Ocelová krysa prezidentem

Ocelová krysa prezidentem

Auto před zátarasem zpomalilo a pak vyrazilo kupředu. Bomby explodovaly a okolí zmizelo v oblacích hustého dýmu. Ozvalo se praskání, zvonění kovu o kov a pak se zátarasy rozlétly na všechny strany. My jsme byli bezpečně za nimi a nabírali rychlost. Jestli za námi někdo střílel, namáhal se zbytečně, nevěděli jsme o tom. Po dvou kolech a s jekotem týraných pneumatik jsme dorazili za roh a heliport byl přímo před námi. Náš vrtulník také. Hořel. Z jeho dveří právě vypadl mrtvý ohořelý pilot....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28294/ocelova-krysa-prezidentem-28294.jpg 4.224

Ocelová krysa (5.)

The Stainless Steel Rat for President (1982)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Mustang

Yarwen
02.02.2017

Ocelová krysa přilétá na planetu, na níž vládne totalitní režim zdejšího despotického prezidenta, jenž se neštítí ničeho. Řešení je jasné - vyhrát volby, prezidenta nahradit a planetě tak získat věčné blaho a sociální jistoty.
Opět nelze očekávat, že by děj příběhu byl jakkoli reálný a prostý logických kiksů, co bylo napsáno na jedné stránce, na další už neplatí, postavy vystupující v knize jsou často na jedno použití a vše je obětováno tomu, aby co chvíli přišel nějaký zvrat. V druhé polovině knihy musí jako vždy dojít k odevzdání se do rukou nepřítele, aby vzápětí krysa opět vyklouzla. V doslovu autor čtenáře ubezpečuje, že esperanto je opravdu existující jazyk. Boha jeho! Kdyby alespoň na několika místech nebyla napsána vydařená vtipná poznámka, nezasloužil by si tento škvár ani tu jednu hvězdu.

Aliii
31.08.2012

Další akce Jima diGrize s celou rodinkou a jak název napovídá tentokrát má opravdu nemalé ambice :-)