Odd a mraziví obři

Odd a mraziví obři https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376892/bmid_odd-a-mrazivi-obri-cCR-376892.jpg 5 429 96

Odd má v životě pěknou smůlu. Při nájezdu Vikingů přišel o otce, s novým otčímem to nemá vůbec jednoduché a zdá se, že krutá zima snad nikdy neskončí. Odd se proto rozhodne z norské vesnice odejít a vydá se do lesa. Když na cestě potká medvěda, lišku a orlici, konečně se na něj usměje štěstí. Noví kamarádi totiž nejsou jen obyčejná zvířata, ale uvěznění severští bohové. Dokáže dvanáctiletý chlapec získat Thorovo kladivo, přeprat obry a konečně osvobodit bohy?... celý text

Fantasy , Mytologie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Odd and the Frost Giants , 2008

Jessybelle
02.03.2024 5 z 5

Kniha se nám líbila. Pro děti ideální, s mnoha obrázky, zajímavými deskami (kvůli těm jsem knihu kupovala). Ale synovi se líbil i příběh. Nakonec jsem taky neodolala a knihu si přečetla. Takže ji můžeme doporučit.

Karolin77
30.12.2023 5 z 5

Moc krásná knížka s nádhernými ilustracemi. Příběh mě bavil i jako dospělou.
Moc a moc doporučuji, nádhera
5/5*

Ruzaaa
13.11.2023 5 z 5

Nádherná knížka, tady rčení Nesuď knihu podle obalu neplatí. Je totiž úchvatná i uvnitř - jak příběhem, tak i krásnými ilustracemi.
Děj je jednodušší s odkazem na příběhy severské mytologie.

Janiss_89
17.10.2023 5 z 5

Tak tato kniha mě hodně chytla. Ne jenom protože to ma úžasný vyřezávaný přebal, suprové ilustrace, ale ten příbeh byl zajímavý, napínavý a rychle běžící. Severská mytologie je moje srdcovka, takže bylo jasné, že tato kniha mi nemůže chybět. Jediné s čím jsem měla problém bylo vyobrazení Odina. Jelikož mě strašně vadilo špatně zobrazené oko.

Zemlja
26.08.2023 5 z 5

Graficky krásná kniha a svěží příběh o chlapci, s vikingskou mytologií, a s myšlenkou! Čtu opakovaně.

Nikusha
03.08.2023 5 z 5

Jeee to je tak krásné! Četla jsem ji jako e-knihu, ale musím ji mít v knihovně! Abych ji pak mohla věnovat svoji dcerce až vyroste. Ten Neil je fakt čaroděj.

pani_ari
31.07.2023 5 z 5

Přenádherná knížka, úchvatné ilustrace a poutavý příběh. Knížka mi přišla jako dárek k nákupu. Byla jsem jí tak uchvácena, že jsem si až říkala, že je to škoda, rozdávat takové dílo zadarmo =)

wikca
01.07.2023 5 z 5

Kniha o Oddovi na první pohled zaujme svým celkovým zpracováním. Původně jsem si říkala, že kdyby byla barevná, bude víc zajímavá, ale během čtení jsem zjistila, že její bílo-stříbrná grafika skvěle navozuje atmosféru zimy a ledu. V zimě jdou zkrátka barvy stranou. Tahle pohádkovo-mytická kniha je prostě skvost, který se jen tak nevidí. Líbilo se mi zpracování i příběh, i když už dávno nejsem dítě. Doporučuji malým i velkým lidem!

LussyP
30.05.2023 5 z 5

- Mluvit nic nestojí, ale moudrý muž si vybírá, kdy utrácet slova. -

Tato je moje druhá kniha od autora, první byl Hvězdný prach a já se asi do autorova psaní zamilovala úplně... Ten styl je prostě úžasný, já se usmívám jen z toho stylu, ani ne z příběhu, který byl také krásný. Oceňuji, že přesto, že je to pohádka pro děti není "hloupoučká".
Nádherné ilustrace jen dodávají na dokonalosti tohoto díla, navíc taková decentní přidání severské mytologie? Ano, funguje to a je to skvělé.
Nemůžu se dočkat dalších knih od autora.

Lenny33
14.05.2023 4 z 5

Krásný, milý, pohádkový příběh doplněn o nádherné ilustrace. Knihu číst a prohlížet bylo takové příjemné pohlazení po duši.

Smolař
08.05.2023 5 z 5

Příběhově jednoduchá, ale dobře napsaná kniha pro děti, která je názornym příkladem, že i literatura pro omladinu může zaujmout starší publikum, pokud se udělá dobře, aneb nedělejme z dětí debily.
Co zde ovšem tahne, jsou ilustrace. Nádherný grafický zpracování z knihy dělá malý velký umělecký dílo. A jako bonus se omladina naučí něco nejen o severských mýtech, ale i o tom jak se zvednout z bláta, ve kterym mu život koupe tlamu a ještě u toho někomu pomoci.

Anushka1
10.03.2023 5 z 5

Já jednoduše miluju severské mýty. A když si je vezme na starost Neil Gaiman, nelze odolat. Odd a mraziví obři je krátký příběh o chlapci, kterého vyhledají bohové Loki, Tór a Odin. Jsou přeměněni ve zvířata a vypráví mu příběh, jak jeden mrazivý obr ukradl kladivo Mjöllni a zabral Ásgard. Odd se rozhodne jim pomoci a vydají se společně na cestu.

Miloučký příběh vhodný i pro děti, který představuje část bohaté severské mytologie. Kniha je navíc nádherně zpracovaná. Ať už obálka s vykrojeným "okýnkem", ze kterého zírá obr, tak krásné ilustrace uvnitř.

neoskaut
22.02.2023 4 z 5

Kniha, která mě oslovila svou obálkou, když jsme upravovali systém ve školní knihovně. Ilustrace, které provází příběh, jsou nádherné. Jak jsem se díval, věrně kopírují originál. Příběh samotný je krátký a není špatný, ale bohužel jsem se chvílemi ztrácel. Možná to bylo tím, že jsem čekal obry hned od první stránky a dočkal jsem se jich až mnohem později. Knihu určitě doporučuji.

Aleen
18.02.2023 5 z 5

Och!!! Ach!!! V této knize se sešli dva velikáni. Tedy z mého pohledu. Člověk, který umí napsat krásný, tedy poutavý příběh a člověk, který je mistrem pera (možná redispera?) a dokáže nakreslit nádherné ilustrace, které se propojují s příběhem (kdykoliv narazím na knihu ilustrovanou Chrisem Riddellem, jdu do ní!). Krásné, plné odvahy a přátelství. Je to nádherná kniha pro děti, ale měli by ji číst i dospělí!

Filomena1961
28.01.2023 5 z 5

Na první pohled krásný obal a úchvatné ilustrace. Pak se člověk ponoří do pohádkového a zároveň mytologického příběhu o hendikepovaném chlapci a jeho kamarádech ze světa zvířat. Medvěd, liška a orlice zas nejsou tak obyčejní, jsou to bohové, kteří ztratili svou podobu a zda se podaří chlapci dojít k vytčenému cíli, to si už zjistěte sami. Moc hezké počtení. Doporučuji

intelektuálka
03.01.2023 5 z 5

Severská mytologie ve stříbrném provedení se bude líbit dětem i dospělým ....

A také si oblíbí postavu Odda /což je hrot ostří a přináší štěstí /....

Jeho putování za osvobozením bohů je plné úkladů .... ale v pohádkách přece dobro vítězí ....

" Odmítat dary bohů je vždy nemoudré ...."

Je mnohem jednodušší je přijmout a naučit se s nimi nakládat ....

Pěkné odpočinkové čtení - doporučím.

Dragell
18.12.2022 5 z 5

Krásně ilustrovaná kniha pro děti na motivy severské mytologie zpracovává téma hendikepovaného chlapce, kterému nechybí odvaha a dobré srdce. Kniha o tom, že nic vás neomezuje překonat všechny překážky světa, protože svými limity jste pouze vy ve vaší mysli.

tami1
10.08.2022 5 z 5

Nádherné grafické zpracování skvěle doplňuje jednoduchý severský příběh o obyčejném hrdinovi, který je i přes svůj hendikep schopen pomoci bohům zdolat nepřítele.
Severská mytologie je podána zábavným a vtipným style.

RadimB.
31.07.2022 3 z 5

První knížku od Gaimana jsem četl Oceán na konci uličky, který byl trošku delší a opět krásně ilustrovaný.
Tahle knížka je mnohem kratší, ale opět nádherně ilustrovaná (Gaiman nezklamal). Příběh je sice krátký, ale
člověk se u něj nenudí. Příjemné čtení na jedno odpoledne.

Ellis03
19.05.2022 5 z 5

Mila a krasne ilustrovana pohádka