Oči pouště

Čtiva a svižná detektivka z exotického prostředí, která staví na autorčině skutečné znalosti saudskoarabských konvencí a nabízí pohled za zavřené dveře ženských částí arabských domovů. Pouštní průvodce Nayir a mladá molekulární bioložka Katya se setkávají a postupně sbližují za tragických okolností. Šestnáctiletá Nouf, sestra Katyina snoubence a Nayirova přítele Othmana, se těsně před svou svatbou ztratila. Její zámožná a vlivná rodina najímá Nayira, který se v přilehlých pouštích dobře vyzná, aby ji našel. Nákladné hledání však končí smutně - dívka je nalezena mrtvá u hranice pozemků své rodiny. Tím však napínavé a vášní protknuté pátrání teprve začíná.

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82084/oci-pouste-82084.jpg 449

ISBN:978-80-7217-904-6

Kniha Oči pouště

broskev28
22.12.2018

Detektivní příběh ozvláštněný prostředím - odehrává se v Saúdské Arábii. Společenské "předpisy" neumožňují vyšetřovateli zeptat se na věci potřebné pro odhalení zločinu ani mužů, natožpak žen; to se pak těžko vyšetřuje! Ale příběhu to na čtivosti neubírá, spíš naopak.
Já jsem - na rozdíl od Surikata komentáře - byla velmi překvapená rozuzlením. A už se těším na Tajemství závojů; třeba se vztah Katyi a Nájira konečně někam posune . . .
P.S. Jen ta několikrát se opakující chyba - "navštívil jsem Ašráwíjovi" - mě lehce iritovala.

i.stefany
24.04.2018

Velmi čtivý příběh s detektivní zápletkou, zasazený do exotické pouště. Od začátku příběhu se řeší nález těla mrtvé dívky a postupně se nám odkrývají stopy a důkazy vedoucí k pachateli. Potěšilo mě, že tato kniha byla trochu jiná než ostatní současné knížky z arabského světa.

Jája92
27.01.2018

Výborná knížka, která mě zaujala a nedokázala jsem ji odložit dříve, nežli jsem se zdárně nedočetla poslední řádek knihy.

mynamail
26.09.2017

Vášní protknuté pátrání....
Pokud na základě této věty z textu o knížce čekáte příběh s milostnou zápletkou, tak se nedočkáte. A že by se Nayir a Katyia nějak zvlášť sblížili se mi taky nezdálo. prostě jen spolubřešili případ.
Moje očekávání to naštěstí nebylo, takže jsem se do příběhu ponořila a hltala jsem stránky jednu za druhou.
Detektivka zasazená do Saudské Arábie.
Ale hlavně - přiblíží život žen i mužů, kteří jsou islámu oddáni. Respektují a dodržují pravida a zásady. Jak obtížné je ovšem pro muže spolupracovat s ženou, jak obtížné je pro ženu prosadit svá podezření.
Komické - i když vím, že skutečné - mi přišlo, že ženy zahalené do burky se vlastně ani vzájemně nepoznávají! Při příchodu jedné do obýváku, kde prožívají celý svůj život, se musí dotazovat, kdo přišel...
A přesto (nebo právě proto) i zde dochází k závisti, touhám, intrikám...
Nuž, přečtěte si. Udělejte si svůj názor. Nudit se nebudete.

VeruRomanská
23.10.2016

Úžasné, úžasné, úžasné! Kniha se mi velice líbila, taktéž druhý díl. Člověk nahlédl do odděleného světa žen a mužů v arabských zemích, ale zároveň ho hnala touha zjistit, kdo je vrah.

SmisekIvuska
12.11.2015

Za mě super knížka - napínavé čtení, člověk se dozví něco z toho prostředí a i když tuší, kdo to mohl udělat, nakonec ho to překvapí...

Malinali
19.08.2015

Detektivka z prostředí, kde jsou ženy až na posledním místě... Napínavé čtení, dobře se čte. Je to první díl od této autorky. Výhoda, že autorka prostředí zná, protože v něm žila. Prolíná se život arabských žen, tak detektivní zápletka a poznávání muslimské země.

Ivana11
17.06.2015

Podařená detektivka z islámského světa, pěkně se četla, doporučuji přečíst.

Zöe Ferraris

Zöe Ferraris