Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86309/bmid_od-agamy-po-zraloka-velky-ilustrova-v2M-86309.jpg 5 92 28

Tato encyklopedie přináší ucelený pohled na živočišnou říši a její název Od agamy po žraloka vystihuje obsah, neboť přináší dobrodužné putování po všech živočišných druzích obývajících naší planetu Zemi. Kniha od svého vydání v r. 1974 přitáhla mladou generaci k zájmu o přírodu. Text podrobně popisuje živočišnou říši, kniha je bohatě ilustrována, doplněna také mnoha fotkami vyjmenovaných živočišných druhů. Knihu lze doporučit nejen laikům, ale i odborníkům z řad zoologů pro oživování si získaných vědomostí při studiu na školách se zaměřením zoologie.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Věda
Vydáno: , Albatros (ČR) , Artia

The Children´s Animal World Encyclopedia in Colour , 1968

JLČ
27.11.2016 5 z 5

Kniha mého dětství, moc pěkné členění a ilustrace. Jde v podstatě zároveň o umělecké výtvarné dílo. Ta kniha sama o sobě, pominu-li skvěle uspořádané informace, je uměleckým dílem!

Zula98
20.11.2015

Mam ji v knihovně a je dokonalá! Používám ji kvůli škole, ale učím se podle ní i kreslit. Se prostě super!

wooloong
27.09.2015 5 z 5

Dostala jsem ji pod stromeček, když mi bylo asi deset, a můžu se s vděčností přidat k mnoha stejným nadšencům. Ta knížka byla úžasná, čtivá, doprovázená spoustou krásných ilustrací a fotografií. Vracela jsem se k ní ještě mnoho let a některé pasáže znala nazpaměť. Kolektive autorů, tohle se ti povedlo! Děkuji.

reader.007
10.07.2015 5 z 5

V mnoha ohledech už jistě překonaná encyklopedie, ale moje známost s ní trvá už tak dlouho a texty jsou natolik čtivé a obrázky tak krásně malované, že u mne vždycky bude mezi přírodovědnými knihami na 1. místě.

MP17
09.02.2015 5 z 5

Další z mých dětských přírodovědných klasik. Výborné ilustrace, přehlednost, ale zároveň obsáhlá informační hodnota.

Neri
27.01.2014 5 z 5

Kniha mě věrně provázela celým dětstvím, tehdy byla v mých očích dokonalá, našla jsem v ní všechno, co jsem chtěla znát o zvířatech, hlavně nepřeberné množství obrázků a fotografií. Nejzamilovanější částí knihy byla část o psech, tehdy jsem si díky ní vysnila a posléze vymodlila svého prvního psa a tenhle koníček mě už nikdy neopustil. I teď, po mnoha letech má čestné místo v mé knihovně, nevím, zda je to nostalgie, ale jsem přesvědčená, že lepší a pro děti "příjemnější" encyklopedie podobného typu se mi do ruky zatím nedostala.

Gimli
09.09.2011 5 z 5

Skvělá kniha nabitá obrázky, kterou jsem jako kluk neustále listoval a fascinovaně si v ní četl. Přitáhlo mě tehdy právě to množství obrázků, které tu knihu velmi dobře zpřístupňují dětem a vlastně i vyvolávají chuť se zdokonalit ve čtení v touze dozvědět se o těch vyobrazených tvorech víc. Tak to alespoň fungovalo u mě. Zároveň jsem se zdokonaloval ve slovenštině, protože jsme knihu doma měli ve slovenském vydání pod názvem "Svet živočišnej ríše". Určitě to bude jedna z prvních knih o přírodě, kterou dám svým dětem.

jmenuji.se
23.08.2011 5 z 5

Tahle knížka mi v dětství umožnila dozvědět se o zvířatech vše potřebné - kolektiv autorů vše sestavil přehledně, výborné jsou ilustrace i fotografie a podrobný text k jednotlivým živočišným druhům. Knížka dosud nebyla překonána a poskytuje nadále výborné informace.

/osobní vzpomínka - dodnes si pamatuji na krásné pocity, které my knížka přinesla v dětství - objevování živočišné říše - krásné ilustrace bizon, anakonda, buvol, divočák... Bylo to parádní dobrodružství poznávání přírody s knihou. A i nyní po knize občas sáhnu, když se chci dozvědět něco o některém živočišném druhu.