Obrazy vyprávějí

Obrazy vyprávějí https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107639/bmid_obrazy-vypraveji-Zo1-107639.jpg 5 10 2

Kniha představuje a vykládá obrazy s náměty postav antické mytologie a postav biblických a náboženských. Autor vypráví základní příběh (namalovanou scénu) charakterizující danou postavu, její symboly, atributy a způsob, jak se nejčastěji v umění zobrazuje. Kriteriem pro zařazení postavy do oddílu antické postavy a biblické a náboženské postavy je její proslulost nebo historická důležitost. Text obsahuje i informační blok, ikony, odkazy a prameny, které určují, zda postava patří do oddílu řecké, římské mytologie, historie nebo je z Bible a dějin křesťanství. Reprezentativní obraz, který příběh postavy představuje, doplňuje název obrazu, jméno umělce, rok vzniku, název galerie, kde je umístěn a upozornění na další významné obrazy s tímto námětem.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Mladé letá

The gallery goer's companion

LenkaK666
15.05.2018 5 z 5

Knížku jsem dostala darem při studiu na umělecké škole asi v prvním, nebo druhém ročníku. Absolvovala se mnou celé studium a pořád ji, už spoustu let, znovu a znovu otvírám, abych se o některých postavách něco dozvěděla, nebo si něco připomněla. Vše je přehledně uspořádané, stručné a praktické. Když tak nad tím přemýšlím, je to asi jediná kniha, ke které se neustále vracím tolik let a je mi neustále k užitku… Pro mě jako pro milovníka historie umění téměř nepostradatelná :-)

hanapek
21.01.2014 5 z 5

Krásná publikace, kterou jsem dostala darem. V současné době si ji musím půjčovat od vlastní dcery.

malířství výtvarné umění obrazy (umění)

Autorovy knížky

2003  90%Obrazy vyprávějí