Od A. k B. a zase zpátky: Filosofie Andyho Warhola

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Andy Warhol byl v šedesátých a sedmdesátých letech sice poměrně výraznou postavou newyorské umělecké scény, ale jako mnoho jiných umělců byl spíš introvert a svůj status celebrity přijímal poměrně zdráhavě. Kniha Filosofie Andyho Warhola z roku 1975 představuje nebývale přímočarý vhled do nitra výstřední a v mnoha ohledech pozoruhodné Warholovy osobnosti. A to nejen v podobě zamyšlení nad láskou, jídlem, krásou, prací, penězi, úspěchem a dalšími celkem běžnými fenomény, ale i ve způsobu, jakým je autor předkládá. Na povrch tu vystupují nejrůznější Warholovy obsese a obavy, libůstky a výstřelky. Text se zcela plynule pohybuje mezi několika polohami a seriózní úvahy nad okolním světem střídají aforistické průpovídky a provokativní výkřiky, místy téměř dětinsky sebestředné. Ale právě v tom, s jakou důsledností a odzbrojující upřímností Warhol představuje svět, jak ho vidí on sám, tkví kouzlo téhle knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261731/big_od-a-k-b-a-zase-zpatky-filosofie-an-261731.jpg 4.319
Žánr:
Literatura světová

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Philosophy of Andy Warhol


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Od A. k B. a zase zpátky: Filosofie Andyho Warhola

Babouš
20.03.2016

Některé kapitoly jsou skvělé, ale do některých jsem se přímo musel nutit. Filozofie je hodně pozérská kniha. Přitom vím, že Andy má na víc! Už od loňského léta průběžně čtu jeho Deníky a to je milionkrát lepší - vtipné, jiskřivé, pikantní a občas taky filozofické. Pro fanoušky Warhola a pro ty, kdo se o Andym chtějí dozvědět víc, je to dobré, ale pokud chcete něco extra, doporučuju Deníky.

teresinha
23.02.2016

Andy Warhol byl celý život trochu malý kluk. A o tom tahle knížka je, přesně tak je napsaná. Prostince, ale zároveň způsobem, který vás navádí, abyste citovali každou druhou větu. Na všech stránkách vyslovuje absolutní pravdy, konstatuje, tvrdí, proklamuje a filosofuje. O všem, co vás napadne. O prvních láskách, o životě, o žárlivosti, sexu a nostalgii. O iluzorních zrcadlech. O čisté kráse, o fanoušcích a o Elizabeth Taylorové. O filmech a o času, o smrti, o nakupování. O umění a o veteši, o městech a venkovu. O kadeřnících, o krájeném salámu a o studených psích čumácích. O uklízení a o tom, co dělá, když mu dojde filosofie.

Boží čtení. Pro sběratele citátů naprostý must-read.