Ochráním tě

Ochráním tě https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406003/bmid_ochranim-te-hiO-406003.jpg 4 460 182

Nespoutaná a drsná krása ostrova Lewis se prolíná s oslnivým světem pařížské módy. Peter May se v novém detektivním románu vrací do prostředí bestsellerové trilogie z ostrova Lewis. Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou. Vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté a jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis. Niamh se začne probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Francouzská policie mezitím vyloučí možnost teroristického útoku a přikloní se k vraždě. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat vyšetřovatelka Sylvie Braqueová. Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

I'll Keep You Safe , 2018

jana14
09.06.2020 3 z 5

Tato kniha od P. Maye patří podle mne k těm slabším. Přesto je May stále skvělý vypravěč, opět se vracíme do kouzelného prostředí Hebrid, dovídáme se spoustu zajímavých věcí, tentokrát z textilního průmyslu. Bohužel, zápletka přitažená za vlasy, nevěrohodná. Nikoho od čtení knihy neodrazuji. Skalní příznivci si ji stejně musí přečíst a v porovnání s kupou hloupoučkých thrillerů je to pořád slušné čtení. Vzhledem ke kvalitě jiných knih autora musím ale dát menší počet hvězd.

kahuda01
28.05.2020 4 z 5

Po přečtení komentářů mých předčtenářů jsem měl trochu obavy - některé pasáže jsou nudnější, ale já mám pro Maye slabost: je to čtivé, je to z Lewise/Harrise - jsem spokojen.

Didi15
24.05.2020 4 z 5

Srazim jednu hvězdu za konec. To bylo trochu ujeté. Ale jinak to bylo zase čtivé. Musím zatim konstatovat, že byla doposud nejslabší kniha.

Katania
23.05.2020 1 z 5

Tohle mi přišlo, oproti jeho ostatním knihám, slabší. Ničím mě to nezaujalo.

Solverino
06.05.2020 2 z 5

aaaa, to je mizérie... kniha se nedá skoro číst a musím přeskakovat celé pasáže, je to strašidelná nuda a spíš čtení pro náctiletá děvčata... skoro mi to přijde jako by pan spisovatel měnil sexuální orientaci a začal psát knížky pro holky a děvčata... nevím jestli to dám, N.U.D.A.!!!

lerozka
05.05.2020 3 z 5

Tak krásně napsána kniha a tak hloupý konec, o to víc, že jsem obě stěžejní vyústění očekávala tak max. od poloviny knihy. Jenom jsem si říkala, to přece nemůže udělat, to takhle zprznit...tak bohužel Petr May tomu zase neodolal a je to čím dál tím horší. Já snad ty jeho knihy budu číst s vynecháním posledních deseti stran. Ale stejně to příště budu zkoušet znova už kvůli té atmosféře a vykreslení postav.

Vendys80
19.04.2020 4 z 5

Pekna kniha z Hebrydskych ostrovu, napinava, jen ke konci mirne pritazena za vlasy ????

Evina74
14.04.2020

Předchozí knihy se mi líbily víc.

koki.veru
27.03.2020 5 z 5

Knížku jsem dostala asi před rokem, ale pořád jsem se k ní neměla. Letos je jedno z témat kniha, jejíž obálka se vám nelíbí, a tak jsem šáhla po této knize. Obálka nic moc, ale děj mě velice překvapil. Celá kniha se čte velice dobře, krásně se prolíná přítomnost s minulostí a nikde žádná nudná pasáž. Konec mě velice překvapil, ale dál by se asi víc rozepsat, připadal mi takový odfláknutý. Jakmile jsem zjistila rozuzlení příběhu, tak knížka skončila.

na-iva
25.03.2020 5 z 5

Opět Mayova hezká kniha převážně ze Skotska. Trocha historie, vražda a přitom i pohlazení po duši. Za mne spokojenost.

Jamira
17.03.2020 2 z 5

Souhlas s komentari-poetika mista moc fajn, vztah tech dvou hlavnich mi prisel takovy prazvlastni, celkove tam ti lide maji divne vztahy, ale jiny kraj, co ja vim, jak to tam je mezi lidmi. Konec pak bez komentare..

Ifanka
05.03.2020 3 z 5

Ach jo :( Milovaný Peter May mě poprvé zklamal. Jak píší předchozí čtenáři, konec je prostě špatný :(

Martiiiik
09.02.2020 3 z 5

Tak toto byla zajímavá kniha :-) líbilo se mi prolínání přítomnosti s minulostí, styl byl velmi čtivý, velmi mě zaujal příběh tkalců a tweedu :-) ale ten konec.. proboha.. to fakt autor přehnal.. :-D poslední čtvrtina knihy vzala hodnocení dvě hvězdy.. škoda :-)

E_Lan
08.02.2020 3 z 5

Normální odpočinková detektivka. Námět není špatný, příběh je rozehraný dobře, střídání časových os docela srozumitelné. Ke konci se nám to trochu moc překombinovává, ale není to nijak šílené. Závěr je pak dost přitažený za vlasy, těžko uvěřitelný. Prostě moc o tom nepřemýšlet...

haki34
28.01.2020 3 z 5

!!! SPOILERY !!!!
jsem Mayofil...a Hebridofil...takže..opět se četlo dobře, opět jsem se něco poučila - tak jak bych nikdy neuvažovala nad včelami, tak by mě nenapadlo přemýšlet nad vznikem tvídu a jeho historií a procesem výroby, takže jsem zas o něco chytřejší.
Vraha jsem tipla správně někde v půlce knihy. A konec na můj vzkus zbytečně překombinovaný a odfláknutý, jakoby autor nevděděl, jak to teda zaonačit...
pasáže s modním návrhářem Lee Bluntem a dekadentními večírky bych klidně oželela...vsuvky s Jacobem Steinerem - normálně jsem chvíli uvažovala, zda to nemá být jen další vata na zmatení nepřítele...to samé DMitrij hned na začátku...spousta podle mě zbytečných lidí, zbtečné dramatizace jednoho vztahu a jednoho příběhu tvídu...

Peter May jede podle šablony - Hebridy, příroda, počasí, voda, losos, jiná ryba, vztah od dětství, potíže s rodinami, rodinné tragédie...a nějaká ta vražda a její vyšetřování.
Jenomže mě by od autora celkem stačil i poklidný "historicko-technicko-moderní" nebo jak to nazvat román bez těch vražd...nebo aspoň trochu omezit - proč nechal zemřít Silvii Braqovou ??? to mě normálně naštvalo..zbytečná smrt. Od začátku její postava napsaná tak, že moc sympatií nevzbuzuje (taky místy půdobí zbytečně)...ale její příběh - přeci jsem taky matka...a vědomí, že moje dítě leží někde v nemocnici, já chci za ním, pochopím priority a pak ?? pak dětem patří moje poslední myšlenka...to mě zabolelo...asi chtěl ukázat konflikt rodina vs. práce...

Akorát ať Peter May motá ty příběhy víc či míň, já mu je žeru. ten syčák mě takhle tahá na provázku..brečím s jeho postavami, trápím se s nimi, vzpomínám s nimi, prožívám osudovost vztahu....a oplakávám jejich konce (některé, někdy..jako třeba teď tu nešťastnou policistku)...a i když závěr románu byl (jak píše víc lidí v komentech) na přepsání, i když mě zklamal, i když jsem si říkala že toto snad ne ??? za to že mě tak vcucl do dějě, hodnocení zachraňuje...o kousek lepší, než dobré... a ty konce -
příště snad budou uvěřitelnější...A ráda si přečtu další. Howgh !!!

Jaruš7
09.01.2020 3 z 5

Ochráním tě, audiokniha, která má svůj název jaksi po celou dobu bezdůvodný, ale na konci účelový.
To fluidum z předchozích knih zde nemá tu sílu.
Divné vyšetřování bez forenzních jistot, vyšetřovatelka hozená na pospas rodinným záludnostem, pozůstalí s nesvářenými vztahy, firemní prestiž a pozlátko úspěchu na poli módy, to vše má vinu na tomto dramatu.
Neboť čtu zároveň brilantního F.N. nemůže být zde jiné hodnocení než je.

Standa24
04.01.2020 4 z 5

Stejně jako u ostatních příběhů od Petera Maye odehrávajících se na hebridských ostrovech se i v této knize prolíná minulost hlavních postav s přítomností. A právě dávné křivdy a nenaplněné touhy jsou klíčem k odhalení vraha. Knize chybí ještě jedna kapitola, ve které by některé věci byly dovysvětleny.

shootingstar
04.01.2020 4 z 5

Nejedná se o thriller nebo krimi ve stylu, který dnes frčí, čili "rozřezat motorovou pilou, sešít a poslat policajtovi poštou, zatímco další oběť držíte ve sklepě".
Vražda tam je, ale kvůli té to May nepsal. Stejně jako u ostatních příběhů z Lewisu a rovněž u Útěku, velkou část kouzla této knihy zajišťuje jakási nostalgie, kterou mileniálové asi neocení. Komu se stýská po dospívání v osmdesátkách, ten ale bude spokojen.
Škoda toho konce, to bylo pod úroveň.

Žirka
04.01.2020 1 z 5

Četla jsem už více knih od tohoto autora a žádná mě nezklamala. Tohle bylo velmi slabé, rozuzlení v závěru jsem se musela smát - naprosto mimo jakoukoli uvěřitelnost.

orinka3
04.01.2020 1 z 5

Když jsem dočetla Pekingského rozparovače, musela jsem pak několik minut zhluboka dýchat, jaké v něm bylo napětí. Proto jsem se nemohla dočkat, až mi z knihovny dojde zpráva, že mám připravenou rezervaci jeho další knihy. A nestačila jsem se divit. Zatímco ta předchozí byla ostrá jako břitva, tahle rádoby detektivka se táhla a aspoň mě nudila. Jde spíš o psychologický román s detektivními prvky. Nejhorší pro mě byly ty návraty do dob dospívání. Copak tomu musel May věnovat tolik místa? Kdyby se vyškrtalo nepodstatné, zbyla by stěží polovina. Vzpomínání na staré časy hodně ubírá na napínavosti. Pachatele jsem nakonec natipovala správně. Ale konec je koruna všeho - kéž by to bylo aspoň pravděpodobné! Navíc - ale pozor - prozrazuji pointu, tak kdo chce být překvapen, nečtěte!! Zajímalo by mě, kde teda vzali ostatky Roryho s jeho DNA, které jeho vdova dostala v krabičce s sebou? To tam vysvětlené nebylo.