Ocelový Leopard - Sága ďábelství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jan César navazuje na úspěšnou beletrizaci „Četnických humoresek“ historickým thrillerem. Strhující příběh největšího českého kasaře ožívá v napínavém románu. Postrach bankéřů se vrací! Ocelový Leopard je smrtonosná šelma, která rdousí kasy a trezory po celé Evropě. Kořist mění na přepych a přízeň těch nejkrásnějších žen. Vládne zlaté džungli než mu nemilosrdný osud předloží účet za všechny rozkoše. Ale ani potom není ještě procházka s Ďáblem u konce… Na knize se podílelo 26 odborných poradců, včetně kriminalistů, historiků, finančníků. Jan César využil při práci stovky archivních materiálů. Osobně se vydal po stopách Ocelového Leoparda – prošel vězení, kobky Gestapa, největší trezorovou místnost v Praze. V románu vystupují skutečné postavy tehdejšího podsvětí jako jsou elitní krakovští kasaři nebo popravený vrah Martin Lecián. Sága Ďábelství vydává barvité svědectví o velké legendě zločinu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99555/ocelovy-leopard-saga-dabelstvi-V5p-99555.jpg 2.84
Žánr
Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Ocelový Leopard - Sága ďábelství

Přidat komentář
Neemand
07.08.2015

Jak to napsat, abych neopakoval wallyho. Pro mě byl exkurz do historie krys poměrně dobře stravitelný a čtivý, byť jsem ze začátku správně nechápal, proč autor použil takto rozsáhlý úvod. Ta nejdelší a nejlepší část knihy, která se zabývá Leopoldem Roupem alias Ocelovým Panterem, je napsaná senzačně a čtivě. Stávalo se mi, že jsem při čtení zapomínal na čas a chodil spát až k ránu. A konec - přiznám se, že mě těch pár posledních kapitol ze součanosti docela zklamalo. Moc mi k předchozím částem neseděl a nelíbil se mi. Nicméně kniha jako taková rozhodně stojí za přečtení.

wally
18.01.2013

Dobrá kniha...opravdu...i přes to průměrné hodnocení. Nejhorší bylo prokousat se prvními několika desítkami stránek popisující historii 'krys' a tady jsem to málem vzdal. Ale pak začal příbeh samotného Ocelového Leoparda a to byla část, která si zaslouží absolutorium a hltal jsem jeho příběh jedním dechem. Atmosféra První republiky je vykreslena fantasticky...no a pak takový zbytečný konec s pohledem do současnosti. Pokud by autor vynechal velenudný středověk a podle mne zbytečnou exkurzi do dnešní doby a nechal by pouze tu část s mistrem kasařem, tak je to na absolutní hodnocení...takhle lepší průměr.


Doporučujeme

Kdo jinému jámu kopá
Kdo jinému jámu kopá
Zlodějka příběhů
Zlodějka příběhů
Vekslák
Vekslák
Ostrov šedých mnichů
Ostrov šedých mnichů