Od carského orla k rudému praporu IV.

Od carského orla k rudému praporu IV. https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208428/bmid_od-carskeho-orla-k-rudemu-praporu-i-vRP-208428.jpg 4 4 1

Monumentální epopej ve stylu Tolstého knihy Vojna a mír z pera hrdiny první světové války generála Krasnova. Závěrečný díl se věnuje občanské válce v letech 1918 až 1920 - bojům Kornilovovi Dobrovolnické armády a kozáckému povstání vedené Děnikinem.

braunerova
25.06.2018 5 z 5

Osud generála Sablina jakoby předurčil osud samotného autora. Za 2.světové války bojovali kozáci v čele s Krasnovem na straně Německa. Britové v květnu 1945 jich kolem 70 000 včetně žen a dětí ostudným způsobem repatriovali do Sovětského svazu, navzdory předchozím slibům a bez ohledu na Ženevskou konvenci. Při vyklízení tábora v Tyrolsku je britští vojáci probodávali bajonety, stříleli a najížděli do nich tanky. Už v táboře bylo takto zabito kolem 250 lidí. Mnoho dalších rodin i s dětmi spáchalo sebevraždu. Velitel kozáckého sboru Helmuth von Pannwitz jakožto Němec mohl zůstat v britské zóně, ale odmítl svoje kozáky opustit. V Moskvě v lednu 1947 byl generál Krasnov zastřelen, Pannwitz a další důstojníci byli pověšeni. Ostatní skončili v gulagu.

"Můj představený Dzeržinskij prohlásil: S buržoasií vzaly za své i kriminály. Proletariát nepotřebuje čtyř zdí. Jemu zcela stačí jedna!"

první světová válka (1914–1918) carské Rusko kozáci bolševismus ruská občanská válka (1918-1921)

Petr Nikolajevič Krasnov
ruská, 1869 - 1947
1927  88%Od carského orla k rudému praporu I.
1927  85%Od carského orla k rudému praporu IV.
1932  100%Napoleon a kozáci I.
1930  60%Bílá halena
1926  76%Od carského orla k rudému praporu II.

Kniha Od carského orla k rudému praporu IV. je v