Ochráním tě

Ochráním tě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398808/bmid_ochranim-te-UNB-398808.jpeg 4 460 182

Peter May se v novém detektivním románu vrací do prostředí bestsellerové trilogie z ostrova Lewis. Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou a vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté i jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis. Začne se probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Francouzská policie mezitím vyloučí možnost teroristického útoku a místo něj se přiklání k vraždě. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat detektivní vyšetřovatelka Sylvia Braqueová. Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

I'll Keep You Safe , 2018

Luca86
13.04.2024 4 z 5

Trošku slabší Mayova kniha. Ne snad, že by se špatně četla nebo se odehrávala v nezajímavém prostředí, to bylo jako vždy super a hezky to plynulo. Ale závěr je celkem přitažený za vlasy. Asi na dvou třech místech jsem si říkala, že tady to May trošku přepískl :)

mfe
21.01.2024 4 z 5

Dobře napsaná detektivka v prostředí drsných Hebrid. Na konci mi bylo trochu líto policistky Braqueové.

JelenSoboLos
22.12.2023 1 z 5

Plytké, nevěrohodné, závěr se blížil spíš parodii na žánr thrilleru

dlabikk
08.12.2023 3 z 5

Dle hodnocení ostatních knih Petera Maye (krom mé oblíbené série Ostrova Lewis), jsem se smířila s tím, že půjde o slabší dílo. Mně se to nakonec celkem líbilo, protože jsem díky komentářům neměla velké očekávání. Takže pokud nečekáte drsný thriller z Hebrid, stojí za přečtení. Já osobně poslouchala audioknihu a moc příjemně se poslouchala.

mila2411
01.11.2023 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšil. Nakonec jako, ANO, ale ze všech "ostrovních" příběhů mě to za srdíčko asi chytlo nejméně...

VendulaB
02.10.2023 4 z 5

Jedna z autorových slabších knih. Samotný příběh se rozjížděl dost pozvolna, v druhé polovině už pěkně svištěl a přidal se i napětí. O to větší zklamání pak byl ale závěr, kdy se celá zápletka ukázala jako pěkná blbost.

simona8022
23.08.2023 4 z 5

Milovníci thrillerů musí sáhnout jinam. Toto je opět výborně a obšírně popsaný jeden nevýrazný příběh se svými historickými souvislostmi, detailně doplněnými reáliemi Vnějších Hebrid. Toto umění na Mayovi obdivuji.

vladka16
25.06.2023 4 z 5

Doposlouchala jsem, kdyby to nebyla audiokniha, asi bych to nedala. Ale přednes byl pěkný a jako moderní pohádka - dobrý.

Luigi1
22.05.2023 4 z 5

Podle mě zbytečně rozvláčné

irskádívka
09.05.2023 3 z 5

Příběh se pozvolna rozbíhal, vypadal slibně a nadějně. Ve čtení mě však začalo rušit přepínání ze současnosti do minulosti. Samo o sobě je to dnes v knihách velmi obvyklé, autor však zde zdůraznil změnu vyprávění i změnou osoby vyprávění z ich formy na osobu nezaujatého vypravěče. A to mě rušilo hodně.
A jako ostatní, nechápu jak mohl autor vymyslet zakončení příběhu typu největší americký romantický konec na tělech kolemjdoucích mrtvol. Vůbec to nazapadalo.
Další poznámky si nechám od cesty, pokud chcete, zkuste sami.

Mirek240
25.02.2023 5 z 5

Ten pribeh byl tak pozvolny a zaroven ubihal velmi rychle. Propojeni soucasnosti a minulosti odkryvalo mnoha zakouti celeho vypraveni. Hebridy me opet uchvatily a verim, ze uz se na brzo podivam. Kdo bude vrah jsem uhodl spravne a priznam se, ze jsem tusil nejaky zasadni zvrat :) za me i pres ten sladky zaver hodnotim plnym poctem. A vlastne pri vsech tech vrazdach, byl ten zaver takove to pomyslne svetlo na konci tunelu…

hanča34
16.02.2023 4 z 5

Až na ten konec dobré.

Kopretinka784
24.06.2022 3 z 5

Maye řadím mezi své oblíbené autory, ale touto knihou mě příliš neuchvátil. "Třešničkou na dortu" byl nečekaný konec jako z nějaké červené knihovny.
Přesto mě tato kniha neodradila a těším se na další mayovky.

Burák
27.02.2022 3 z 5

Jsem velká fanynka vypravěčského talentu Petera Maye, takže mi vůbec nevadilo, že příběh, respektive vyšetřování, plyne jen velmi pomalu a má milion různých odboček od hlavní dějové linky. Byla jsem nadšená z toho, že se vyprávění vrátilo zpátky na Hebridy, jako v případě skvělé trilogie Ostrov Lewis. Taky jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco víc o místním tradičním textilním průmyslu, protože je to poměrně zajímavé jen samo o sobě. Ale závěr knihy byl tak přitažený za vlasy a postavy se chovali nelogicky, že se mi celkový dojem z knihy dost pokazil. Bohužel.

ejwa1937
18.02.2022 3 z 5

Ano i ne, za mě zatím nejslabší od Maye. Konec prostě zklamal, dej tak nějak napínavý. Ale rozhodně úplně špatná nebyla.

sestricka1
09.02.2022 5 z 5

kniha se mi velmi líbila, popis výroby tvídu, barvité vylíčení života na ostrově Lewis, jeho drsná krása....bylo to velmi zajímavé. I samotný příběh manželů byl moc pěkný. Za mě plný počet * a doporučení k četbě:-)

fusi749
06.02.2022 2 z 5

Pro mě zatím nejslabší Mayova kniha. Děj se jaksi neubíral žádným směrem a celkově téma bylo nemastné neslané. Závěr už byl posledním hřebem do rakve, kdy jsem si říkal, že to snad autor nemyslí vážně. Návrat na Hebridy, od kterého jsem si tolik sliboval, se bohužel nevydařil.

Pavlapila
18.01.2022 3 z 5

Slibný děj, ale hodně divný závěr. Moc mě nebavila, ale těšila jsem se na prostředí ostrova Lewis.

emamat
23.12.2021 2 z 5

Děj knihy byl dobře promyšlený.Neustálé vracení do minulosti bylo trochu nezáživné, ale mělo svůj smysl. Ale ten konec - to si musel autor pořádně přihnout.
Opět krásně vylíčené prostředí, příroda a počasí Hebrid - to jediné připomínalo "starého" Maye.

pohoda58
06.12.2021 4 z 5

Zpočátku byl děj trochu rozsáhlý, popisuje se zde tkalcovstvi a příroda na ostrově. Kniha čtivá, nechybělo napětí a konec překvapující. Super kniha, doporučuji.