Obyvatel

Obyvatel https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197359/bmid_obyvatel-197359.jpg 4 186 55

Každý rok se miliony svobodných žen na celém světě nastěhují do nového bytu, ale jen málokterou napadne, že ani vlastní domov nemusí být ostrovem bezpečí. Mladá lékařka Juliet Devereauová, jejíž manželství se nečekaně ocitá v troskách, zoufale hledá přijatelné místo k bydlení v Brooklynu. Potřebuje získat zpět ztracenou životní rovnováhu a začít nový život. Nemůže uvěřit svému štěstí, když konečně najde krásný a prostorný byt s výhledem na Brooklynský most. Vše se zdá být naprosto ideální… až příliš ideální…. V průběhu několika týdnů ji záhadné události vedou k podezření, že v bytě není sama, a nemůže se zbavit pocitu, že ji někdo sleduje. Podivné zvuky, které ji v noci probouzí, silueta muže, stojící v jejím pokoji… Její obavy však nejsou dílem zjitřené fantazie, ohrožení je až příliš reálné a o to hrozivější. Juliet je proti své vůli zavlečena do děsivé hry na kočku a myš a neexistuje žádná jistota, zda z ní vyjde živá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Galatea

Resident , 2011

Amitiel76
05.08.2022 4 z 5

Zajímavá anotace, která vás naláká. I začátek knihy vás mile navnadí, a vy se těšíte co bude následovat....
Mladá lékařka Juliet opouští svého záletného manžela, a s bolavým srdcem se pokouší začít znovu. Hledání přijatelného bytu v Brooklynu, se zdá zprvu téměř beznadějné. Ale pak se z nenadání objeví dokonalá nabídka, po které Juliet s nadšením sáhne. Krásný, prostorný byt ve starém domě, a skoro za hubičku. Jen že nic není takové, jak se na první pohled může zdát. Ve starých zdech se ozývají podivné zvuky, bytem se honí znepokojivé stíny, a navíc máte nepřetržitý pocit, že vás někdo nebo něco, neustále sleduje. Je to jen výplod podrážděné mysli, nebo je skutečnost daleko děsivější?
Bylo by to zatraceně dobré, kdyby to nebylo tak nudně podané. Nevím. Něco mi v tom prostě chybělo. Ani to správné mrazení v zádech, ve mě tenhle kousek nevyvolal. Bohužel. Autor si s tím mohl více pohrát. Tak 3,5 hvězdiček

kamolka
14.06.2020 3 z 5

Kniha se četla velmi rychle, přečtla jsem ji za jeden den. Díky nízkýmu počtu stran a krátkým kapitolám to hezky odsýpalo. Děj se rozběhl až tak v půlce knihy, chápu, že ta první půlka byla důležitá, kvůli vybudování příběhu a seznámení s postavami, ale i tak bych čekala trochu větší budování napětí a ne jen, že postavy mají v bytě špatný pocit. Mohlo se tam něco ztrácet, věci by se přemysťovaly atd. Proto dávám 3*, ale jinak se mi kniha líbila.

lenkavildomcova
20.10.2019 3 z 5

Trošku prvoplánové, ale četlo se to docela dobře.

Nikollinka
13.07.2019 4 z 5

Bohužel jsem viděla film ještě před tím. než jsem přečetla knihu... film se mi nelíbil a bohužel se mi to pak odráželo i do knihy..

LaCoccinelle
08.07.2019 4 z 5

Během čtení knihy jsem zjistila, že už jsem viděla film. Takže rozuzlení už pro mě zase takovým překvapením nebylo. Ale kniha se četla dobře.

LuciKo
04.01.2019 2 z 5

Kniha byla velmi čtivá, přečetla jsem ji za večer. Už na prvních stranách se dalo odhadnout, jak se bude děj odvíjet, kdo je kdo a co se bude dít. První polovina byla vcelku poklidná, proti tomu závěr mi nedovolil odložit knížku než bude konec. Myslela jsem, že mám ráda thrillery, ale tato kniha mi vůbec nesedla. Po dočtení jsem měla pocity lítosti a zhnusení. Možná to ukazuje kvalitu knihy, ale u mě převažují negativní pocity a určitě už tuto knihu nikdy znovu číst nebudu.

maličkán
23.11.2018 5 z 5

Kniha se dobře četla, i když jsem viděla na podobné téma film, vůbec mě nenudila, naopak, nemohla jsem se od ní odlepit.

Blondebookdevil
05.08.2018 4 z 5

Nemohla jsem si pomoct, ale dost mi místy připomínala kombinaci Spolubydlící/Psycho a podobné... Tady ta témata hotel/byt jsou podle mého určitým způsobem ohrané. Ale protože se četla dobře a děj ubíhal rychle, zaslouží si 4*.

Milky92
05.06.2018 5 z 5

Kniha je citelna. Obcas napinava. Rychle přečtena :)

sgjoli
25.03.2018 3 z 5

Od knihy jsem popravdě řečeno čekala trochu víc. Nakonec se z toho stala průměrná oddechovka, která nenadchne a neurazí. Pachatel se dal vytušit celkem snadno, a i když v závěru byla kniha celkem akční, nakonec mi kniha nedala nic, co bych neviděla už jinde. Průměr, místy bohužel trochu nuda, hodně předvídatelné. Vlastně tak trochu zklamání. Na jedno přečtení asi "proč ne?", ale znova číst určitě nebudu.

Synysterka
18.02.2018 5 z 5

Dlouho jsem ji měla doma, než jsem po ní sáhla, pak jsem byla překvapená, jak mě zaujala. Kniha je čtivá, má rychlý spád, konec pěkně brnkal na nervy.

Warty
03.02.2018 2 z 5

Nenadchne a asi ani neurazí. Zápletka je velice nápaditá, ale celý příběh by šlo napsat mnohem napínavějším způsobem. Nestalo se mi, abych si musela po přečtení kapitoly hned přečíst další. Škoda.

čef
20.12.2017 4 z 5

Hororové potíže při nastěhování do nového bytu s podivnými sousedy řeší již celá řada knih. V této je nový byt přímo snem šmíráků a záporný hrdina je přímo jejich králem střiženým navíc pěkně zvráceným úchylem. Příběh je vyprávěn jednoduše a přímočaře, bez zvláštních psychologických kudrlinek, až je to možná trochu na škodu. Může se dost líbit, ale na špičku žánru mu, podle mne, cosi těžko definovatelného chybí.

SimonaP
30.10.2017 4 z 5

Poutavé , napínavé. Přečteno za dva dny. Na podobný motiv je natočen film Zatímco spíš.

KnihomolkaMari
30.07.2017 3 z 5

Jedna z knih, které sebou nesou děsivé téma stalkingu a čím víc takových knih přečtu, tím víc se bojím! Obyvatel je průměrný thriller, který má ale skvěle gradující konec, kdy jsem se bála o osud hlavní hrdinky a zasáhli mě jisté události. Rozhodně nebyl špatný, takový oddechový a však na konci se vám zatají dech!

kapslinka
04.05.2017 5 z 5

Musím říct, že zpočátku mě kniha moc nezaujala, vůbec jsem se nemohla nějak "vžít" do děje. Pak přišla zhruba druhá polovina a to už jsem knihu nemohla odložit. Závěr byl pro mě neveselý, ale celkově jsem s knihou byla spokojená a i za napětí ke konci dávám 5*.

adelinka
28.01.2017 3 z 5

Dej mal napätie, takže sa čítala veľmi rýchlo. Niečo podobné som videla už aj v telke, aspoň sa mi zdá, že niekde v minulosti som niečo také videla, tam obyvateľov sledoval tuším cez kamery. Tak radšej nebudem viac prezrádzať.....

Ťapulka
02.01.2017 3 z 5

Čekala jsem trošku více napětí. Kniha se četla sama, ale nepřinesla žádné překvapení

Elanor.s94
23.11.2016 4 z 5

Začátek mě vůbec nezaujal, ale čím kniha gradovala, bylo to lepší a lepší. Velmi překvapil konec, i když lehce smutný, byt ale překvapivý. Doporučuji! :)

anisek989
16.11.2016 2 z 5

Dost předvídatelný a kdyby se to zkrátilo o 100 stran tak se nic nestane.