Obuvníkova žena

Obuvníkova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217679/bmid_obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4 382 129

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Shoemaker´s Wife , 2012

iveetka
17.10.2017 3 z 5

Knížku jsem si koupila na základě kladných recenzí. Nicméně příběh zajímavý, ale pro mě nezáživný. Konec mě aspoň mile překvapil tím, že nebyl pozitivní a proto jsem uronila i slzu a zapomněla na útrapy celého předchozího čtení.

Arsi
28.09.2017 4 z 5

Pěkně napsaná kniha o lásce, věrnosti a oddanosti. Doporučuji.

denib
25.09.2017 5 z 5

Mám moc ráda knihy, které popisují osudy hrdinů přes několik desítek let. A tato kniha mě nezklamala. Je krásná, místy romantická, místy smutná a hlavně opravdu zajímavá v popisu života přistěhovalců v dané době. Rozhodně si autorku nechám v hledáčku.

Helena01748
21.09.2017

Právě jsem dočetla tuto knížku a musím říct, že mě překvapila a moc se líbila :)

ritz
22.08.2017 5 z 5

Moc hezky se četlo, zajímavý příběh, mám ráda rodinné ságy, takže to byl "můj šálek čaje".

amanda99
31.07.2017 4 z 5

Knížku jsem četla na dovče a super čtení,škoda že autorka nemá víc knížek.

Manyna
17.07.2017 4 z 5

Předně řeknu, že úplně neholduju přeskakování děje .. opět let později...pro nás lidi s velkou fantazií je to úmorný, těch pět let jim pekelně chybí a musí je sami automaticky domyslet. :) ale to jen tak na okraj.
Ciro a Enza byli sympaťáci, kterým osud protkal několikrát cestu a v tom nejlepším je zase rozpojil. Enza je neuvěřitelně silná osobnost, která má obrovský cit pro rodinu, Ciro miluje život, je těmhle dvěma souzeno být spolu? To neprozradím, přečtěte si knihu :-)

Urbana
04.07.2017 5 z 5

Pěkně napsaný příběh, kniha se mně líbila a určitě doporučuji si ji přečíst.

Mojepočteníčko
21.06.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala se slovy: ,, Tohle si přečti. Je to o holce, která žila pro svoji rodinu, ale uvědomila si, že se musí odpoutat a žít taky svůj vlastní život." A protože Danuška má na krásný příběhy čuch, půjčila jsem a přečetla si její knížku Obuvníkova žena.

Místem, kde se tento krásný příběh odehrává, je sluncem prozářená Itálie. Hlavními hrdiny jsou tu Ciro, chlapec, který byl spolu se svým bratrem umístěn na výchovu do kláštera a Enza, bystrá a pracovitá dívka, žijící se svou početnou rodinou v horách.
Cesty Cira a Enzy se kříží a následně opět na dlouhou dobu rozchází. Ciro je nucen odejít do Ameriky, kde se vyučí obuvníkem, Enza učiní totéž rozhodnutí v důsledku nepříznivé rodinné situace, aby své rodině zajistila vysněný domov. A právě v zemi nekonečných možností se oba znovu potkávají...

Musím se přiznat, že jsem už dlouhou dobu nečetla knihu, která by mě doslova pohltila. Nesnášela jsem chvíle, kdy jsem ji musela odložit. Znamenaly totiž, že si na pokračování příběhu budu muset počkat.
Autorčin styl psaní je barvitý, lehký a čtivý. Dokáže upoutat, vtáhnout do děje a vykreslit prostředí i postavy tak, že s nimi velice snadno splynete. Taky mě velice mile překvapilo, jak plynule dokáže pracovat s časem ve chvíli, kdy děj nenásilně posune třeba o pět let vpřed.
Jediné, co bych knize vytkla, je vyústění některých částí příběhu. Občas jsem měla pocit, že chce autorka už už kapitolu dokončit a přeskočit čas zase o něco dopředu nebo si zvolila velice nenáročný, doslova předpokládaný konec.

Pokud máte rádi příběhy se špetkou historie a lásky, okořeněné chutí skutečného života, pak je knížka Obuvníkova žena to pravé ořechové právě pro vás. A já ji k přečtení rozhodně doporučuju všema deseti :-)

Klára2216
21.06.2017 5 z 5

Musím zkrátka dát plný počet hvězd. Kniha se mi velmi líbila, byla čtivá, nebyla nudná. Líbily se mi propracované charaktery postav. Jen jediná výtka, vadilo mi, že alespoň k začátku kapitoly nebylo přidáno žádné datum. Občas jsem se ztrácela. Ale určitě si přečtu knihu zase znovu. Nečekala jsem, že mě tolik zaujme.

petra4080
04.05.2017 4 z 5

Na rozdíl od ostatních jsem se začetla hned. Příběh je krásný, uvěřitelný. Jediné co mi tam vadilo byly ty skoky v čase - čekala jsem např. popis nějaké situace, jak se to vyvíjelo dál - a najednou jsme o 3 roky jinde. Každopádně knížku doporučuji, skvělý relax.

Evaho73
21.04.2017 5 z 5

Príbeh, ktorý nie je iba o jednom krátkom romániku od prvého stretnutia dvoch mladých ľudí až do ich svatby, ale ponúka nám pohľad na ich celý život. Manželský pár, ktorý musel čeliť dobrému aj zlému, musel tvrdo pracovať, vychovávat deti, rozvíjať svoje podnikanie a hlavne sa nikdy nepoddával svojmu osudu.
Krásny román, ktorý nám dokazuje, že ísť za svojim snom sa vždy oplatí.

Hedvika17
20.04.2017

Právě jsem dočetla tuto knihu a presně jak je jiz napsano v komentářích nemohla jsem se nejak dostat do děje bylo to dost těžké ale pak se to zvrtlo a dostalo to spad az jsem litovala ze uz je konec :-)

Acquenta
15.04.2017 5 z 5

Kniha byla okouzlující stejně jako láska Enzy a Cira. Sice bych uvítala, kdyby tak dlouho netrvalo jejich odloučení, přišlo mi, že jejich společný život byl hrozně krátký, což je škoda. Ciro byl vzrušující a charismatický mladík a Enza prostě skvělá a inteligentní žena. Jejich příběh mě zasáhl až do morku kostí a na konci jsem neměla daleko k pláči. Zaslouží si 5 hvězd....

Mermaida
11.04.2017 4 z 5

Krásná kniha nejen o lásce. A také smutná. Přesto stojí za přečtení.

Bomah
11.03.2017 5 z 5

Krásná...

1casper
21.12.2016 4 z 5

Životní příběh Enzy a Cira se mi moc líbil. Láska a osud si nás vždycky najde.....jen ten konec byl jakoby letem světem, je to škoda, no.....ještě mě překvapilo, že kniha je psaná dle skutečnosti.

mazlak
20.11.2016 5 z 5

Opravdu strhující příběh. Sám nevím, proč jsem si vzal do ruky tuto knihu, ale ani v nejmenším jsem nelitoval. Životní příběh tohoto páru byl místy až pohádkový. Taková láska je snad jen v románech, ale závěrem jsem byl ubespečen, že se měla stát. Místa jsou popsána snad do nejmenších detailů a tím čtenáře ještě víc vtahuje do onoho prostředí. Vřele doporučuji.

Denninka
06.11.2016 4 z 5

Moc zajímavý příběh se sympatickými postavami. Nejdřív mi chvilku trvalo začíst se, ale pak když knížka byla dočtena, tak mi bylo líto, že příběh skončil.

Markét.t
01.11.2016 4 z 5

Skvělá kniha, která se četla sama. Baví mě příběhy odehrávající se v průběhu celého života hlavních postav.
Kniha byla skvěle napsána a až na pomalejší začátek jsem se od ní nemohla odtrhnout. A to i přesto, že má kniha téměř 500 stránek.
Postavy mi byly sympatické, jak Ciro tak i Enza.

"Nezapomeneš. Něco o tom vím. Když někoho ztratíš, získá v tvém srdci větší místo než předtím, ne menší. A den za dnes se rozrůstá, protože ho nepřestaneš milovat. Chtěla bys s ním mluvit, potřebuješ poradit. Ale život nám mnohdy nedává, co potřebujeme, a je těžký. Pro mě určitě."