Obrázky z českých dějin a pověstí

Obrázky z českých dějin a pověstí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147053/obrazky-z-ceskych-dejin-a-povesti-147053.jpg 5 355 79

Obrázky z dějin série

7., upravené a rozšířené vyd. Oblíbená knížka obrázkových seriálů, která hravou, humornou, ale výstižnou formou přibližuje čtenářům nejstarší i novější dějiny naší vlasti. Autoři vyprávějí o příchodu praotce Čecha, o Bivojovi, o Libušině proroctví, o Karlu IV., o Janu Husovi, o Golemovi, avšak i o slavných spisovatelích, hudebních skladatelích, vědcích a vynálezcích. Knížka končí vznikem Československé republiky v roce 1918. Historii svého národa by měl znát každý člověk, a tato publikace může znamenitě pomoci k našemu poznání.... celý text

Zemlja
27.08.2023 5 z 5

Jako dítě jsem ji prosvištěla mnohokrát, získala jsem zábavnou formou přehled o našich starších dějinách. Bezva nápad. Pak jsem si už ty další podobné kupovala sama.

ArkAngel
13.05.2023 4 z 5

Titul bychom mohli nazvat iniciačním textem pro děti, které by mohla zajímat historie. Ve velmi stručné formě se tak dozví o českých dějinách, osobnostech i pověstech, kdy si pak další informace můžou pochopitelně dohledat. Určitě to funguje jako skvělý doprovodný materiál na základní škole, kdy vím, že někteří učitelé s touto knihou pracují. Kresba sice není dokonalá, ale je příjemná a čtenář má přehled, jak se doba postupně měnila... a občas zaznamená i nějaký ten vtip.

Calinda
02.02.2023 3 z 5

Knížka z dětství, komiksy jsem měla ráda a moc jich tenkrát nebylo, tak jsem si nemohla nechat ujít ani tuto knihu.

SUC185
27.11.2022 5 z 5

Další knížka mého dětství, kterou jsem přečetl snad 100x.
Komiksovou formou vypraví některé události s našich bájí, pověstí a historie. Dětskou duši potěší a zároveň ji i poučí (a to už po několik generací).

horskejvlk
06.08.2022 5 z 5

Skvělá knížka která mi v roce 1984 osvětlila české dějiny bylo v té době 10 let Upozorňuji, že kniha je psaná pro dětského čtenáře a jeho vnímání historie, dospělý čtenář ji ani nepochopí. Odemyká srdce jen dítěte a jeho lásku k dějinám které nás učí zábavnou formou že dějiny se neustále opakují a lidské soužení a snažení se o nesmrtelné je v porovnání s krátkým lidským životem směšné . Zejména oceňuji překrásné ilustrace pana Kalouska.

Meda77
22.11.2021 3 z 5

Obrázkové a humorné zobrazení některých událostí národního bohatství, jestli se vůbec dá ještě něco takového napsat, ale stejně jsem to napsal. Určeno pro mladé, aby jsme jim to furt nemusely mlátit do šišek.

TaLu
18.06.2021 4 z 5

Formou komiksu a doprovodného slova přiblížení našich pověstí a historie. Stále jsem si říkala, že jsem to již musela číst. Nakonec mi došlo, že jsem asi kdysi v Mateřídoušce čítávala na pokračování. To už je let ! Narazila jsem jen na jednu nepřesnost ohledně sv. Ludmily, ale nejsem historik. :o)
úryvek:
" O dějinách byla napsána už spousta knih, tlustých i tenkých, zajímavých i nudných, chytrých i hloupých. A píší se pořád nové a budou se psát další. To proto, že minulost, a zvlášť minulost vlastního národa , lidi odjakživa zajímala. "

......ano, bylo by prima, pokud by nás historie našeho národa zajímala, abychom pro nezájem nebyli nuceni historii opakovat !

téravokudlaná
05.05.2021 5 z 5

myslím že je to pěkná kniha, pro děti cca 4.-5. třída... pěkné , barevné obrázky

janina66
23.03.2021 5 z 5

Moc chytře, jednoduše a přehledně podaná na naše minulost českých dějin. Vhodná samozřejmě pro mladší a starší děti, ale nejen pro ně.

plutoking
28.02.2021 5 z 5

Dětská klasika :)

gaaabi
25.02.2021 5 z 5

Milovaná knížka mého dětství... asi 100x přečtená! (Některé bubliny si pamatuju pořád.)

Usire
25.01.2021 5 z 5

Moje nejzamilovanější kniha, když jsem byl ještě dítě. Přečetl jsem ji tolikrát, že to ani nespočítám. Legendární kresby a chytrý způsob vyprávění, mě přiměl abych koupil i další knihy z této série mým dětem.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Jednoduše ucelená kolekce pověstí národa českého snadno pochopitelných již od mladšího věku. Pěkně zpracovaná kniha, která má hodně co nabídnout i těm, co nechtějí číst rozsáhlé české pověsti. Každý si v kostce udělá představu o našich dějinách a minulosti. Nedávno jsem se přistihla, že se mi jakýmsi záhadným způsobem dostala opět do rukou a já s velkou chutí se začetla.

Anička2011
20.11.2020 4 z 5

Docela hezké obrázky

Páájinka
19.11.2020 5 z 5

Už od malička se mi tato knížka líbila. Obrázky jsou hezké a ráda jsem v ní listovala. Celou jsem ji přečetla až teď, když ji četla dcera. A koupím si ji domů. Je opravdu perfektní.

klarazelena
03.11.2020

Ještě před nástupem L. Seifertové tady byla tato trojice a jejich Obrázky z dějin. Naprosto dokonalá knížka, jak po textové tak vizuální stránce. Škoda jen, že končí národním obrozením. Dvacáté století by si svou knihu také zasloužilo.

jarka5999
21.09.2020 5 z 5

Tuto knížku mi koupila babička asi v osmi letech. Tenkrát jsme jeli za prababičkou a já jí viděla ve výloze. Babička vůbec neváhala a knížku mi hned koupila. Mám jí dodnes a i syn si z ní četl když mu bylo asi 10 let. Připomíná Rodokaps a je opravdu báječná.

draka
15.09.2020 5 z 5

Velmi povedená kniha, která díky svým obrázkům zaujala moje školou povinné dětičky více, než učebnice dějepisu.

Marekh
19.08.2020 5 z 5

Vzpomínám si, že tuto knihu jsem měl v dětství. Před časem jsem se ke knize dostal tím způsobem, že jsem ji viděl povalovat se s dalšími knihami u popelnice. Zrovna začalo mírně poprchávat, a když jsem si prohlížel jednotlivé knihy, nalezl jsem také tuto knihu a hned jsem si na ní vzpomněl. Bylo by škoda, pokud bych knihu nechal napospas a deštěm by se určitě poničila. Na počátku knihy je uvedeno: „Historie je učitelkou života, světlem pravdy.“

Kniha se mi hodně líbila. Je napsána formou komiksu, je přehledná a v knize jsou stručně shrnuty dějiny naší země. Většinou je vměstnaná každá kapitola na dvoustranu. Určitě je vhodná pro děti, kterým může sloužit jako pomůcka při hodinách dějepisu, ale také dospělým, kteří si chtějí zopakovat naše dějiny. Přiznám se, že dějepis není moje parketa. Možná je to způsobeno tím, že jsem neměl dobré učitele nebo profesory na dějepis, kteří by nás dostatečně zaujali, aby nás tento předmět bavil, spíše to bylo naopak. Samozřejmě některé informace znám, tak jsem si je připomněl, jiné informace jsem pozapomněl, anebo jsem je vůbec nevěděl. Někdy nastává u mě ten problém, že se mi vytrácí paměť, zejména pokud se to týká našich nejranějších dějin. Proto je užitečné mít tuto knihu po ruce a kdykoliv po ní sáhnout, pokud si chceme něco znovu připomenout. V knize se nachází také pověsti, což je určitě dobře, že je také autoři zařadili do této knihy. Určitě je to příjemné zpestření pro všechny čtenáře.

Myslím si, že člověk by měl mít určité povědomí o našich dějinách a měl by znát alespoň základní fakta jako například, v kterém roce byla založena Karlova Univerzita, v kterém roce byl upálen Jan Hus, v kterém roce se konala Bitva na Bílé hoře, v kterém roce byl položen základní kámen Národního divadla, kdo složil text k české hymně, komu vděčíme za to, že dnes mluvíme česky apod. Myslím si, že není potřeba si pamatovat všechna data všech dějinných událostí, anebo data narození a úmrtí jednotlivých panovníků (spisovatelů). Vzpomínám si, že někteří učitelé (profesoři) dějepisu (češtiny) trvali na tom, abychom si tyto informace zapamatovali, takže to nás možná odrazovalo, abychom si dějepis oblíbili.

Kniha má pěkné ilustrace, takže si myslím, že zaujme většinu dětí i ty děti, které nemají ke čtení kladný vztah. Líbilo se mi, že některé kapitoly jsou věnovány také českým spisovatelům, jakými byli například Jan Neruda, Božena Němcová, K. H. Mácha, K. H. Borovský aj. Knihu určitě doporučuji a hodnotím ji na 100 %.

Monika1717
03.08.2020 5 z 5

Nejdříve vycházelo na pokračování v Mateřídoušce, potom jsem koupila dětem knihu, kterou četly pořád dokola. Kdyby si všichni zapamatovali text pod obrázky a bubliny u postav, pro poznání české historie to úplně stačí.