Ocelový polibek

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne. Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby. Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302104/ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4.3193
Série:

Případy Lincolna Rhyma (12.)

Originální název:

The Steel Kiss (2016)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Přidat komentář
rubit
06. září

Nudnější knížku, a ještě o tolika stránkách, jsem už dlouho nečetla. Knihu jsem do poslední stránky dala s vypětím všech sil a jen kvůli mým oblíbeným postavám Lincolna a Amélie, i konec byl pro mě předvídatelný. Holt né vždy se povede vysoce nastavenou laťku předchozími díly překonat. Nevadí, i když tentokrát jen za dvě hvězdičky. Přes to se už teď těším na další díl a budu doufat, že dopadne daleko lépe.

jiri77
28. srpna

Tak po Iluzi je to pro mě ,zatím jedna z nejslabších knih téhle série. Kniha má zbytečně hodně stran .Ne ,že by mi tlusté knihy vadili,právě naopak ,ale v tomhle rozkvetlém příběhu,mi připadlo ,že to mohl autor trochu ,,ořezat''. Vedlejší dějové linky mě spíše nudili a snižovali atraktivitu příběhu.Určitě je kniha dobře čtivá, jako všechny v téhle sérii ale něco mi tu chybělo. Už se těším na další případ Lincolna Rhyma a snad bude už o něco lepší.

misaC
19. srpna

Mám ráda detektivky s Lincolnem a Amélií. U této bych ale zkrátila konec, byl na mě moc rozvleklý.

iveta3689
04. srpna

Sice je to bichle, ale vubec neni pribeh rozvlekly. Do poloviny to vypada, ze se nic nedeje, ale presto jsem se nenudila. Ke konci se pribeh jeste vic rozbiha, parada.

dominika2585
18. července

Z celé série hodnotím tento díl jako nejslabší. Od začátku mi nesedělo, že Rhyme a Sachsová nedělají spolu. A Rhyme jako přednášející na univerzitě? To už mi nesedělo vůbec! Kniha mě začala bavit v podstatě až od doby kdy se případy protnuly a Sachsová s Rhymem vytvořili již známé kriminalistické combo. Ale nic to nemění na tom, že kniha byla důmyslně propletená, a tentokrát plná vedlejších dějových linek. Pro fanoušky Lincolna Rhyma nezbytné čtení. Ovšem pokud hledáte detektivku na léto, doporučuji sáhnout po jiném dílu :)

Anasa
04. července

Celou sérii mám tak z devadesáti procent načtenou. Ocelový polibek se nejprve liší, Rhyme a Sachsová nepracují spolu. Dost mi to vadilo, ale pak se opět spojili a oddychla jsem si. Jenže nastala rutina, stejní lidé, jejich stereotypní chování, klasické překvapení. Chvíli jsem s větším napětím sledovala krátkou vedlejší Nickovu linii. Nikoho však neodrazuji, Rhyme a Sachsová jsou stále aktéry napínavých, čtivých příběhů.

TereziaH
02. června

Jako vždy skvělé :)

KydlochMoris
21. května

Jak tohle může někdo vymyslet? :-))) jednu hvězdičku jsem odebrala, protože jsem čekala více napětí... Jinak ale opět super pane Deavere! ;-)

Radííí
10. května

Jeffery opět nezklamal a napsal knihu s propleteným a promyšleným dějem... Trochu mi vadilo, že je tam víc dějových linií a přišlo mi to uměle natažené, ale celkový pocit je dobrý.. :)

MartyManCZ
20. dubna

Klasicky skvělý průběh, ale finále tentokráte slabší... obecně ale nadprůměr

babsi66
20. dubna

Mám pocit, že s přibývajícími příběhy s dvojicí Rhyme&Sachsová Deaver trochu ztrácí dech.

Základní zápletka je sice napínavá, ale poněkud ji rozmělňují vedlejší linie vztahu Amélie a Nicka, Ronovy snahy vrátit Rhyma zpět ke kriminálce a (ne)postižené Julie. Bohatě by stačil jeden vedlejší motiv.

Nevím, jestli bylo cílem udělat knížku ještě napínavější nebo jen dokázat, že autor umí stále přicházet s novými nápady, ale v tomto případě se to minulo účinkem. Zkrátka méně je někdy více zde platí dvojnásob.

delfin69
15. dubna

Sice zajímavý a naprosto originální nápad hlavního děje, zazdil podle mne naprosto buď špatný překlad nebo to byl záměr autora , že napínavé části se střídali neskutečně nudné ... Je to škoda, pro mne tím pádem bohužel kniha, na kterou si za rok ani nevzpometete, že jste jí četli...

galadrielin
11. dubna

Na eskalátorech si teď dávám velký pozor. ;-)

ivulka15
25. března

Opět sázka na jistotu. Pokud máte chuť na dobrou detektivku, Deaver Vás prostě nezklame.

Kešu1981
14. března

Každý Rhymův příběh je naprostý originál a pecka! Vždy se dozvím něco nového, nikdy se nenudím a sledovat vývoj hlavních postav je třešničkou u každého dílu...jen tak dál Jeffery, šup sem s další knihou :o)

Janet11
14. března

Na můj vkus trošku delší "rozjezd" knihy, nicméně nečekaný závěr a rozuzlení příběhu postavilo celou knihu o úroveň výš. K Deaverovi se určitě vrátím, ale Sběratele kostí už asi žádný další román nepředčí.

jadunka
13. března

Prvních dvě stě a posledních asi padesát stránek se neskutečně vlekly. Navíc jsem zpočátku měla mezi všemi těmi "novými" postavami dobrý guláš. Naštěstí všechen ten děj mezi tím byl skvělý s klasicky promyšlenou pointou.

čuřil
08. března

Povedla se. Mě osobně se líbila víc ne Sběratel kůží. Dobře se četla a vyvrcholení celého příběhu bylo zvládnuté na výbornou.

Lenka8418
02. března

Úžasné, skvělé, nádherné !!!!!!!!!! J. Deaver opět nezklamal. Hltala jsem od začátku do konce. Prostě výborný spisovatel. Doporučuju

JezinkaJ
25. února

Deaver je můj oblíbený autor. Přesto má Ocelový polibek trochu moc příběhů, trochu moc intuice. I tak prima základní příběh. Už jsem dneska přemýšlela nad tím, jak je to s televizí a co kdyby řízeně vybuchla. :-) :-)
Hlavního padoucha mi bylo líto. Jsem na 3,5 hvězdičkách, tři je málo, čtyři moc. :-)

NADEI
24. února

Docela mě kniha zklamala, měla zbytečně moc stránek i když příběh dobrý a závěr skvělý. Čekala jsem víc, dávám pouze 3 hvězdičky.

Iva B.
22. února

Opět výborné, nemohla jsem se odtrhnout.

Aleen
21. února

Jeffery je moje jednička. Kam se hrabou všichni skandinávci! To myslím zcela vážně. Protože takhle komplikovaný a přitom promyšlený a propracovaný, logicky vystavěný případ, Vám žádný seveřan prostě nevystaví. Tahle kniha byla naprosto super, případ komplikovaný, padouch strašlivý, vyšetřovatelé nejchytřejší na celém světě a prostě celé to bylo uchvacující a strhující.

Lee7
19. února

Zase jednou skvělý díl a opravdu jsem se bavila. Nečekaný konec jak se zápletka rozpletla :) Můžu jen doporučit.

konicekbily
18. února

Více dějů současně, poměrně rozvláčné, kdyby byla polovina stránek . moc bych se nezlobil. Nevím jak pojmou šachovou partii s diagamy nešachisté? Průměrný Lincoln a průměrná Amálie.

Nunynka
18. února

Opet skvely Deaver. Knizku jsem hltala a moc se mi libila zapletka. Take se mi libilo propojeni pribehu Amelie a jejiho byvaleho pritele. Moc se mi libi jak si autor se ctenarem hraje a vzdy dokaze prekvapit.

Dousabel
18. února

Právě dočteno. A napadá mě jen - fascinující, luxusní, brilantní a spoustu dalších podobných superlativů :o) Nechápu, jak to ten chlap dělá, po tolika knihách, kde bere ty nápady?? I když, ze začátku jsem se dosti vyděsila, přišlo mi, že se Jeffery dal na červenou knihovnu, ale vyvedl mě z omylu. Výborně vymyšlených několik případů, které spolu zdánlivě nesouvisí, přesně, jak to umí jen on. Ach jo, nemůžu se dočkat 13. případu s Lincolnem Rhymem!!! :o)

KaiShun
18. února

Opet za pet!!

Eva88
12. února

Jeffery opět nezklamal. Knihy má tučnější a tučnější a děj se čte rychleji a rychleji. :-) Téma zneužití moderní technologie super; padouch, kterého je vám až líto; návrat milence; nový člen týmu...No, přečtené stránky letěly, jak divé.

koki.veru
08. února

Tak opět přečtený další díl o Lincolnovi....a opět super příběh, skvělé postavy a napětí téměř na každé stránce. Doufám, že co nejdříve vyjde další díl. SUPER :)