Obsluhoval jsem i krále: Od plzeňského pikolíka až po majordoma u rodiny Porsche https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424927/bmid_obsluhoval-jsem-i-krale-od-plzenske-EGf-424927.png 5 2 1

Neuvěřitelný, ale skutečný příběh muže, který se z plzeňského pikolíka vypracoval na majordoma u rodiny Porsche. Jeho život ovlivnily dějiny druhé poloviny 20. století - nacismus, komunismus, emigrace a návrat do vlasti. Při své životní pouti mimo jiné potkal pasažérku z Titanicu, americké astronauty, Vlastu Buriana a Karla Kryla, německé kancléře, řadu velvyslanců a státníků a také španělského krále.... celý text

Nočnípták
21.01.2020 5 z 5

Tahle kniha - to bylo pro mne překvapení. Přečteno za jeden den, nemohla jsem přestat číst. Nejsem z Plzně ani z Prahy, ale ti co jsou, ti si to musí užít mnohonásobně víc. Mám pocit jako bych znala pana Petra Noacka osobně. Tak jsem se do jeho vyprávění ponořila, že mne mrzelo, když byl konec.

Teď jsem zjistila, že do výzvy jde kniha použít do čtyř bodů. Tak mám dilema, který bod splním.
Také jsem se rozhodla upravit hodnocení. Přidávám *. Ta kniha si to zaslouží.

Rozhodla jsem se - je to bod12

Výzva 2020 - 12. Kniha, která je na DK v době čtení méně než 20x v Přečtených.
Jsem první, kdo ji tam zapsal.

Autoři knihy

Josef Kejha
česká, 1948

Kniha Obsluhoval jsem i krále: Od plzeňského pikolíka až po majordoma u rodiny Porsche je v