Ocelový polibek

Ocelový polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302104/mid_ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4 582 137

Případy Lincolna Rhyma série

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne. Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby. Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Steel Kiss , 2016

Ptaca
03.02.2024

nemám rád 650ti stránkové knížky. I když je to Lincoln

boxas
20.11.2023 2 z 5

Odbočky v ději, které příběh jen rozmělňují a nikam neposouvají, postavy, které s příběhem nijak nesouvisejí, zápletka tak vycucaná z prstu, že jí snad nemohl věřit ani sám autor, rádoby hlubokomyslné úvahy o smyslu života a opakovaně nekonečné čtení poznámek z tabulí (poslouchala jsem audioverzi).
5x jsem si myslela (a pak už i doufala), že se blíží konečně závěr a ono nic. Doslova. Žádná gradace, napětí, nebo dokonce nějaké překvapení, nic. Jen rozplizlý konec, který vyšuměl jaksi do ztracena.
Tak tohle se Jeffery Deaverovi nepovedlo. Umí to mnohem líp!

Gaeberys
13.09.2023 2 z 5

Dlouhá jako fazolová tyčka... Doufám, že následující díl není o dalsich 100 stran delší. To už bych nedala. Nudný díl plný vsuvek a vedlejších linií.

HanaNov
02.09.2023 4 z 5

Lincolna Rhyma miluju, to je prostě fakt. A další díl série mě o tom opět přesvědčil. Nicméně nevím, kam se ještě může tahle série ubírat...
Chápu, že se autor snaží jít s dobou a zaměřovat se na moderní nástroje, přesto - způsoby vražd už jsou v několika posledních dílech natolik bizardní až fantastické, že tomu ani při dobré vůli nejde věřit a v příběhu tak vzniká pořád víc a víc nesrovnalostí. V tomto díle mě navíc hodně nebavila naprosto zbytečná linka s Nickem, takže plný počet hvězd dát nemůžu.

Voliarty
25.01.2023 4 z 5

Aj dvanásty diel tejto krimi-série ma opäť presvedčia o tom, prečo túto sériu tak zbožňujem.

Zo začiatku sledujeme Lincolna a Améliu rozdelených, obaja vyšetrujú svoje prípady. Rhyme občiansko-právny spor ohľadom žaloby za smrť spôsobenú na eskalátore a Amélia pátra po sériovom vrahovi. Ako to ale býva, na oboch prípadoch je niečo viac a možno majú toho viac spoločného, ako sa na prvý pohľad zdá.

Linka Rona Pulaského je zaujímavá. Nečakal som, že sa vyvinie, ako sa vyvinie. Pulaski je zábavná postava, ktorá je asi najviac ľudská a preto má jeho dejové linky vždy tak dobre zabavia.

Posledná dejová línia sa týkala Nicka Carelliho a až toľko ma nebavila. Vždy, keď sa dej presunul na Nicka, tak som stranami rýchlo preletel, aby som sa vrátil k zaujímavejším častiam príbehu. Čím ale kniha postupovala, tým viac som si na túto linku zvykal. Ale i tak ju považujem za asi najslabšiu časť knihy.

Čo sa týka vraha, tak napriek svojím krutým metódam sa jedná o páchateľa, s ktorým čitateľ sympatizuje.

S knihou mám pár problémov, ktoré sa ale vyskytujú ku koncu a preto ich zahrniem pod SPOILER: To, ako Sachsová prišla na Nicka mi príde, že si Deaver nevedel rady. Naozaj intuícia? Taktiež, ten vzťah medzi Vernonom a Alicou mi na konci prišiel úplne iný, ako je nám celú knihu prezentovaný. Jasné, má sa jednať o zvrat v deji, ale nepríde mi dôveryhodný. Proste Alice sa celú knihu voči Vernonovi chová submisívne, ale na konci zistime, že ho už od začiatku zviedla? Neviem, veľmi mi to nesedí. Taktiež môžem kritizovať Alicin cieľ, ktorým je zabiť náhodných ľudí, ktorí nemuseli vyrobiť to konkrétne auto, ktoré jej zničilo život, ale stačilo jej, že pracovali pre/s firmou, ktorá tie autá vyrobila. Príde mi to ako od veci motivácia a cieľ, zas ale to môžeme obhájiť tým, že mentálne na to nebola práve najlepšie. KONIEC SPOILERu

Ďalšie výčitky smerujem na korektúru, keď niektoré slová boli chybne vyskloňované, alebo chýbalo písmeno.

Aj napriek pár chybičkám sa jedná o skvelú knihu. Hlavné postavy zbožňujem, ústredný antagonista je krutý, ale svojím spôsobom sympatický. Tých 600 strán padlo ako nič.

Luigi1
05.01.2023 5 z 5

Tak jsem si spravil náladu

Faila
26.12.2022 4 z 5

Deaver už mě přestává bavit tím, jak je vždycky všechno jinak, než jsem si myslela. Jeho knížky mě zatím nepřestaly bavit, jsou úžasně napínavé, zajímavé, ale nic není na sílu, přehnané nebo zbytečné. Jen mě mrzí, že nejsou všechny v české audio verzi.

Dédečko75
13.11.2022 5 z 5

Lincoln Rhyme je bozi a inteligentni, v tahne vas primo do děje sveho případu

mimi55
26.10.2022 2 z 5

První díly měly víc šťávy. Moc mě nezaujala.

patroklos
29.09.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila, mám rád příběhy s Amélií a Lincolnem Rhymem, ale zdála se mi táhlejší než předchozí, myslím si, že kratší formát by knížce lépe prospěl.

peeetta
17.08.2022 4 z 5

Co napsat. Oblíbený autor. Kniha plná napětí, zvratů a promyšlených detailů. V současnosti si myslím, že je téma zneužití chytrých spotřebičů velmi aktuální.

Boruvka.cerna
18.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Nápad dobrý, Lincolna se Sachsovou mám ráda. Jen ten konec… ale to už psali i přede mnou - prostě když je někdo na vozíku, vše se tomu podřizuje, bratr se může přetrhnout, tak to tak má být, a ne, že se na dobu na vozíčku připravuje. Toto bylo velké zklamání.

jaroiva
03.07.2022 5 z 5

Tentokrát se mi příběh líbil víc než jiné díly. Taky díky lince s Nickem, propuštěným z vězení.
Na můj vkus až moc product placementu, ale jinak se mi to zkrátka líbilo.

Lumír23
23.06.2022 4 z 5

Tak už po dvanácté, jo? Tak barde, bylo to i lepší, no, nebudu lhát. Vše podstatné je již prozrazeno v dřívějších komentářích, četlo se to docela dobře, jen ta hra se čtenářem, ta není fér. Prostě když někomu tři čtvrtiny knihy vtloukám do hlavy, že to je postižená a týraná žena, pak je ten zlom, tvořený pouze dedukcí Lincolna, docela ořech. To mě zklamalo.

lucie51997
23.02.2022 5 z 5

Knihy od tohoto autora mam moc ráda příběh napinavej až do konce

postrach
12.02.2022 5 z 5

Kniha se četla skvěle na to kolik má stran.Zatím jedna z nej s této série.Poslední strany knihy ...super.Jdu na další.

janina66
08.02.2022 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, takže se dalo. Bohužel, alespoň pro mě, byla kniha velmi rozvláčná, spousta vaty kolem, a jen málo vyšetřování. Líbila se mi vsuvka s Nickem, který se vrátil z vězení. První čtyři díly byly super, ale teď už hodně technických zdlouhavých pasáží.

Jenny055
05.02.2022 3 z 5

Počúvala som ako audioknihu, takže sa mi podarilo dopočúvať. Nielen, že dej bolo veľmi rozvláčny, náhod a prepojení až príliš veľa, otravovali ma aj neskutočné schopnosti vraha a motív bol ne také veľkolepé akcie veľmi slabý. Keď som si myslela, že už je koniec, zistila som, že mám pred sebou ešte kopu kapitol. Asi prídavok strán na objednávku vydavateľa.

Aileena
29.01.2022 3 z 5

Jak už bylo mnohokrát zmíněno, příběh je natahovaný jak stoleté kšandy po dědečkovi. Ubrání plus mínus dvou set stran by mu každopádně prospělo. A rozhodně by se nemusely vynechávat zajímavé dějové linky vedlejších postav, stačilo by ubrat na košatosti a rozvláčnosti popisů.
Pár věcí mi nepřišlo příliš logických.
SPOILER: Například chování jedné ze záporných postav Elysey, popisované celou dobu jako rozrušené a nejisté ženy, která by vzápětí, bez mrknutí oka vraždila. To ještě budiž, ale podivuhodné zvednutí se stážistky Juliette, která vlastně není kvadruplegik, ač je tak celou knihu popisována. Zvraty tohoto typu nemám ráda, ale to už je zajisté věcí názoru. KONEC SPOILERU.
Poslouchala jsem jako audio a obávám se, že s papírovou knihou bych se nehorázně trápila a možná, ač se děje zřídkakdy, bych ani nedočetla, a to by byla škoda, protože příběh je pěkně vymyšlený a zajímavý. Díky stylu psaní popisů autora na něj ovšem potřebujete až neúměrné množství trpělivosti při čtení.

CharlesWard
22.01.2022 1 z 5

Roztahané, dlouh éjak týden před výplatou a opravdu nesmírně nudné.