Easy?

Easy? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175674/bmid_easy-x21-175674.jpg 4 1155 256

Obrysy srdce série

1. díl

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Jota

Easy? , 2012

Monini
29.04.2019 5 z 5

V rámci kategorie "dívčí romány" je tohle asi úplná pecka. Žádné blbé dialogy, ale naopak - těžké téma násilí zaobalené do velmi citlivého kabátku. A ústřední dvojice? Ježiši, ti byli úžasní. Žádná nezkušená panna a polepšený darebák, jak to v těchto knížkách bývá. Oba jsem si je zamilovala a hlavní hrdina?... no ten byl prostě dokonalý :)

mourek-veronika
29.03.2019 4 z 5

Easy? není jen obyčejná romantická knížka o dvou teenagerech, kteří si k sobě hledají cestu. Autorka se tu věnuje tématu znásilnění a psychického teroru včetně toho, jak se v podobných případech bránit nebo co dělat. Všechno ale podává citlivě, lehce a trochu zaobaleně v rámci romantického příběhu, takže si člověk může vybrat, jestli se chce zabývat vážnějšími tématy nebo si jen odpočinout.

Čtení jsem si užívala, děj rychle plyne a v některých částech se člověk od knížky nemůže odtrhnout, protože potřebuje vědět, co bude dál. Oba hrdinové jsou sympatičtí a mají pohnutou minulost, což může někomu vadit, protože je to v žánru docela klišé, ale mě to při čtení nijak nerušilo. Pokud máte rádi romantické příběhy, můžu knížku jen doporučit.

wotana
28.03.2019 5 z 5

Tak tahle kniha se mi moc moc líbila. Už se těším na další knihy od této autorky.

rene.rn
22.03.2019 4 z 5

Fajn čtení k oddychu ...

reading-lucy
24.02.2019 4 z 5

Nečekala jsem, že mě to až tak vtáhne do čtení. A po dlouhé době se mi stalo, že jsem třičtvrtě knihy dala na jeden zátah a šla jsem spát až hodně po půlnoci dokud jsem to všechno nepřečetla. Jen mě mrzí, že u nás nemáme i další díly, ty by mě velice zajímaly.
Každopádně knihu doporučuji. Je to skvělá romantická kniha ve které se i něco děje a postupně se odkrývají různá tajemství. Mile mě to překvapilo a rozhodně ji zkuste!!!

Monni
23.02.2019 4 z 5

Tohle mě bavilo. Rychle se to četlo. Naťuklé téma znásilnění a sebeobrana se mi moc líbilo. Lucas byl prostě úžasný a e-mailový doučovatel Landon? Tak tam bylo jasné od začátku kdo to je :). ALE opět mi tam trochu nesedlo občasné chování hlavní hrdinky. Jako napíše jí že ji chce malova a ona okamžitě odepíše ano? To jako fakt? Ani o tom trochu nepřemýšlela? Zvláštní. Tohle jediné mi tam opravdu vadilo, že hned jak jí něco napsal odkývala to bez přemýšlení. Za to musím dát hvězdičku dolů. Jinak fajn rychlé čtení s kapkou zamyšlení nad tím, aby se žena dokázala ubránit útoku silnějšího protivníka.

sofie92
29.01.2019 4 z 5

Jednu hvězdičku ubiram za tragickou minulost. Jinak se kniha četla dobře. Přečetla jsem ji za jeden den.

inom
25.11.2018 5 z 5

Přesně taková Adultka mě baví. Všichni víme, jak to dopadne, nikdo z nás není překvapen zápletkou, protože jsme ji už několikrát četli, ale přesto si užijeme každučičkú stránku. V mém případě dobrá kniha závisí zejména na hlavních hrdinů. Jacqueline a Lucas jsou neskuteční sympaťáci. Jacqueline se nehraje na nedostupnou a také to není o tom, že by se podívala Lucasovi do očí a v té vteřině k němu pocítila věčnou nehynoucí lásku jako tomu bylo u milionu předešlých hrdinek. Co cítí podle toho se také chová. Lucas je takový tajemný pohodář, který si musí nejprve mnoho věcí ujasnit no pak si Jacqueline pustí k tělu a nastane Happy End. Knihu si určitě někde bezpečně uložím a po čase znovu přečtu, protože tohle určitě stojí za to :)

uminaa
07.11.2018 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh o krásnej smutnej princeznej, rytierovi v zlatej zbroji, ktorý bol na správnom mieste v správny čas a zlom drakovi, ktorý si zaslúžil prísť o svoju "pýchu" v nohaviciach.
Nedá mi nezakričať: "DO TOHO, SESTRA! Som na Teba hrdá, princezná, že si toho zlého draka načala a rytier to len dokončil. Trošku sadistické, ale nehanbím sa za to. Tento príbeh prezentuje aj to, že princezné zlých drakov nikdy neprosia, aby tými zlými drakmi boli a nikdy nie je chyba princeznej, že zlý drak nevie pochopiť, že "NIE" jednoducho znamená "NIE" a bodka.
A ak by ste náhodou vedeli o ďalšej knihe od tejto autorky, ktorá je preložená do českého alebo slovenského jazyka, dajte mi, prosím, vedieť ;)

happy19
28.09.2018 5 z 5

Úžasný příběh z prostředí vysoké školy..naprosto jsem byla okouzlena Lucasem.;-)

janno69
08.08.2018 5 z 5

Je prostě skvělá, ukáplo mi i pár slziček. Tento typ knih mi naprosto vyhovuje a klepe na mé romantické srdce.

dendishek
06.08.2018 5 z 5

Moc příjemná a oddychová kniha. Velice mě bavila. Téma znásilnění bylo podáno nenáročně a spíše tak, ať se nad ním každý čtenář lehce zamyslí. Také mě bavilo vysokoškolské prostředí - až mě skoro zamrzelo, že tuto životní kapitolu už mám za sebou :-).

Vikos
20.07.2018 5 z 5

Přečteno podruhé :D tahle knížka je božská, ty postavy, příběh, titulní obrázek prostě ahhh (zamilovaný smajlík)
Mohlo by být pokračování :)

petuzla5591
02.07.2018 5 z 5

Od knihy jsem moc nečekala, nicméně jsem byla příjemně překvapena. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Evka3814
08.06.2018 4 z 5

Od této knihy jsem čekala větší pecku,ale jako oddychovka na dlouhé večery fajne;)

nataalie7
02.06.2018 3 z 5

tak tohle bylo slabší oproti knihám podobného žánru... musela jsem se přemlouvat abych knihu vůbec dočetla, protože už jsem ke konci jen kroutila hlavou na každé další straně. Umělý, těžko uvěřitelný příběh a stejně tak postavy. I am sorry..

anishta
31.05.2018 5 z 5

To bylo moc dobré. Nevím co víc napsat, je fakt, že by mi nevadilo vice popsané jejich poznávání se a jiskření, ale celkový dojem je na jedničku.

Petruse21
10.05.2018 2 z 5

Slušný začátek, pak to upadalo. Přišlo mi to jako reklama na kampaň metoo. Už mi lezou na nervy tyto typy hlavních mužských postav, kde si každý v dětství prošel minimálně pokusem o sebevraždu, šikanou nebo ztrátou rodiče a potřebuje "utěšit".

ves.lucie
06.05.2018 5 z 5

Tak tohle nebylo uplne "EASY" cteni ... myslim, ze samotna problematika, ktera se v knize resi neni vubec jednoducha a ocenuji jak k tomu autorka citlive pristupovala ... a pak taky LandonoLucas ... ten byl proste naprosto bezvadny a skvely. Doucovatel vs. Student zaroven :-) kniha na se cetla bajecne a vrele doporucuji a ja take dekuji za doporuceni :-)

Amitiel76
03.05.2018 4 z 5

Velice čtivá knížka, kterou jsem přelouskala za jediný den.....
Přesto mi možná trvalo nějakých sto stránek, než jsem se přeladila na "vysokoškolskou vlnu". Na všechny ty přednášky, testy, referáty, domácí úlohy..... školní spolky, bratrstvo a sesterstvo :-)
Ale jak jsem se přeladila, stránky už ubíhaly velice snadno.
Samotné téma knihy -znásilnění. Dost těžký kalibr. Která z nás to zažila, ta ví. Která ne, určitě si to umí živě představit..... Ať už jde o samotné znásilnění, nebo jen o nedokončený pokus. Pak všechny ty pocity kolem, které vás semelou. Strach, pocit viny, strach z reakce okolí, z možných následků a hlavně z dalšího napadení. Strach, že jste s tím vším sama, a nemůžete to nikomu říct. Dokud vám někdo nepomůže....
Ne vždy se totiž objeví Lucas, který vás zachrání. Ne vždy máte kamarádku, se kterou se můžete o svůj zážitek podělit. Ne vždy je tu rodina, která vás podpoří.....
Hlavní hrdinka se svému strachu dokázala postavit. Sebedůvěru jí dodal kurz sebeobrany, a hlavně Lucas, který se vždy nečekaně v pravou chvíli objevil na scéně....
Lucas. A jeho příběh. No, tak to byla teprve síla.... Kdo by tohle unesl?
Opravdu dobrá knížka, kterou doporučuji všem holkám k přečtení.....