Obrazy ze soukromého i veřejného života zvířat

nehodnoceno
Obrazy ze soukromého i veřejného života zvířat

Mistrovské kolektivní dílo francouzské literatury 40. let minulého století, v němž autoři - Honoré de Balzac, Alfred de Musset, George Sandová, P.J. Stahl a řada dalších, u nás méně známých francouzských spisovatelů - vytvořili velkolepou satiru na poměry své doby. Forma bajky, dovolující spojení charakteru zvířete s určitým lidským typem, satirické soudy autorů ještě vyhrotila. Vedle posměšků na kult Napoleonův, vedle hodnocení revoluce 1830, vedle narážek na zahraniční politiku, vedle zesměšňování šovinismu nacházíme tu ostré, na tehdejší dobu překvapivě útočné posměšky na poměry ve vědě, lékařství, soudnictví, literatuře i ve společenském životě. Knihu doprovází více než 300 původních ilustrací vynikajícího francouzského kreslíře a karikaturisty Grandvilla. Editor: Pierre-Jules Hetzel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177174/obrazy-ze-soukromeho-i-verejneho-zi-xIu-177174.jpg 00
Literatura světová
Vydáno · SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Kniha Obrazy ze soukromého i veřejného života zvířat

lindakarin

Úžasná kniha, krásně ilustrovaná, kritika poměrů -možná proto, je toto vrcholné dílo málo známé jak u nás, tak ve Francii, vyšlo v roce 1956 v nákl. pouhém 7 tis. výtisků :)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

satira bajky francouzská literatura

Kniha Obrazy ze soukromého i veřejného života zvířat je v