Obrázky z českých dějin a pověstí

Obrázky z českých dějin a pověstí https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6596/bmid_obrazky-z-ceskych-dejin-a-povesti-iLz-6596.jpg 5 355 79

Obrázky z dějin série

Krátké (většinou dvoustránkové) příběhy z českých dějin, pověstí a legend. 3. vyd. Obsah: Pověst o praotci Čechovi Pověst o Krokovi a jeho dcerách Pověst o Libuši a Přemyslovi Pověst o Ctiradovi a Šárce Pověst o Křesomyslovi a Horymírovi Pověst o Lucké válce Pověst o Durynkovi Pověst o Bruncvíkovi Pověst o králi Svatoplukovi Pověst o králi Ječmínkovi Kníže Václav Pověst o Oldřichovi a Boženě Pověst o Břetislavovi a Jitce Vratislav II. Vladislav II. Pověst o Tatarech na Moravě Přemysl Otakar II. Konec rodu Přemyslovců Jan Lucemburský a Karel IV. Pověst o založení Nového města pražského Pověst o chrámu na Karlově Václav IV. Pověst o kouzelníku Žitovi Jan Hus Počátky husitství Jan Žižka Prokop Veliký Jan Roháč z Dubé Pověst o blanických rytířích Jiřík z Poděbrad českým králem Jiříkovo mírové poselstvo Pověst o Daliborovi Jagellovci na českém trůně Pověst o kutnohorských havířích Pověst o staroměstském orloji Pověst o Faustově domě Habsburkové v Čechách Císař Rudolf II. Pověst o golemovi Bílá hora Jan Ámos Komenský O Janu Kozinovi Sedláci u Chlumce Josef Dobrovský První dělníci 1848 Karel Hynek Mácha Karel Havlíček Borovský Božena Němcová Josef Kajetán Tyl Národní divadlo Jan Neruda Sjezd U kaštanu... celý text

parxel
20.08.2017 5 z 5

Z hodin dějepisu na základní škole si pamatuji pouze to, jak mne učitelka tahala za uši a posílala do kouta. Ano bylo z velké části mým přičiněním. Avšak z historie a dějin si nepamatuji téměř vůbec nic a to málo co mi utkvělo v paměti, je díky této skvělé knize. Dávám plný počet hvězd, protože tahle kniha si to zaslouží více než kterákoliv jiná.

Damato
23.04.2017 5 z 5

Původně jsem myslela, že budu knihu číst vnučkám před spaním - miluji to jejich .... babi a pohádku... a nakonec jsme ji s dědou přelouskali nejdříve spolu a docela jsme se u toho pobavili. Moc milé a příjemné čtení.

StihOMam
14.03.2017 5 z 5

Perfektní zpracování českých dějin, které se lehko vryje do paměti po léta i desetiletí. Kniha vám, ale především těm mladším, dá mnohem více než leckterá hodina dějepisu.

Hanule77
25.02.2017 5 z 5

Tak z téhle knihy jsem těžila při hodinách dějepisu po celou základku :) A "mluvící bubliny" vycházející postavám z pusy byly (jsou) vtipné :) Ráda si jí prečtu I dnes a kresby pana Kalouska jsou nepřekonatelné.

Kapis
29.12.2016 4 z 5

Zahlédl jsem tuto knihu v antikvariátu, v 1.vydání za 20kč a srdce mi zajásalo. Na základce 100xpřečteno. Dal jsem si to ale s odstupem, vždy před spaním v posteli pár kapitol a musím říct, že soudruzi se snažili. Opravdu nenásilnou formou jsou dětem podsunuty předsudky vůči bohu a víře. Taky asi nejedna dětská duše musela být zlomena a jejich bezstarostným představám bylo dáno sbohem, když kniha tvrdí, že skřítci, vodníci, víly, atd. nikdy neexistovaly a neexistují. Dále je pochopitelně komunisty do nebe vyzvedáváno husitství, kdy byli všichni bratry a o vše se dělili stejným dílem, přičemž po právu pálili a rabovali vše co patřilo mocipánům, utlačujícím nebohý lid (tzn. VŠE). Nakonec je vše ukončeno nejzásadnějšími díly a událostmi lidských dějin a to knihami pánů Marxe a Engelse, vzniku prvních dělnických bouří a dělnického sjezdu u Kaštanu. Na vznik ČSR už v knize jaxi nebylo místo.

.....jako dítě to člověk nevidí, co nám nenápadně bylo vpravováno do hlav, teď to bije do očí, zajímalo by mě jak vypadají nová upravená vydání. Nicméně tuto knihu četl na základce fakt asi každý a je to legenda. Že mě tak poučí a pobaví i po letech bych vážně nečekal.

Tlapka
21.11.2016 5 z 5

Tohle je tak strašně milé! Jako národ máme nádhernou historickou tradici i nádherné pověsti, což se odráží i v téhle přenádherné knížce. :) Ilustrace, jazyk, vybraná témata, všechno to k sobě krásně ladí.
Děti budou nadšené, puberťáci brblat z principu, že nejsou děti, a dospělí budou zase
nadšení. :-D

Gyw
18.09.2016

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala.Dost mě pomohla při dějepisu ve škole.Teď jsem jí doporučila své dcerce a ta je z ní také nadšená.

martas006
19.06.2016 5 z 5

Velmi povedená knížka, komiksová a tím pádem dokáže děti zaujmout a naučit. Četla jsem ji několikrát a mám ji schovanou.

patroklos
24.03.2016 5 z 5

Legendární kniha, která mě provázela celé dětství. Začala ji se mnou číst babička a já si ji zamiloval. Navíc je třeba říct, že byť působí jako kniha pro děti, jsou v ní informace, které kolikrát nezná dospělý člověk.
A kvůli tomu všemu jsem ji koupil i mým malým holčičkám a těším se na hezké chvíle při čtení o české historii.

Lailath
07.02.2016 5 z 5

Knížka se velmi povedla a kvalita je prověřená časem i množstvím vydání. Ilustrace zdařilé, vtipné, ale dovedly mě kdysi i strašit, třeba taková Durynkem useknutá hlava malého Zbyslava či kousky kouzelníka Žita.

MayB2
20.01.2016 5 z 5

Koupila jsem neteři k Vánocům, sama jsem tu knihu jako malá milovala. Oproti mému starému vydání jsou vyměněné poslední příběhy – místo dělnického hnutí jsou čeští vynálezci.

Sárče
10.01.2016 5 z 5

Líbila se mi, byla moc zajímavá.

MilBart
24.11.2015 5 z 5

Spouštěč mé celoživotní lásky - historii. :-)

alef
26.10.2015 5 z 5

"Kniha, která klade příběhy do stop, které zanechaly dějiny." (Eduard Petiška)

Pověst - napůl realita, napůl fantazie - přesně tohle je ten správný způsob, jak nejlépe malým dětem (a nejenom jim ... určitě se najdou i jiní zájemci :-), přiblížit historii. Všechna tahle historická vyprávění, která v knížce najdete, mají schopnost emocionálně působit, a tak motivovat a vytvořit zájem o naši historii.

čika
19.06.2015 5 z 5

ako dieta som ju citala snad 50x. teraz mam dieta a to ju citalo - no...ehm...uz urcite aspon 5x :)
kultovka.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Díky této knize jsem si zamilovala historii, všem doporučuju, krásné zpracování a poutavé.

Standa Šebek
03.04.2015 4 z 5

Není lepší způsob, jak se seznámit s českými dějinami a pověstmi než formou tohoto stylového komiksu plného obrazového humoru i vtipných hlášek. Zajímavé je, že dílo v průběhu let a různých vydání procházelo řadou změn.

Mi-šu-le
20.02.2015 4 z 5

Hezky zpracovaná kniha, jak pro děti, tak pro dospělé.

MP17
05.02.2015 5 z 5

Základní kámen mých (tuzemských) dějepisných znalostí. Neuvěřitelné, jak rychle a snadno tato kniha obohatí povědomí o našich dějinách už u nejmenších dětí. Fungovalo to u mě a stejné je to i u mých dětí.

hanicka258
17.01.2015

Pěkně zpracované dějiny českých zemí, jediné, co mi vadilo, bylo vyzdvihování socialistických názorů (dějiny dělnictva)... Ale to je u knih z této doby asi obvyklé... :-)