Easy?

Easy? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175674/bmid_easy-x21-175674.jpg 4 1155 256

Obrysy srdce série

1. díl

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Jota

Easy? , 2012

Annkag
30.04.2018 3 z 5

Príjemné čítanie na oddych.Miestami má žena pocit akoby jej libido malo vystrelit z lona von a miestami chyceme dych v návalu strachu.Príbeh je okorenení tým čo sa žial v dnešnej dobe stáva velmi často.Či už je to pokus o znásilnenie alebo znásilnenie samotné....je to niečo s čím spoločnost bojuje ale nie je vysoká pravdepodobnost žeby sme mohli dosiahnút úspech.
Jackie sa niečo také stane ale ona má na svojej strane anjela strážneho do ktorého sa postupne zamilováva.Lucas-Landon...hrdina ktorý tiež bojuje so svojou minulostou nad ktorou sa mi rinuli po tvári slzy...
...ale kniha pre nás ženy, má predza svoje happyendy a inak to nebolo ani v tomto prípade... :)

Nela.Rob
05.04.2018 3 z 5

Naprosto jednoduché čtení - příjemná oddychovka. Jako náctiletá, bych knížku pravděpodobně hodnotila lépe.

JitulHa
02.03.2018 4 z 5

Z počátku to vypadá jako typický příběh - hlavní hrdinka se rozchází se svým přítelem, aby pak mohla potkat toho pravého. Jenže ono to není tak jednoduché, protože je tu daleko závažnější zápletka. Naštěstí v té nejhorší chvíli měla Jacqueline při sobě svého anděla strážného aneb Lucase. Ten byl tak báječný, že se obávám, že někoho podobného by jste jen těžko hledali. Nejvíce bych u knihy ocenila styl psaní, protože ten příběh byl skutečně velice čtivý, knížka postrádala takovou tu očekávanou prvoplánovost. Nechtěla jsem prosedět u čtení téměř celé odpoledne, ale nedalo mi to. Začetla jsem se, čas ubíhal, ale já minuty ani nevnímala a s napětím sledovala předkládaný příběh.

Vikos
28.02.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla asi tak ve dvanácti v elektronický podobě na wattpadu, kam ji někdo zkopíroval. Nicméně si pamatuju, že se mi strašně líbila a chtěla jsem pokračování, takže pět hvězdiček :D

sola_lupa
25.02.2018 5 z 5

Ještě dneska si pamatuji, jak mě tahle klasická americká romanťárna dostala. Ono není divu, protože tenhle styl jsem v knihách, které se běžně prodávaly, nepotkala. O to víc mě mrzí, že Breakable nebylo nikdy přeloženo.

sarahmoon
17.02.2018 5 z 5

Ano! Ano! Ano! ..... Když od knihy neočekáváte nic víc, než jednoduché romantické rozptýlení ;o)

Nikey
09.02.2018 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé před několika lety v angličtině, proto jsem opravdu ráda, že jsem měla šanci si ji přečíst i v češtině. Každopádně je to výborná kniha se skvělým příběhem. Plus jako student ekonomiky jsem se při narážkách na ekonomické pojmy bavila.

MajkaS
28.01.2018 5 z 5

Z téhle knížky jsem hodně nadšená, dostala mě až tak, že jsem přelouskala i další dva díly v němčině, protože u nás zatím nevyšly, což je škoda, určitě by si našly cestu ke spoustě čtenářů nebo spíše čtenářek tohoto žánru.
V druhém díle se prolíná současný děj z pohledu Lucase s příběhem Landona po tragické události.
Třetí díl je příběh o vztahu nejlepšího Lucasova kamaráda ze střední Boyce a jeho přítelkyně Pearl. Tam už Lucas vystupuje jen okrajově.

TerezaMondeková
26.01.2018 5 z 5

Paráda! Autorka mě opravdu v hodně věcech překvapila. Až mě na konci mrzelo, že není pokračování. U knihy jsem byla zvědavá, co dalšího se stane, jak to skončí. V knize nechybí překvapení, láska, problémy běžného života, humor, zápletka, rozhodně nechybí originalita. Byly tam opravdu problémy, se kterými se lidi v běžném životě setkávají. Špatná rozhodnutí, rozchody, propadnutí ve škole a taky opravdu bohužel to napadení. V knize byla vážná témata. Taky jsem byla zvědavá na Lucase a Londone a myslím, že i tohle autorka vymyslela skvěle. Jenom ten epilog bych udělala jinak, ale jinak nemůžu měnit nic.
Jacqueline se mi docela líbila. Přišlo mi, že to byla obyčejná holka. Žádná královna plesu, nejkrásnější, nejbohatší, nejoblíbenější. Holka, která je hodná, milá, inteligentní, přátelská, empatická.
Lucase jsem si zamilovala! Přesně můj typ. Ale to nejdůležitější... líbil se mi jeho charakter a povaha a to je to čeho si u lidí cením. Ano, dobrý vzhled je dobrý, ale to je jenom pozlátko. K čemu vám bude kluk, který bude vypadat jako rocková hvězda, nebo bude vypracovaný, když spolu nebudete mít, o čem mluvit, když nebudete mít společné koníčky. Taky jsem byla zvědavá na Lucasovu minulost a byla to síla.

Silver.l
24.01.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Škoda že tu ještě nevyšlo pokračování. Série by měla mít ještě další tři knihy.Druhy díl ma být z pohledu Lucase.

martina5069
09.01.2018 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi kniha líbila nebo ne, jako chvilkama jo a pak si zas říkam "neměla sem přeskakovat řádky? " Děj byl klasická středoškolská romanťárna pro holky, možná je to mnou protože sem teď takových knih četla poměrně dost ale upřímně byli lepší než tahle. Co musím uznat téma znásilnění a učení se bojovat když situace nastane byla super, zas na druhou stranu příběh číslo dva "Lukas" mi příšel strašnej, vidět něco takovýho ale zas ho obdivuju že se postavil svým démonům a byl z něho super chlap. Co mě docela štvalo bylo to, že když mám v hloubi duše tajemství a někoho miluju na první pohled tak bych mu to řekla ať ten druhej ví na čem se mnou je. A ne tady to okecávání miluju tě ale nemůžu s tebou být, pak si to rozmyslím a nemůžu bez tebe být. Asi už sem zestárla. Suma sumárum kniha byla čtivá, rychlá a hlavně pokud ste na potetovaný kluky a piercingem ve rtu tak budete slintat nad Lukasem jako já :-)

Bitty666
07.12.2017 2 z 5

Jako nebyla špatná. Ale autorka málo využila potenciálu vyždímat díky zajímavému tématu z čtenářky více emocí. Celé to bylo takové nedotažené. Ale celkem dobře se to četlo. Hlavní hrdina si i ke konci knihy ponechal "koule", což je v rámci žánru velké plus. 65%

Eeli
05.12.2017 2 z 5

Pohádka pro holky... Snaha zaobírat se vážným tématem je zcela zastíněna romantickou linkou a okouzlujícím, avšak pravděpodobně nereálně dokonalým hrdinou. Ale proč ne, někdy je třeba si vydechnout a zasnít se...

Luca94
12.11.2017 5 z 5

Úžasná knížka, úžasný děj! Přečtená jedním dechem, zamilovaná do Lucase ... Zklamaná, že už je konec knížky .... Rozhodně stojí za přečtení a rozhodně je jedna z knížek, ke kterým se moc ráda vrátím! :)

Lucuschka
07.11.2017 5 z 5

Knizka me bavila, libila se a nemohla jsem se od ni ani odtrhnout. Super pribeh i zpracovani. Dojemne a krasne.

1259
30.10.2017 5 z 5

Hrozně krásný příběh, který trochu vezme u srdce a přitom je romantický.

lucie2952
22.09.2017 2 z 5

Ze začátku mě kniha hodně bavila. Ale někdy v půlce mě přestala bavit. Ke konci jsem už přeskakovala sloupce a byla ráda, že už to končí. Za mne tedy nic moc.

Evaho73
17.09.2017 3 z 5

Tak toto je presne ten druh knihy, ktorá je pre niekoho úžasná a pre niekoho skoro odpád. Osobne sa mi dobre čítala, ale čím viac podobných kníh prečítam, zisťujem, že sú napísané podľa jednej šablóny - ona krásna trochu tajomná vďaka prežitej traume, on silný, citlivý, samozrejme krásny pán Dokonalý a väčšinou tiež s nejakou tou prežitou traumou, ktorá oboch spojí. Nemôžeme zabudnúť na kamaráta gaya a najlepšiu kámošku.....
Ďalej mi v knihe vadilo množstvo vulgarizmov, ktoré sa mi akosi nehodia k ľuďom z vysokoškolského prostredia, od ktorých sa očakáva aj trochu vyššie IQ a tento krčmový slovník sa k ním jednoducho nehodí. Knihu číta veľa mladých ľudí, ktorých tento druh literatúry istým spôsobom ovplyvňuje, a preto sa nečudujem, že vulgarizmy u mladých sú úplne normálne :-(.
Nehovorím, že kniha je úplne zlá, ale práve tieto zistenia ma oberajú o lepšie hodnotenie z mojej strány.

jani.ruzicko
14.09.2017 5 z 5

Knížka je podle mě naprosto bezvadná. Příběh je neuvěřitelně čtivý a to i přes citlivé téma znásilnění, nemohla jsem se odtrhnout, dokud nebyl konec. Postavy byli velmi sympatické, Lucas byl skvělý a citlivý. Za mě určitě doporučuji přečíst. =)

Ráčkajda
08.09.2017 4 z 5

Knížka se čte hezky, příjemná oddychovka pro náctileté:-)