Obyčajné zázraky: Svet očami Vedátora

Obyčajné zázraky: Svet očami Vedátora https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481723/bmid_obycajne-zazraky-svet-ocami-vedator-jmq-481723.jpg 5 10 5

Prečo? sa nepýtajú iba deti, aby dokonale otrávili svojich rodičov, ale od nepamäti sa to pýtajú aj myslitelia, filozofi a vedci. Je to nesmierne dôležitá otázka, a len vďaka nej dnes vieme o svete pomerne veľa, alebo si to aspoň myslíme. Samuel Kováčik, fyzik, ktorý stojí za projektom Vedátor.sk, rozpráva o vede fascinujúcim spôsobom. A to bez jediného vzorca či rovnice. Vysvetľuje bežné veci okolo nás - prečo je rastlina zelená, prečo Mesiac nespadne, ako vzniká dúha, odkiaľ sa berú oblaky či snehové vločky, prečo máme ročné obdobia. Pre niekoho to môže byť nuda, no pre Samuela sú to obyčajné zázraky a pre rodičov to môžu byť odpovede na detskú otázku - Prečo?... celý text

Literatura slovenská Literatura naučná Věda
Vydáno: , Slovart (SK)

Obyčajné zázraky , 2021

mclenin
18.01.2024 4 z 5

Veda popularizovaná širokej laickej verejnosti a podaná aj zábavným a vtipným spôsobom. Fyziku, chémiu ani matematiku som nikdy zvlášť neobľuboval, ak by bolo učivo vysvetľované týmto spôsobom, možno by som si k týmto predmetom vytvoril lepší vzťah, každopádne aj v knižke sú miesta, ktoré sa chápu ľahšie a tiež také, ktoré sa predstavujú zložitejšie, no aj napriek tomu štýl prezentácie je podaný spôsobom, že čitateľa neodradí. Palec hore aj za originálne napísaný záver - zoznam literatúry.

Doug
04.02.2023 4 z 5

Veľmi zaujímavé čítanie, ktoré je postavené na logických úvahách a súvislostiach a obíde sa bez rovníc, ktoré by čitateľov mohli odradiť. Slabinou knihy je bohužiaľ nie úplne dotiahnutá redakčná zložka, takže sa pri čítaní treba zmieriť s gramatickými chybami a štylistickými nedokonalosťami.

jjanca
16.01.2022 5 z 5

Kto pozná Samka a jeho Vedátorský podcast, tak nie je prekvapený, akým štýlom je knižka písaná, a t.j. zrozumiteľne, štrukturovane a miestami aj vtipne. Ak máte podcast napočúvaný, tak niektoré kapitoly ste už počuli, zároveň sa dozviete aj niečo nové. Doporučujem pre kohokoľvek

SalParadise
06.01.2022 5 z 5

Krásna kniha. Odporúčam pre celú populáciu Zeme.

Kutcho
23.12.2021 5 z 5

S trochu prižmúrenými očami dávam plný počet. Kniha mi prišla ako veľmi zaujímavá prednáška na vysokej škole. To znamená, že javy neboli vysvetlené ako pre úplných hlupákov, ale boli vysvetlené logicky a zrozumiteľne, aby aj taký človek ako ja, ktorý nie je v takýchto veciach zorientovaný, porozumel.
V podstate jediné čo mi vadilo bolo, že fyzika a svet okolo nás prináša omnoho viac "zázrakov", než bolo spomenutých v tejto knihe, čím na mňa pôsobila neúplným dojmom. Inak fajn, príklady ako aj historické udalosti boli veľmi zaujímavé, a ja osobne som sa veľa dozvedel.

2021  90%Obyčajné zázraky: Svet očami Vedátora
2020  0%Najznámejšie experimenty vo fyzike