce či v sérii. Fajn jednohubka, nic závratného.

MartyManCZ
26.12.2019 4 z 5

Grafickému zpracování se nedá nic vytknout, děj je krásný a milý. Jenom převezení bohů sem myslel, že bude drobet...chytřejší, nebo velkolepější, ale i tak super. Mohu jen doporučit.

Atekram
27.10.2019 5 z 5

Kniha je prostě nádherná, překrásné ilustrace, barvy. Příběh je jednoduchý, je to pohádka, která vychází z mytologie, ale moc se mi líbil, a ne všechny prvky jsou úplně dětské. Dohromady jako celek je dokonalá.

Petra17
25.10.2019 5 z 5

Děj poklidný, milý, moc se mi líbilo přirovnání k mytologii. Tento autor to prostě umí. Jeho knihy umí překvapit.

Nel.K.
22.06.2019 5 z 5

Pokud si čtenář dokáže připustit, že drží v rukou knihu pro děti, nemůže hodnotit jinak, než maximálně kladně. Hrdinský pohádkový příběh kulhavého chlapce, který zachrání Asgard, má v sobě vše, co má příběh pro děti mít. Approved dítětem, které mám stále v sobě. A ilustrace Chrise Riddella? Já snad koupím jakoukoli knihu, kde tohle jméno uvidím, protože co vypustí do světa, to je naprostá paráda.

malazluta
07.06.2019 5 z 5

Krásný příběh chlapce, který je z části fantasy, z části mytologický a z části pohádkou. To vše doplněné o úžasné ilustrace. Tato kniha je "vymazlená" ve všech směrech.

Atlantis
15.05.2019 3 z 5

No žádná hitparáda. Kdybych měl hodnotit pouze samotný příběh, ubral bych ještě jednu hvězdu. Odda a mrazivé obry naštěstí zachraňuje zpracování knihy, protože obsahuje krásné detailní ilustrace, bez kterých by byl příběh minimálně poloviční.
Jinak se jedná o standardní příběh o chlapci s dobrým srdcem, který zachrání svět. Kdyby šlo o jednu pohádku ze sborníku, rozhodně by zapadla. Nic zajímavého nenabízí.

Karola050716
07.05.2019 4 z 5

Mýtický příběh z Asgardu, který doplňují úchvatné ilustrace a skvělá obálka.

Poetika_slov
02.05.2019 5 z 5

Krásné ilustrace knihy dolaďují příběh malého chlapce, který pomůže severským bohům vrátit zpět jejich podobu. Gaiman zde mistrně vykresluje nejen severskou mytologii, ale i kouzelnou pohádku pro malé děti.

Ayna
30.04.2019 3 z 5

Ilustrace jsou nádherné a dělají většinu atmosféry. Když si představím knihu bez nich, musím říct, že by mě asi nebavila. Ne že by to bylo špatně napsané, ale není to ani nic převratného. Bohužel Gaiman si u mě jinými díly nastavil laťku hodně vysoko, takže jsem měla sklon čekat něco víc.

Hanka123
25.04.2019 5 z 5

Kniha s krásným příběhem o tom, že i když k nám život není spravedlivý, tak má cenu bojovat, protože nikdy nevíte koho potkáte...A taky o tom, že problémy se dají řešit hlavou a svaly nejsou potřeba.

Hanina61
04.04.2019 5 z 5

Krásný příběh a ještě krásnější ilustrace, v úžasném černobílém duchu, který jen umocňoval tu "mrazivost". Ač jsem dospělák v již druhé půlce života, tahle knížka pro děti mě moc bavila a zase mi připomněla, proč mám Neila Gaimana tak ráda. :-)

jarabr
28.03.2019 5 z 5

Tak tohle se fakt povedlo. Moje první setkání s Gaimanem a hned taková krása. Moje první setkání se severskou mytologií a hned takový skvost. A do třetice moje první, ilustrace od Riddella, musím tleskat. Zasloužených pět hvězdiček.

3nitka
03.03.2019 5 z 5

Krásna rozprávka, krásne ilustrácie. Týmto dvom to spolu klape. :)
p.s. Moc ďakujem K.

roman9276
01.03.2019 5 z 5

Tohle je víc rozvedená povídka, která se asi nevešla do Severský mytologie, což vlastně vůbec nevadí. Kouzelný ilustrace krásně dokreslujou celej příběh. Mě se to moc líbilo.

rasputin
02.02.2019 5 z 5

Krásný příběh, Krásné ilustrace.