Obrázky z českých dějin a pověstí

Obrázky z českých dějin a pověstí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147053/obrazky-z-ceskych-dejin-a-povesti-147053.jpg 5 355 79

Obrázky z dějin série

7., upravené a rozšířené vyd. Oblíbená knížka obrázkových seriálů, která hravou, humornou, ale výstižnou formou přibližuje čtenářům nejstarší i novější dějiny naší vlasti. Autoři vyprávějí o příchodu praotce Čecha, o Bivojovi, o Libušině proroctví, o Karlu IV., o Janu Husovi, o Golemovi, avšak i o slavných spisovatelích, hudebních skladatelích, vědcích a vynálezcích. Knížka končí vznikem Československé republiky v roce 1918. Historii svého národa by měl znát každý člověk, a tato publikace může znamenitě pomoci k našemu poznání.... celý text

tomalakis
29.09.2014 5 z 5

Koukám, že nejsem jediný, v kom tahle kniha probudila celoživotní zájem o historii. Když se dnes do ní podívám, tak jsem schopen jí odpustit veškerou naivitu a uměleckou licenci, protože je tak kouzelná.

Dera
07.09.2014 5 z 5

Super knížka. Četl jsem ji jako malý kluk pořád dokola. Velmi humorně, čtivě až chytlavě popsané české dějiny. Tohle musí bavit i děti, které jinak nemůžou dějepis ani cítit...

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

Diky této knize mám ráda historii

LucyMi
08.03.2014 5 z 5

Překrásná knížka. Je jak pro mladé, tak pro starší čtenáře, kteří se nemusí ani o českou historii zajímat, protože je to vtáhne do děje. Dřív mi ji předčítala máma :D, dodneška se mi moc líbí a ráda se k ní znova vracím. :3

Finskej
09.02.2014 5 z 5

"A stejně jsi liška ryšavá," dí spoutaný Jan Roháč zuřícímu Zikmundovi s nezapomenutelným výrazem komiksové postavičky. A mnohé další frky. Náramná švanda. Kdo tohle nezná, neví, co je to dějepis. A hlavně: neví ani, jak tenkrát Rakousko rozbořeno *nebylo* :-)

Ditules
11.11.2013 5 z 5

Skvělá. Dá se využít ve škole.

tomvall
28.09.2013 5 z 5

Ležel jsem v ní celé dny a pročítal ji stále dokola. Dodnes si vybavím spoustu příběhů, hlášek i konkrétních ilustrací.

markub
14.09.2013 4 z 5

Tato kniha je velice poučná, zajímavá a užitečná z hlediska dĕjepisu.
V knize jsou převyprávĕny české povesti a dĕjiny způsobem komiksu.
Příbĕhy jsou sežazeny od nejstarších (O praotci Čechovi, O Krokovi, O Libuši) přes dobu středovĕku (Přemyslovci, Karel IV.)
až po rok 1918 (vznik Československé republiky).
Nĕkteré příbĕhy jsou o událostech (bitva na Bílé hoře), nĕkteré o panovcích (Rudolf II., Jiří z Podĕbrad) a nĕkteré o významných
osobnostech (Prokop Diviš, Bedřich Smetana, Božena Nĕmcová).
Nĕkteré příbĕhy jsem znal a nĕkteré ne. Proto jsem si přečetl všechny, abych se naučil ty, které jsem neznal a abych si lépe zapamatoval ty, které už jsem znal.
Knihu mohu doporučit jako vhodnou příručku na dĕjepis. Je to také zábavné.

JeKa
18.07.2013 5 z 5

Moje dětství! Některé ty příběhy umím ještě dnes z paměti :)

minde
25.06.2013 4 z 5

Také si ji ze svého dětství pamatuji. S bráchou jsme si v ní pořád listovali a četli. Skoro jsem na tu knihu zapomněla. Asi si pro ni zajdu k rodičům...někde tam určitě bude :-)

umbra
13.03.2013 5 z 5

Jako malá jsem tuto knihu milovala. A to tak, že když jsem ji loni na jednom blešáku zahlédla, musela jsem si ji pořídit - tak nějak z nostalgie :-)

Posli
04.02.2013

Četla jsem to jako malá a je to fajn pro děti, které ještě nejsou dost velké na to, aby četly Staré pověsti české od Jiráska.

Kate.S
03.02.2013 5 z 5

Zábavnější forma čtení českých pověstí. Vždy jsem oceňovala vtipnost, kterou mi knížka nabízí.

petka-2007
23.01.2013 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla v dětství moc ráda, určitě bych ji doporučila dále - nenásilnou formou pěkný přehled pověstí

Kefidlo
30.11.2012 5 z 5

absolutni nutnost kazdeho ditete .)

vlha
30.11.2012 5 z 5

Nekupujte knihu dětem, pokud nechcete, aby z nich vyrostli historici - v tomto smyslu je to nebezpečná zbraň - zcela jedinečná a nezapomenutelná.

maryzka
18.11.2012 3 z 5

Kniha, která mě v dětství pomohla přetrpět ve škole středověk.

o-hara
18.11.2012 5 z 5

Tato kniha je poklad...klidně by mohla zastoupit jakoukoli učebnici dějepisu. Některé hlášky ve mě přežívají dodnes.

lue
07.01.2011 5 z 5

Jedna z mojich nejoblíbenějších knížek z dětství. Takové staré pověsti české v pár obrázcích.