Ochránce z Texasu

Ochránce z Texasu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264417/ochrance-z-texasu-jJx-264417.jpg 3 7 3

Typický western o dívce-sirotkovi, která je majitelkou velkého ranče, ale utrpěla škody od zlodějů dobytka.

DUNIKO
17.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení

Vendula39
01.01.2019 1 z 5

Podle mě úplný propadák, přečetla jsem asi pět stránek a už mě to nebavilo.

Luccy78
12.06.2015 5 z 5

Dobrodružný příběh z Divokého západu, kdy hlavní hrdinkou je velmi odvážná dívka, která po zákeřné vraždě svého otce zůstává sama na ranči, pouze se svými honáky, kteří se jí snaží chránit. A protože se ocitne ve velmi vážné a nepříjemné finanční situaci, kdy nemá už ani jak zaplatit svým lidem a dochází i jídlo (u nich v Texasu není trh na prodej dobytku, konzervování je ztrátové, kůže nikdo nechce ani zadarmo, hnát stádo do New Orleansu se nevyplácí), dá na tip svého souseda a rozhodne se hnát své skromné stádo přes Červenou řeku do Arkansasu, kde by mohli dobytek výhodně prodat. A to by nebyla Daisy, aby i přes protesty svých lidí, nejela s nimi, a to i přes různá nebezpečí, která tam na ní mohou číhat. Jestli tuto cestu vůbec zvládnou a poperou se s přírodními živly, nájezdy zlodějů dobytka a Indiánů, jestli se hlavní hrdince podaří najít třeba i pravou lásku - to vše se dozvíte po přečtení tohoto krásného příběhu..

Emerson Hough
americká, 1857 - 1923