Easy?

Easy? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175674/bmid_easy-x21-175674.jpg 4 1155 256

Obrysy srdce série

1. díl

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Jota

Easy? , 2012

katee21
01.09.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Dávám 5 z 5. I přes téma, kterého se autorka v ději dotýká, jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Obě hlavní postavy jsem si okamžitě zamilovala, jediný kdo mi silné vadil byl Kennedy... Jsem ráda, že tento příběh měl šťastný konec a že viník byl potrestán. Všem doporučuji ;)

Nita17
14.08.2017 4 z 5

Kniha je neuvěřitelně čtivá, i přes citlivé téma, které se v ní nachází, po přečtení zanechává úsměv a klid. Hlavní postavy jsou sympatické, jejich romance je podána nenucenou formou a není to přehnané. Libí se mi dané "vážné" téma tohoto příběhu i to pojetí a vypořádání. Zasvěcení jsi z ní dokáží vzít víííc, než se může zdát. Oběť nenese zodpovědnost za násilníka, tady je tahle psychologie jistě zjednodušená, a v reálu to není tak jednoduché a rychlé, ale je to přece jen oddechová knížka a k tomu patří i dobrý konec, ne?

velunka1269
08.08.2017 5 z 5

Knížku jsem dnes dočetla po 2x. Je to taková oddechovka, měla jsem ji pokaždé za 1 den přečtenou. V knize je dobře vysvětlena problematika citlivého tématu a i jak se tomu ubránit. Samozřejmě vztah mezi Jacqueline a Lucasem je téma samo o sobě. Možná, že v budoucnu se pustím do knížky znovu. :-)

Princezna_1
08.08.2017 5 z 5

Tady tu knížku mám moc ráda. Kokonce jsem ji už četla 2x. :-)

Makulka1992
16.06.2017 4 z 5

Kniha byla příjemná oddychovka pro letní večer. Doporučuji nemusíte u ní přemýšlet ;)

xSimaix
10.05.2017 3 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Obal vypadal skvěle, popis totéž a knih na dané citlivé téma není mnoho, ale částmi mě celkem nudila.
1) Kniha se prezentovala dobře, téma znásilnění je citlivé a zajímavé na čtení, no připadalo mi, že autorka nedokázala dané emoce popsat. (tím určitě nechci říct, že je autorka špatná, mám jen na mysli dané téma) Nevtáhla mě to do děje a nepřinutila mě cítit emoce postavy. Také mi přišlo, že toto téma bylo v knize minimálně, až okrajově.
2) Vztah Lucase a Jacqueline mi připadal celkem unáhlený.
3) Příběh vypadal být něčím nový, zajímavý a neokoukaný, no nakonec mi připadalo, že je to to stejné co v každé druhé knize. Kluk hrdina s těžkou minulostí, holka se zlomeným srdcem, kterou se snaží dostat její ex. No a dál to známe...
Abych nebyla jen negativní, tak musím říct, že kniha byla velice čtivá a postava Erin byla skvělá. Také nápad !SPOILER! se "dvěma" mužskými postavami (Landon, Lucas) byl velmi pěkný. Sice to byla tatáž osoba a po chvilce to čtenáři došlo, no upřímně to byla jedna z věcí (nejspíš ta hlavní), která mě donutila zůstat u knížky.
Kniha byla průměrná, proto 3 hvězdičky. :)

ardeas
30.04.2017 5 z 5

Fajná odychovka, až na ten patetický koniec, tam to už strácalo akoby švih, ale tak je to odpustiteľné pre daný žáner :)

salča
24.04.2017 5 z 5

Krásný,poutavý příběh.Lucas byl skvělý.

Luciluc
11.04.2017 4 z 5

Obsahuje spoiler!
Easy? jsem měla v hledáčku už delší dobu. Na první pohled mě zaujala pěkná obálka. Celý děj byl napsán velmi čtivě a hlavní postavy mi byly sympatické - hlavně tedy Lucas/Landon, toho jsem si velmi oblíbila (ať už kvůli jeho tajemné povaze, chování, tetování či břišním svalům :) ), ale i Jacqueline byla fajn. Kennedy na mě působil jako frajírek a Erin byla kámoška na pravém místě. Hlavní téma (sexuální násilí) do příběhu "zapadlo" a jsem ráda, že autorka dokázala skloubit tak vážné téma na jedné straně s romantikou na straně druhé. Šťastný konec jsem tak nějak očekávala, ale vůbec mi to nevadilo, Jacqueline a Lucas zůstali spolu, Buck byl potrestán, vše jak má být :)

Moniickaa
10.04.2017 5 z 5

Klidné a pohodové čtení. Tak moc jsem se do knihy začetla, že jsem přestala vnímat okolní povinnosti. Neskutečně mě to vtáhlo. Lucas je úžasný!

RosaLucis
12.03.2017 4 z 5

Knihu jsem četla již podruhé. Líbí se mi jak se autorka poprala s dost citlivým tématem. A pak samozřejmě kvůli Lucasovi:-)

Pitye
20.02.2017 2 z 5

Jak už zde zaznělo přede mnou: kniha je velmi předvídatelná. Hned od začátku mi bylo jasné jak je to s tím Lucasem a Landonem a taky jak to celé skončí. Už tím se mi knihu po pár stránkách chtělo odložit. Nicméně jsem ji dočetla a to jen díky o něco zajímavější druhé polovině knihy. Pro náctileté slečny určitě zajímavá kniha ale já jsem na tohle asi už moc stará...
Co jsem ovšem nepochopila byla zmínka o pořadu Riskuj a panu Rosákovi, když je to příběh odehrávající se mimo naší republiku a od americké autorky...

LenysekC
27.01.2017 4 z 5

Po pseudohluboké bichli, se kterou jsem se trápila posledních 14 dní, byla tohle přesně tak easy záležitost, jak jsem potřebovala.

januska123
10.01.2017 5 z 5

Opravdu luxusní knížka!

Kiwicatko
20.12.2016 5 z 5

Srdce mi pro Lucase krvacelo, kdyz sem cetla, co prozil a naprosto sem chapala jeho ostrazitost k Jacqueline. I kdyz ona chudera v tom byla uplne nevinne. Spolecne vytvorili par, kterej sem si rada a s usmevem predstavila ve sve mysli.

jitka7
03.12.2016 4 z 5

Konečně pěkná knížka, která se četla sama od začátku do konce. Hlavní hrdinové naprosto skvělý. Krásný příběh, vážné osudy, přesto to člověka nadchne a nakonec má z knihy dobrý pocit. Lucas mě strašně bavil, jejich mailová korespondence byla suprová. Doporučuji

Eevina
23.11.2016 5 z 5

Krásná oddechovka, která mi přirostla k srdci. Jenom škoda, že tu nevyšlo více knížek od této autorky.

misulka680
14.10.2016 5 z 5

Kniha se četla sama. Příběh poutavý, autorka píše skvěle. Lucas je super postava a hned mi přirostl k srdci. Knihu doporučuju

medvídě
01.10.2016 5 z 5

Wow.. nemám slov.
Poutavě napsaný příběh, o velmi špatné zkušenosti, při které cítíte, jako byste tam opravdu byli. Cítíte strach a bezmoc. Ale pak se tam objeví Lucas a vy cítíte pravý opak - lásku, pocit bezpečí.
Autorce se podařilo napsat knihu, která vás do sebe ihned vtáhne a nepustí.
Jediné mínus a tím myslím opravdu velké, je to, že nepřeložili další její knihy. Takže, kdyby se je někdy někdo rozhodl konečně vydat, budu mezi prvními, co si je koupí.

Lalina3
17.09.2016 5 z 5

Úžasná kniha!
Málo kdy se povede skloubit romanťárnu s nějakým takovým závažným tématem, jako je např. znásilnění. Tady se to povedlo. Na to téma tu bylo nahlíženo vážně, ale přitom tam byla obrovská sladká láska, která ale zakusila nějaké to ,ale'.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, moc mě bavila, proto mě mrzí, že druhý a třetí díl není a nebude přeložen do češtiny. Snad si je někdy přečtu v originále.
Moc doporučuji. :)