Obuvníkova žena

Obuvníkova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217679/bmid_obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4 381 129

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Shoemaker´s Wife , 2012

stajka
stajka
17.03.2024 2 z 5

Přečetla jsem knihu v rámci výzvy. Bohužel nesdílím nadšení s ostatními, pro mě se děj táhl, až konec byl zajímavější, ale pro změnu moc zhuštěný.

Silvisek
Silvisek
31.10.2023 3 z 5

Kniha mi prisla velmi smutna. Dalo by se rict, ze skoro furt jsem mela nakrajickunevim co na to rict jestli se mi libila nebo spise mi bylo z knihy skoro smutno

Leonita
Leonita
22.09.2022 5 z 5

Tahle knížka pro mě osobně patří mezi ty,které ve mně dlouho zůstaly. Bylo to moc hezky napsané, pobavila mě, i rozbrečela, perfektně vtáhla do děje. Doporučuji!

GaleW
GaleW
20.06.2022 4 z 5

Knížka se čte dobře, příběh je určitě poutavý, vyskytuje se zde spousta historických milníků, místy velmi povedené popisy italského jídla, kraje, zvyklostí, ale přeci jen mi tam NĚCO chybělo, neumím přesně popsat co, ale na plný počet hvězdiček za mě tato kniha nemá.

kaculliv
kaculliv
20.02.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka, ale posledních 50 stránek moc tlačí na pilu a na city.

Ismahan
Ismahan
03.11.2021 5 z 5

Pro mě měla tato kniha všechno... A řadím ji k těm nejlepším, jaké jsem za poslední dobu četla.
Vykouzlila mi úsměv na rtech, dokázala mi vehnat nejednou slzy do očí, připomínala mi, že láska zvládne vše, že rodina je dar, že přátelství je důležité, že nic není náhoda a osud je v našich rukou, udržovala mě v napětí, těšila jsem se s každou novou stránkou, i jsem propadala smutku, když mi jich zbývalo jen pár.
Ukládám ji hrdě do knihovny, tu neprodám a dlouho na ni budu vzpomínat.

martiline
martiline
20.10.2021 5 z 5

Když jsem si knihu půjčovala v knihovně, tak mne ani ve snu nenapadlo, že mne tak moc uchvátí celý příběh a vtáhne mne do děje. Ke knize jsem se utíkala v každé volné chvilce. Je to příběh, ke kterému nic dalšího netřeba přidávat.

Pajina68
Pajina68
17.03.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale začátek mne bavil víc než konec knihy.

IvaKo
IvaKo
13.03.2021 3 z 5

Příběh je celkem zajímavý, ale je napsán stylem jakoby autorka knihu psala opravdu v době, ve které se děj odehrává - styl příliš doslovný, moralizující, tlačící na city. Knihu řadím do kategorie trochu lepší červené knihovny.

sasena
sasena
08.11.2020 3 z 5

Hezky se to čte, nepřipadalo mi to zdlouhavé, ale bude to jedna z knih, ke kterým se vracet nebudu.

Višnička
Višnička
18.10.2020 5 z 5

Po dlouhé době fakt nádherná knížka, čisté, ryzí charaktery, krásný příběh, protknutý historickými událostmi a velkými city...moc všem doporučuji! Pohladilo po duši.

milena8281
milena8281
12.10.2020 4 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, pak už to odsýpalo. Krásný příběh o tom, co člověk dokáže zvládnout, vydržet, i obětovat. Dnes by asi takhle dokázal žít málokdo a přitom uplynulo jen 100 let. Život se strašně moc změnil. Bylo to krásné, a také poučné.

karin4338
karin4338
13.08.2020 5 z 5

Krásny príbeh, od príbehu som sa nevedela odtrhnúť. Prvá knižka, čo som čítala a padlo pár slz. Nádhera.

m_martina
m_martina
19.07.2020 4 z 5

Krásná a čtivá kniha pro ženy. Mně se líbila, i když úplně se s příběhem Cira a Enzy ztotožnit nedokážu, ale to je tím, že každý žijeme úplně jiné životy.

helenkan
helenkan
11.05.2020 5 z 5

Připravte si kapesníky. Já jsem si ke konci musela dělat přestávky. Neviděla jsem na písmenka. Nádherný příběh.

evineckY
evineckY
09.12.2019 5 z 5

Krásný příběh plný emocí.. Jen nedoporučuji číst,když má člověk splín - půl knihy jsem probrečela.

Miluna40
Miluna40
12.09.2019 3 z 5

Hezka,nenarocna,dobre napsana. Doporucuji

Teri_xo
Teri_xo
16.07.2019 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, dokonce jsem přemýšlela, že jí ani nedočtu... Ale nenechala jsem se odradit a prodírala jsem se dál příběhem. Pak mě začala bavit a jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Moc hezký příběh dvou lidí, kteří se milovali už od prvního okamžiku.

ivousekk
ivousekk
10.07.2019 4 z 5

Úžasný příběh plný odvahy, odhodlání, pokory, smutku i radosti, ale hlavně lásky.
Ukazuje, že život není jen honbě za penězi a lepším postavením, že obyčejné lidské štěstí je postaveno na něčem úplně jiném. A taky, že nic není zadarmo, že vše dobré si musíte zasloužit.

ivakola
ivakola
24.06.2019 5 z 5

Moc pěkný příběh, užila jsem si pěkné chvilky s Enzou i Cirem..