Obrázky z československých dějin

Obrázky z československých dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109013/bmid_obrazky-z-ceskoslovenskych-dejin-M51-109013.jpg 4 52 11

Obrázky z dějin série

Obrázky z československých dějin volně navazují na publikaci Obrázky z českých dějin a pověstí (Jiří Černý, Pavla Zátky, Zdeněk Adla a Jiří Kalousek), která komiksovou formou přibližuje dětem jak mladšího, tak i staršího školního věku pověsti a ranou historii našeho státu. Autorský tým pánů Jiřího Černého a Jaroslava Veise jako autorů textu doplnila renomovaná ilustrátorka a pedagožka Barbara Šalamounová (dcera Jiřího Šalamouna, z jehož dílny pochází oblíbený Maxipes Fík).... celý text

Bubo19
24.02.2023 4 z 5

Jako dítě jsem četla komiksové pověsti a vzpomínám si, že se mi moc líbily. Takže když jsem narazila na pokračování, vůbec jsem neváhala a knihu jsem si půjčila. Chvilkama mi to přišlo trochu překombinované, ale jinak je to pěkná příležitost zopakovat si část našich dějin.

ivca84
31.10.2021 5 z 5

kniha byla zjimava a poucna formou komiksu

Anchie
04.05.2021 3 z 5

Zklamání - chybí tomu totiž důmyslné umění zkratky! To co je u původních Obrázků z českých dějin a pověstí prostě geniální = co stránka to příběh - Tak tady je bohužel každé vyprávění úplně nesmyslně roztaháno a dost nezáživně podáno přes několik stránek :-/

KrystofVacula34
01.03.2021 3 z 5

Pokud vás aspoň trochu zajímá historie našeho státu za dob Československa tak tuhle knihu vřele doporučuji. Musím podotknout že je to komiks ale textu je opravdu dost a k každé události pěkně ilustrovaný obrázek. Dále se mi také líbilo textové zpracování protože to z toho pochopí snad každý a taky si to zapamatuje jelikož to není psané vědecky a je to více o událostech než o všech těch datech. Takže doporučuji ????

jiri77
28.10.2020 3 z 5

Dějiny Československa (1918-1945) v komiksu ,který doplňuje text napsaný pod obrázky. Jednoduše sepsané dějiny ,které by měl znát snad každý. Co se mi na knize moc nelíbilo ,byly ilustrace, které mi pokazili celkový dojem z knihy.

yettojedno
03.04.2019 5 z 5

Mně se to líbilo stejně jako další "Obrázky" ...

bibi.r
07.11.2018 3 z 5

Kresba se mi bohužel netrefila do noty. A taky se v příběhu vyskytovaly faktické chyby, což opravdu dost vadí.

M-arta
02.01.2018 4 z 5

Dějiny našeho národa z období 1918 - 1945.
Zpracované čtivou komiksovou formou s doplňujícím textem a spoustou zajímavostí, které se běžně v dějepise nedozvídáme.

martas006
08.03.2017 5 z 5

Povedené pokračování komiksového podání československých dějin. Zajímám se o historii a toto jsou základy, co by měl asi každý znát. Doporučuji.

p3tris
02.01.2017 4 z 5

Objektivně nejhorší knížka ze série "Obrázků". Některé kapitoly jsou jakoby neukončené a i když se velká část odehrává během druhé světové války, je úplně ignorován zahraniční odboj. Perutě v RAF, obrana Tobruku, 1. čs. smíšená divize v SSSR nebo nezkreslený pohled na Duklu by si své stránky určitě zasloužily. Největším zklamáním pro mě ale byla kresba paní Šalamounové, která se s hravostí pánů Kalouska ani Fibricha zkrátka nemůže rovnat a i některé vtipy působí zbytečně násilně. I přes tyto negativa bych jí ale stejně všem rodičům pro své ratolesti doporučil.

mamutík
20.03.2014 3 z 5

Kniha pojednává o dějinách našeho národa od roku 1918 až do roku 1945. Kniha je napsána jako komiks, ale doplňuje ji text. I když se jedná o těžké období našeho národa je napsaná čtivě, proto jsem si všechno mnohem lépe zapamatoval. Jako doplněk učení do školy je skvělá.

Československo komiksy komiksy pro děti české dějiny dějiny pro děti a mládež

Autoři knihy

Jiří Černý
česká, 1940 - 2019
Jaroslav Veis
česká, 1946

Kniha Obrázky z československých dějin je v