Očarovaný poutník

Očarovaný poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72789/ocarovany-poutnik-72789.peg 4 9 3

Osobitým stylem vyprávěné příběhy prostého ruského člověka, který ve svém životě mnoho viděl a zažil, poskytují zajímavý obraz poměrů v carském Rusku. Autor, známý ruský spisovatel 19. stol., ztělesnil v postavě vypravěče všechny typické kladné rysy ruské národní povahy.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Очарованный странник (Očarovannyj strannik) , 1872

eraserhead
08.03.2022 3 z 5

Neobyčejné příběhy jednoho obyčejného člověka. Chvíli veselé, chvíli smutné.

lampernaqui
05.10.2021 4 z 5

U každé ruské knihy se tak nějak bojím, že se postupně ztratím ve všech těch jménech. V Poutníkovi se to naštěstí nestalo a tak jsem si mohl užít zajímavé putování hlavní postavy. Někdy milé, někdy temnější, někdy ad absurdum. Čas od času mi to připomnělo styl vyprávění A. Paasilinna, jen v krutějším duchu. Jakožto první seznámení s Leskovem to bylo ale dobré a zábavné.

žlučníkář
22.03.2020 5 z 5

No po pár stránkách jsem se bál, že to bude strašná ubíjející nuda. Jenže když ten člobrda začal ostatním vyprávět celej svůj život, tak se to zlomilo. Zažil toho docela dost a když věděl, že než mu rupne v kouli a začne honit vodu v kutně, zažije dost utrpení, nemoh to mít jednoduchý.
Já bych se z toho zbláznil, kdyby mi tohle Jolanda vyvěštila z lógru a začal se plnit scénář, že budu část života trpět a pak tomu nasadim korunu jako černoprdelník.

Zkrátka, bylo to rychlý a bavilo mě to dost. Jasný?

19. století Rusko ruská literatura carské Rusko

Nikolaj Semjonovič Leskov