Ocelový Leopard - Sága ďábelství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jan César navazuje na úspěšnou beletrizaci „Četnických humoresek“ historickým thrillerem. Strhující příběh největšího českého kasaře ožívá v napínavém románu. Postrach bankéřů se vrací! Ocelový Leopard je smrtonosná šelma, která rdousí kasy a trezory po celé Evropě. Kořist mění na přepych a přízeň těch nejkrásnějších žen. Vládne zlaté džungli než mu nemilosrdný osud předloží účet za všechny rozkoše. Ale ani potom není ještě procházka s Ďáblem u konce… Na knize se podílelo 26 odborných poradců, včetně kriminalistů, historiků, finančníků. Jan César využil při práci stovky archivních materiálů. Osobně se vydal po stopách Ocelového Leoparda – prošel vězení, kobky Gestapa, největší trezorovou místnost v Praze. V románu vystupují skutečné postavy tehdejšího podsvětí jako jsou elitní krakovští kasaři nebo popravený vrah Martin Lecián. Sága Ďábelství vydává barvité svědectví o velké legendě zločinu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/99555/ocelovy-leopard-saga-dabelstvi-V5p-99555.jpg 3.25
Žánr
Detektivky, Romány, Literatura česká
Vydáno, Naše vojsko
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Ocelový Leopard - Sága ďábelství

Přidat komentář
Neemand
07.08.2015

Jak to napsat, abych neopakoval wallyho. Pro mě byl exkurz do historie krys poměrně dobře stravitelný a čtivý, byť jsem ze začátku správně nechápal, proč autor použil takto rozsáhlý úvod. Ta nejdelší a nejlepší část knihy, která se zabývá Leopoldem Roupem alias Ocelovým Panterem, je napsaná senzačně a čtivě. Stávalo se mi, že jsem při čtení zapomínal na čas a chodil spát až k ránu. A konec - přiznám se, že mě těch pár posledních kapitol ze součanosti docela zklamalo. Moc mi k předchozím částem neseděl a nelíbil se mi. Nicméně kniha jako taková rozhodně stojí za přečtení.

wally
18.01.2013

Dobrá kniha...opravdu...i přes to průměrné hodnocení. Nejhorší bylo prokousat se prvními několika desítkami stránek popisující historii 'krys' a tady jsem to málem vzdal. Ale pak začal příbeh samotného Ocelového Leoparda a to byla část, která si zaslouží absolutorium a hltal jsem jeho příběh jedním dechem. Atmosféra První republiky je vykreslena fantasticky...no a pak takový zbytečný konec s pohledem do současnosti. Pokud by autor vynechal velenudný středověk a podle mne zbytečnou exkurzi do dnešní doby a nechal by pouze tu část s mistrem kasařem, tak je to na absolutní hodnocení...takhle lepší průměr.