Obrázky z dějin zeměpisných objevů

Zajímá vás dobrodružný svět slavných cestovatelů, objevitelů a dobyvatelů? Pokud ano, otevřete knížku plnou obrázků a seznamte se s životními osudy Marka Pola, Kryštofa Kolumba, proslulého piráta Francise Drakea, pokořitele jižního pólu Roalda Amundsena a dalších nezapomenutelných dobrodruhů. V knize, která je určena dětem od 8 let, ale potěší i jejich rodiče a prarodiče, najdete kromě velkého množství barevných ilustrací i přehledné mapy, na nichž jsou jednotlivé objevitelské cesty zakresleny. Zdroj: arara.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5708/obrazky-z-dejin-zeme-5708.jpg 4.343

Kniha Obrázky z dějin zeměpisných objevů

Marekh
23.08.2020

Vzpomínám si na tuto knihu z dětství, ale doma už tuto knihu nemám. Obdobný koncept jako kniha OBRÁZKY Z ČESKÝCH DĚJIN A POVĚSTÍ. Určitě kniha vhodná pro děti i dospělé. Stručné a přehledné shrnutí zeměpisných objevů.

dedliipf
06.10.2019

Ujíždím si na té kresbě! Ta mě prostě baví, že jsem se fakt smála :-) V příbězích velkých objevitelů se nevyznám tolik, tak nevím, jestli se tu děti nebalamutí, ale zblajzla jsem to s chutí a objevila touhu číst víc o kolonizaci, mořeplavcích a hlavně o Moravákovi Janu Welzlovi (to by mohl být vzor všech kluků!)

Greena
06.01.2019

Další z komiksových naučných knih Jiřího Černého nás tentokrát zavede na dobrodružné cesty po celém světě.
Poznáte Marca Pola, Kryštofa Kolumba, Vasco da Gamu, dobytí Aztécké říše, první cestu kolem světa, informace o pádu země Inků, Francise Drakea, Emila Holuba, vynálezy, samolety, letadla, létající balony, Jana Welzla i Laurina a Klementa.
Připomeňte si historii světových i českých zeměpisných objevů…

M-arta
10.12.2017

Komiksově skvěle zpracovaná část dějin, která z větší části zachycuje kolonizační (a drancující) praktiky dávných evropanů.
Nutno dodat, že zjednodušení pro dětské čtenáře, které svým způsobem disponuje určitou čistotou pohledu a holými nejzákladnějšími fakty, může vyznít i neplánovaně kontroverzně. Historie výprav je zde podána natolik umírněně, že knihu lze nabídnou dětskému čtenáři, ale současně podává tak jasná holá fakta, že po přečtení se jen těžko ubráníme hlubšímu zamyšlení.
Naštěstí se tam lze setkat i s jinými přístupy, než bylo běžné ve středověku (např. Zikmund a Hanzelka).

parxel
27.08.2017

Tato kniha je taková mladší sestřička Obrázků z českých dějin a pověstí, které jsem si jako dítě velmi oblíbil. Přestože co do kvality je tato kniha na stejné úrovni, tak mne již tolik nezaujala. Přiznávám, že to je z velké části asi věkem, ale také tím, že většina příběhů končí docela špatně. V lepším případě tím, že se postavy pobijí navzájem v horším vyvražděním celé říše, ale tak to prostě je. V každém případě dávám 4 hvězdy.

p3tris
28.01.2017

Kniha, navazující na koncept Obrázků z českých dějin a pověstí. Bohužel, jak se dozvíme v ilustrátorově životopisu, který tvoří závěr knihy, ne úplně dokončená. Kalouskova smrt nás tak ochudila například o cesty jamese Cooka nebo dobývání pólů.