Obrazový opravník obecně oblíbených omylů

Obrazový opravník obecně oblíbených omylů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461392/obrazovy-opravnik-obecne-oblibenych-XK0-.jpg 4 103 12

Formou abecedně uspořádané encyklopedie autor vybírá fakta a útržky z pestré škály oblastí, u nichž panuje vžitý mylný výklad či představa. Vtipnou a čtivou formou pak tyto "obecně oblíbené omyly" uvádí na pravou míru. Zkušený autor fantastiky i literatury faktu tak vytvořil originální dílo, které čtenáře pobaví i kultivuje jeho všeobecný přehled.... celý text

vodovodnice
20.05.2023 3 z 5

Je to sice už stará knížka a hodně informací je v ní tudíž už překonaná, nebo se zjistili nové poznatky.
Ale i přes toto, jsem byla překvapená, že je knížka velmi čtivá a mnohdy vtipně napsaná.
Jako záchodová literatura je to skvělá knížka :-) .

arcs
23.02.2022 3 z 5

Tu jsem baštil. Teď už vím, jak to je! Chtěl jsem se vytahovat. Arogance moderního člověka, co všemu rozumí. Pak jsem se dozvěděl, že ano - netopýři se mohou zamotat do vlasů, protože jejich odraz je může zmást a pýcha všeználka padla.

Inutihar
23.08.2021 3 z 5

Ve své době to muselo být super, ale v éře google a wikipedie se dá velmi rychle zjistit, že některé opravy omylů jen nahrazují jeden omyl jiným.

stanislav0373
24.02.2021 4 z 5

Perfektní kniha na kratší čtení. Já ji využil ve čtečce, tedy bez ilustrací, ale zato jako kvalitní WC čtivo. Člověk se holt musí vzdělávat kdekoliv...

ondras666
18.01.2021 4 z 5

Kniha o spoustě obyčejných věcí a pouček, o kterých víte a nepřemýšlíte nad nimi. Teď se budu na některé věci dívat jinak.
Jedna hvězda dolů za místy zbytečně dlouhý text, kde se ztrácíte.

willy9203
21.09.2020 5 z 5

Vtipně vysvětlené omyly běžně se vyskytující v našich životech. Ideální ke čtení před spaním, pokud vydržíte maximálně jednu stránku, než usnete.

xxtom
09.01.2019 5 z 5

Moc zajímavá sbírka popisů běžných věcí a zažitých mylných vysvětlení.

Vidlička
24.10.2017 4 z 5

prostě Souček - prostě psina

ber-tram
07.04.2016 4 z 5

OOOOO třeba názorně vysvětlí, odkud přiletěla novinářská kachna, ale zdali samotný OOOOO je či není hned celým hejnem do éteru vypuštěných kachen, toť badatelský oříšek?! Ovšem louská se báječně - každý večer pár hesel a máte za půl roku přelouskáno!

Terva
09.06.2015 5 z 5

Napsat takovou encyklopedii s tím, že vše je vlastně jinak, než nás někdo naučil je odvážné, ale, mi, co čteme Dänikena a jemu podobné, víme, že časem se ukáže, kolik je na tom pravdy. Navíc je tahle kniha zajímavě ilustrovaná a je psána z humorem. Každý záhadolog by ji měl přečíst.

vitek.sk
10.09.2014 4 z 5

Na jednu stranu souhlasím, že některým informacím se věřit nedá, na druhou stranu v mnoha věcech má naprostou pravdu, což se dá ověřit i z jiných zdrojů. Pravdivé informace však převažují, proto dávám 4 hvězdy.

Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Člověk jenom tak nějak neví, jestli se tomu dá věřit. Přece jen - je to Souček.

omyly

Kniha Obrazový opravník obecně oblíbených omylů je v