Obrazy z dějin Říše ruské I

Obrazy z dějin Říše ruské I https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142370/bmid_obrazy-z-dejin-rise-ruske-i-P7I-142370.jpg 5 8 1

Karamzinovy Dějiny Říše Ruské (1816-1829, История государства Российского) měly ve své době ohromný vědecký i společenský dopad, neboť před jejich sepsáním prakticky nikdo z historiků Ruska neprováděl kritické zkoumání starých pramenů. Teprve Karamzin vytvořil dílo velkého stylu na vědeckém podkladě a stal se na dlouhou dobu autoritou v otázkách ruského dějepisu, přičemž mnohé jeho závěry nepozbyly dosud na platnosti.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Odeon

Istorija gosudarstva rossijskogo, t. 1-12. История государства Российского , 1829

druzickaster
23.06.2020 5 z 5

Na doporučení jsme se začetl a spadla mi brada. Perfektně popsané rané dějiny našich východních sousedů. Ač v knize nezazní jediná přímá řeč, autor dějiny vypráví tak sugestivně, že je člověk napnutý jako struna jak to vlastně všechno dopadne. Jo a pohádky, tak ty jsou podle skutečných událostí, rozmařilý mladý "král" se po zásahu dvou mnichů srovná a je ten nejhodnější, země jen kvete, lid jej má rád, přijdou zlí rádcové, ty dva nechají odklidit a z "krále" se stne bestie a to doslova...z komořího až na cara atd. nechci zbytečně spjlovat, je třeba si přečíst.
Určitě doporučuju!

Rusko Ivan Hrozný ruská literatura Kyjevská Rus knížata stará Rus ruské dějiny